* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496537 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte VII - .. 09.01.2007

 
28maitreiya2.jpg
YOLDA GİDENLERE BİR UYARI
 
Tanrı Maitreya
9 Ocak 2007
 
 
Elçim aracılığıyla size gelen BEN Maitreya’yım!
Ben öğrenmeniz gereken bazı acil şeyleri bildirmek için geldim.
Bildiniz gibi size geliyor ve özel bir dispenzasyon sayesinde gelme imkânımız vardır. Bu dispenzasyon, sizinle iletişim kurmaya ve bize hizmet eden, elçi veya haberci görevini üstlenen özel eğitilmiş bireyler aracılığıyla mesajlarımızı verme imkânı sunmaktadır. Ve işte şimdi elçilerimizden birisi aracılığıyla konuşma imkânımız vardır.
Verdiğimiz Öğretinin geniş ölçüde yayıldığı ve yüreğiniz ona açık olduğu için mutluyuz. Ancak ne yazık ki her şey istenildiği kadar iyi değildir. Elçimiz aracılığıyla verdiğimiz Öğretimizi bulan ve coşan pek çoğunuz, birkaç zaman geçtikten sonra uzaklaşıyor. Bilinci yavaş yavaş sönüyor ve onu Yoldan uzaklaştıran şeylerle, dünyanızın çeşitli ıvır zıvırlarıyla ilgilenmeye başlıyor.
Gerçek Öğretiler ile dünyanızda bolca bulunan suretaları, birbirlerinden ayırt etmeyi öğrenmeniz gerekir.
Bizler söyledik ve ben yine tekrarlıyorum; kitapçılarınızın raflarında bulunan öğretilerin % 90’nda, Gerçek %10’dan fazla değildir. Ve sizler bu suretaların yararına seçiminizi yapıyor ve masamızdan size dostça verilen yemeğe sırtınızı dönüyorsunuz.
Neden? Çünkü dünyanızda var olan pek çok öğretilerde, bir seçim yapmanız gerekmiyor. Öğrenci disiplinine riayet etmenizi ve sorumluluklara sahip olmanız gerekmiyor. Dikkatinizi suretalara vererek kontrolsüzce harcadığınız enerjinizi, İlahi enerjinizi dışında sizden başka bir şey istenmiyor. Tüm bu sahte öğretilerin illüzyonlu dünyası, onu kendi enerjinizle beslediğiniz için vardır.
Ve ben daha önce verdiğimiz Öğretinin esas noktasını bir kez daha tekrarlıyorum, sizler harcadığınız İlahi enerjinin her bir ergi için sorumluluk taşıyorsunuz. Olağanüstü bir şey yaptığınızı düşünmüyorsunuz. Seminerlere gidiyor veya size yararlı olduğunu sandığınız eğitimlere katılıyorsunuz. Paranızı harcıyor ama her şeyden kötüsü, Tanrı’nın size verdiği İlahi enerjiyi harcıyorsunuz. Siz seçinizi yapıyor ve bu seçim sizi karma yaratmanıza zorluyor.
Evet, sevgililerim sizler sahte öğretileri desteklediğiniz zaman karma yaratıyorsunuz. Mesele şu ki sizler gelişiminizin farklı seviyelerinde bulunuyorsunuz. Ve bazılarınız o kadar masumum ki dışarıdan parlayan ama hiçbir içsel değeri bulunmayan, size nazikçe sunulan imitasyonları değerli taş olarak kabul ediyorsunuz.
Ama Gerçeğin tadını hissetme imkânı bulan, Öğretimizi okuyan bazılarınız, daha sonra birden bire bir yerlerde başka bir şey arama ihtiyacı duyanlar, işte onlar yanlış seçimin ve İlahi enerjinin yanlış kullanma karmasını taşıyorlar. Ve kural olarak bu durumda sizi egonuz yönetiyor. “Pek çok yol vardır. Birisine bağlanmaya gerek yok. Bütün yollar Tanrı’ya götürüyor” diye telkin eden parçanızdan ayrılmak istemediğinizden dolayı memnuniyetsizlik hissediyorsunuz.
Ancak günümüzde bu çok geniş ölçüde yayılan bir yanılgıdır. Çünkü Tanrı’ya götüren yollar vardır, Tanrı’dan uzaklaştıran yollar da vardır.
Yolumuzdan sapmamanız için size doğru bir yön vereceğim.
Yeni bir modern öğreti aramanız için sizi harekete geçirenin ne olduğunu anlamanız gerekir. Niyetiniz nedir? Kural olarak egonuz size tek bir şeye bağlanmaya gerek olmadığını, Üstatların kendi elçisi aracılığıyla verdikleri mesajlarda yeni bir şey olmadığını söylüyor.
Ve gerçekten de mesajlarımızda yeni hiçbir şey yoktur. Bizler bu Öğretiyi elçilerimiz aracılığıyla binlerce yıl boyunca verdik. Ve eğer bu Öğretinin %10’nu bile öğrenseydiniz, bu Öğretiyi hiçbir zaman bizim öğretilerimiz adı altında size sundukları değersiz süslerle değiştirmezdiniz.
Yoldan sapmanın sebebini kendi içinizde arayın. Bir seçim yapan ve karar veren yalnızca sizlersiniz. Ne yazık ki bizler gösterdiğimiz Yolu takip etmeniz için sizi zorlayamıyoruz. Sizin bir seçiminiz ve fiziksel dünyada yaptığınız tüm seçimlerinizde takip etme hakkına sahip olduğunuz bir özgür iradeniz vardır.
Ancak seçim yapma vaktiniz, zaman çerçeveleriyle sınırlandırılmıştır. Ve eğer hiç bir şey öğrenmiyor ve bedenlemeden bedenlemeye ondan kurtulmak yerine egonuzun dizginine göre gidiyorsanız, yanlış seçiminizi için çok sert bir şekilde uyarılırsınız. Ama kendi fikrinde ısrar ettiğinizde, gözlerinizi kapatıp kendi yolunuzu takip etmeye devam ederseniz, sizi rahat bırakırlar.
Ve size ancak, birlikte tek bir bedenlenme geçirmediğiniz Göklerdeki savunucularınız yardım edebilirler. Ama çoğu kez sizi rahat bırakırlar, evrim hayat akımınıza çarpı koyuncaya ve sizi gereksiz bir balast olarak tanımlayıncaya kadar sizler illüzyonda pek çok bedenleme sürdürmek zorunda kalıyorsunuz. Tanrı, ölü ve hasta hücrelerden kurtulmaktadır. Eğer sağlam bir organizma, yalnızca kendini düşünen kanser hücrelerinden kurtulmazsa, bütün organizma hastalanabilir.
Bu yüzden geliyor ve hayret verici bir ısrarla yaşamınızda attığınız her adımı dikkatlice düşünmeniz için sizi tekrar ve tekrar uyarıyoruz.
Öğretimizi hiç duymamış ve okul sınıflarımızı hiçbir zaman ziyaret etmemiş insanlar, yanlış yolu seçmenin karmasını taşıyorlar.
Ama yaşamını Kardeşliğe hizmet etmeye adamış ve sorumluluklarını yerine getirmemiş olanlara hain olarak bakılır ve onların karmaları, suçluların ve katillerin karmasında bile daha ağırdır.
Bugün bu mesajla geldim. Belki bazılarınızın keyfini kaçırmış olabilirim. Ama size her şeyi düşünmeyi ve egonuzu bir kenara koyarak, içinizdeki İlahi aklın pozisyonunun üstüne temellenmiş bir karar vermeniz için size bu şansı vermeye mecburdum.
Benden yardım isteyenlere ve kaderiniz hakkında zorlu düşüncelere daldığınız anlarda bana seslenenlere, yardım eli uzatmaktan mutlu olurum.
 
BEN Maitreya’yım
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2007
 


Kurulum Tarihi : 26/04/2009 · 19:45
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:35
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 9635 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye