* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496461 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte VII - .. 01.01.2007

SENE BAŞINDA BİR MESAJ
 
Gautama Buda
1 Ocak 2007
 
 
Bugün, yeni bir yıl döneminin başında size gelen BEN Gautama Buda’yım.
Her seferinde yeni bir yıl dönemi başladığında, bizler yeni zaman dönemini ilgilendiren nasihatler vermeye geliyoruz. Ve ben bugün böyle bir tavsiye vermek için geldim.
Bildiğiniz gibi bir yıl dönemi, Karma Yasası’nın işleyişine öyle bağlı ki, karma bir seferde gelmeyip yıl boyunca uzanmaktadır. Sizler her ay belirli miktarda karma alıyorsunuz. Bu şekilde geçmiş karmanızı yavaş yavaş, yıl ve yıl, ay ve ay dönüştürme imkânınız vardır. Eğer tüm karmanızı, negatif enerjinizi, geçmiş yaşamlarınızda yozlaştırdığınız enerjiyi anında dönüştürme imkânınız olsaydı buna dayanamazdınız. Bedenleriniz anında parçalanırdı. Bu yüzden Yasa, yaşamınızın her anını, geçmişteki negatif enerjinin üstesinden gelebileceğiniz miktar kadar almanız şeklinde çalışıyor. Size hiçbir zaman dayanabileceğinizden daha fazlası verilmiyor. Bu yüzden bu evrenin Yasası önünde boyun eğmenizi ve dönem içinde dönüştürmeniz için verilen, kendi yaratmış olduğunuz karma enerjisinin geri gelmesini tevazuyla beklemeniz isteniyor.
Yeni yıl, geçmişin yeni bir katman enerjisinin dönüştürülmesinin başlangıcı sayılabilir. Ve bitirdiğiniz her başarılı yılla birlikte, sizler geçmiş karmanızı dönüştürüyor ve yeni bir bilinç seviyesine yaklaşıyorsunuz. Ve eğer durmaksızın yarattığınız yeni karma olmasaydı, geçmiş karmanızın aslan payından kurtulmanız için birkaç yıl yeterli olurdu.
Fakat herkes İlahi enerjisini ve bedende bulunduğu süreyi iyi idare etmiyor. Bu yüzden pek çoğunuz acılar, hastalıklar ve ıstıraplarla dönüştürdüğünüz negatif enerjiyi, hayatınızdaki yanlış davranışlar ve yanlış seçimlerle durmaksızın yarattığınız yeni bir karmayla anında dolduruluyor.
Pek çoğunuz hayatında öyle büyük karma yaratıyor ki İlahi merhamet olmasaydı ileriki gelişmeden tamamen mahrum olurdunuz. İlahi merhametin sayesinde bu karma size hemen dönmüyor, geçmişin negatif karmasına dayanabileceğiniz ve karmik yükünüze yalnızca katlanmakla kalmayıp, aynı zamanda neden başınıza bu kadar derdin geldiği üstünde düşünmeniz için uygun bir fırsat bekliyor. Bu şekilde pek çoğunuz Yüce Yasanın var olduğunu farkına varabilir ve tüm varlığıyla bu Yasanın uygulanması için çabalayabilirler.
Pek çoğunuz, bu yaşamda mümkün olduğu çok miktarda karmanın dönüştürmesi ve yeni, karmadan arınmış bir bilinç seviyesinde hizmet etme imkânı elde etmek için karmanızın geri dönüşü hızlanması dileğiyle Karmik Kurulu’na başvurduğu bilinç seviyesine ulaşmıştır.
Sizi uyarmak istediğim tek şey, buna benzer mektuplar yazdığınızdan ve karma size hızlanmış olarak geri dönmeye başladığında, dileğinizi unutmayın ve kaderinizden yakınmayın. Durum şu ki isteğinize uygun olarak karmanın geri dönme süreci hızlandığında, aynı şekilde sizin isteğinizle yavaşlatılabilir ve dönen karma doğal akışına geri döndürülebilir. Dileklerinizi unutmayın ve eğer aceleyle davranmış ve gücünüzü hesaplayamamışsanız, Karmik Kurulu’na tekrar mektup yazın ve ileride karmanızın geri dönüş sürecinin hızlandırılmamasını isteyin. Pek çoğunuz ince bedendeyken, ruh seviyesinde bulunurken üstlendiği sorumlulukların farkında değildir. Bu yüzden hayatınızda zorluklarla karşılaştığınızda ve bu zorluklar sizi çok fazla bunalttığı zaman, kendi kendinize düşünün. Yüksek Benliğinizle konuşun, onun fikrini alın. Göklerin büyük merhameti sayesinde geri dönen karmanın sürecini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Canlı varlıklara ve Üstatlara yardım etmeyle ilgili iyi karmaya sahip olduğunuzda bu özellikle önemlidir. Çünkü iyi karmanız her zaman Karmik yükünüzün yoğunluğunun azaltılması için kullanabilir.
Karma Yasasının işleyişini kavradığınızda ve yaşamınızda bu Yasaya uygun olarak hareket etmeye çabaladığınızda, sizler ileriki gelişiminizin en önemli şartından birisini yerine getiriyor ve Göklerin merhameti, ilk çağrınızla yardımınıza gelmeye gecikmeyecektir.
Karma Yasasına aldırmayan ve “Benden sonrası tufan” prensibine göre yaşamaya devam eden bireyler acıma uyandırıyorlar.
İfadeleriniz üstünde düşünmeniz gerekiyor. Ve belki bir sonraki hayatınızda kendinizi yarattığınız tufanın içinde bulabilirsiniz.
Eğer insanlar yaşamlarının her dakikasını yalnızda davranışlarının değil, duygu ve düşüncelerin de sonuçları üstünde düşünselerdi, ne kadar çok dertten ve problemden kaçınabileceklerinden bir düşünün.
Mesajlarımızın amaçlarından birisi her hareketinizin, her düşünce ve duygunuzun hesabını vermeye öğretmektir. Çünkü Tanrı için, kozmik yasa için hiçbir sır yoktur, tüm düşünceleriniz tıpkı davranışlarınız ve hareketleriniz gibi akaşa kayıtlarına yazılmaktadır. Başkalarına karşı ikiyüzlü davranabilir, gerçek niyetlerinizi ve olumsuz düşüncelerinizi saklayabilirsiniz. Tanrı her şeyi görür, ruhunuzun en ufak bir hareketini bile O’ndan saklayamazsınız.
Tüm davranışlarınızı ve hatta ruhunuzun hareketlerini takip eden görünmez bir tanığın varlığının, sizinle sürekli birlikte bulunduğunu hissetmenizi kural olarak alsaydınız, fena olmazdı. Böylece sizler hayatınızda yaptığınız tüm davranışlarınıza ve seçimlerinize büyük bir sorumlulukla yaklaşırdınız.
Ve size çok önemli bir tavsiye vermek isterim, onu takip ettiğiniz takdirde dönüştürülen karma yüzdesini çok çabuk arttırabilirsiniz. Nasıl davranmanız konusunda bir seçimle karşı karşıya kaldı ğınızda, bu seçimde sizi harekete geçiren niyeti anlamaya çalışın. Ve eğer bizzat kendinize iyi olması için bir şeyler yapmaya çalışıyorsanız, bu yanlış bir niyet olacak ve bu seçimin sonuçları karmik yükünüzü çoğaltacaktır.
Seçimlerinizde diğer insanlara, diğer canlı varlıklara iyi olması niyetiyle hareket ediyorsanız, yaptığınız seçimin tüm beşeri yasalarına ve basit beşeri mantığın bakış açısına göre size zarar vereceğini ve kârlı olmayacağı sanıyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın. İlahi mantığına göre sizler doğru seçimi yapacak ve bu seçim sizi mutlaka karmik yükünüzü hafifletmeye götürecektir. Sizler küçükte kaybedecek ama büyükte kazanacaksınız.
Örneğin bir dağ patikasında yürüyor ve yolda karşınıza yardımınıza muhtaç bir insan çıkıyor. Ona yardım etmek için zaman harcıyor ve geç kalıyorsunuz. Güneş batıyor ve sizler yolda ilerleyişinizde geri kalıyorsunuz. Ama can sıkıntı hissine kapılmazsanız, yarın önünüze daha önce hiç ummadığınız yeni bir patika açılacak ve bu patika yolunuzu çok kısaltacak ve sizler gereken yere planladığınızdan çok daha erken varacaksınız.
İşte Karma Yasası böyle işlemektedir.
İyi işler yaparsanız nasıl bir menfaat elde edeceğinizi hiçbir zaman düşünmeyin. Bırakın karmik borcunuzu ve başarılarınızı, görevleri gereği bunu yapmakla yetkilendirilmiş göksel varlıklar hesaplasınlar. Sadece iyi işler yapın ve ödülü düşünmeyin.
Sene başında bu evrende var olan Yüce Yasayı hatırlatmaktan dolayı mutluyum ve umarım bunu her zaman olduğu gibi tam vaktinde yapmışımdır.
 
BEN Gautama Buda’yım.
 


Kurulum Tarihi : 12/04/2009 · 23:43
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:34
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 9490 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye