* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
 -  Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497469 Ziyaretçi

 21 şu An Bağlı

Karmik Kuruluna Mektuplar - Karmik Kuruluna Mektuplar hakkında

Karmik Kuruluna yazılacak Mektuplar Hakkında
 KK_mektup2.jpg
Bilgelik Üstatların Mesajlarında Karmik Kurul’un yılda iki defa, kış ve yaz gündönümde toplandığını bildirilmektedir. Toplantılar yaklaşık 20, 22 Aralık’tan - 1 Ocak’a kadar ve 20, 22 Haziran’dan - 1 Temmuz’a kadar sürmektedir. Üstatlar bu zaman diliminde Karmik Kurulu’na yardım isteği içeren mektuplar göndermemizi önermektedirler. Böyle bir mektup nasıl yazılır? Adrese ulaşması için ne yapılmalıdır? Hangi durumlarda bize yardım edebilirler? Makalede bundan bahsedilecektir.
 

Mektup yazma kuralları
 

Sizler her yıl sunulan imkândan yararlanarak Karmik Kuruluna mektup yazabilirsiniz. Bu mektupların içeriğini kendiniz oluşturabilirsiniz. Fakat size genel kuralları hatırlatacağım. Her şeyden evvel geçmişte size sunulan lütuflar için Karmik Kuruluna teşekkür ediniz. Daha sonra dileklerinizi belirtebilirsiniz. Eğer bu dileğiniz, kendiniz veya yakınlarınız için almayı beklediğiniz lütuflar ise, isteklerinizi saydıktan sonra mutlaka bir sonraki yarıyıl boyunca, …Karmik Kurulunun yeni toplantısına kadar, gönüllü olarak yapacağınız yükümlükler üstlenmelisiniz.

Dilekte bulunduğunuz insanların ad soyadlarını yazarak, dilek ve isteklerinizi çok basit olarak belirtmelisiniz…”

“…mektuplarınızı oluşturmadan önce dileklerinizi ve niyetinizi dikkatlice düşünün.

Çok fazla yükümlükler üstlenmeniz gerekmiyor. Aşırı külfete neden olmayacak, gerçekleştirebileceğiniz kadar yükümlükler üstlenin. Pek çok insan mektubunda o kadar büyük yükümlülükler üsleniyor ki yaşam yolunda karşılaştıkları ilk problem, üstlendikleri yükümlülükleri tamamen unutmalarına sebep olmaktadır. Çok küçük bile olsa ama her gün sevinçle ve sevgiyle gerçekleşeceğiniz bir yükümlülük üstlenin. Kendinizi çok fazla yüklemeyin. Bazen yardımın sunulması için günde okunan tek bir dua bile yeterlidir.

Duaları okurken ne kadar temiz enerji koyarsanız o kadar daha büyük etkiye ulaşırsanız.

Ve hatta içtenlikle söylediğiniz tek bir cümle bile: “Dünya iyi olsun” pek çoklarının kaderini hafifletebilir…”

Tanrı Maitreya, 15 Haziran 2006

 
 
 

Kurtulmak istediğiniz şeyden kurtarması için Karmik Kurulun’a ricada bulunun. Hangi özellikler veya kötü alışkanlıklar size yük olup gelişiminizi engellemektedir? Gelecek yarıyıl boyunca küçük kusurlarınızdan kurtulmanız için dualarınızın momentumunu yönlendiriniz. Ve bir yarıyıl sonra kendinizi tanıyamayacaksınız.

Karmik Kurulu önünde, gelecek yarıyıl boyunca ne kadar çok dua enerjisi özgür bırakmaya taahhüt ederseniz, kötü bağımlılıklarınızdan ve karmik problemlerinizden o kadar çabuk kurtulursunuz. 

Dispenzasyondan yararlanabilmeniz ve Karmik Kuruluna mektup yazabilmeniz için, ilk önce hangisinden kurtulmak istediğinizi dikkatli bir şekilde analiz etmelisiniz.

 
  • Karmik Kurulunun üyelerine seslenin, talep ve dileklerinizi sıralayın.
  • Gelecek yarıyıl boyunca sistematik olarak yerine getirmeye hazır olduğunuz, dua okuma veya başka yükümlülükler üstlenin.
  • Bir kağıda talep ve yükümlükleriniz belirtin, Başmelek Mikail’e ve koruyucu meleklere, mesajınızı gidilecek yere, doğrudan Karmik Kurulun’a kadar eşlik etmeleri için rica edin ve mektubu yakın.
 

Bu mektuptan kendinize bir kopya bırakabilir ve yarıyıl sonra, üstlendiğiniz yükümlükleri yerine getirmek şartıyla, ne değiştiğine bir bakın.

Eminim ki bir veya birkaç en önemli kusurlarınızdan kurtulacaksınız. Teşekkür etmeyi unutmayın. Problemlerinizden hemen kurtulduktan sonra, Karmik Kuruluna teşekkür mektubu yazın.

Sevgili Surya, 21 Aralık 2006
 
Mektubu yazmak için açıklamalar
 

Sizler mektubunuzda, iyi davranışlarınızın olumlu enerjisini yönlendirmek, karmik yükünüzü hafifletmek için tam olarak neyi yapmaya üstlendiğinizi belirtebilirsiniz. Örneğin belirli süre boyunca belirli sayıda dua veya Rozari okuyacağınıza dair yükümlülükler üstlenebilirsiniz.

İhtiyaç sahiplere ve güçsüzlere yardım etme yükümlülüğü üstlenebilirsiniz.

Gücünüz dahilinde, yapacağınızdan tam emin olduğunuz görevler üstlenin. Çünkü mümkün olan çok karmayı temizleyeceğim ümidiyle gücünüzü aşan görevler üstlenirseniz, bu yükle başa çıkamayabilirsiniz. Unutmayın ki pek çok hayat testlerinden geçecek ve karşılaşacağınız bütün engel ve yaşam zorluklara rağmen, bilincinizi en yüksek seviyede tutmanız gerekecektir.

Üstlendiğiniz görevleri yapamamaktan dolayı hissedebileceğiniz kızgınlığın negatif vibrasyonları, doğru davranırlarınızın pozitif etkilerini silebilir.

Mesele, önce yanlış yapmak ve sonra günahlarınız için dua etmeniz değildir. Sizin göreviniz yeni karma yaratmamaktır. Eski karmanızı ise zaten bir şekilde dönüştüreceksiniz. Bu yüzden yeni bir karma yaratmamaya dikkat edin.

 

Sevgili Surya, 23 Haziran 2005

 
 

Karmik Kurulu, yardım sunma kararı alırken daima niyetinizin ne kadar temiz olduğunu ve değişim konusunda ne kadar samimi olduğunuzu takip eder. Tanrı’yı kandıramazsınız, Tanrı’yı sizin beşeri kurallarınıza göre oynamasını sağlayamazsınız.

Bütün olası sınırların aşıldığını anlamanız gereken zaman gelmiştir.

Merkez Güneşi’nin genel kararı nasıl olacağını bilemiyorum, ama yine de mesajlarınızda Dünya gezegeni için lütuf istemeye unutmayın. Çünkü şu anda gezegenin bulunduğu durum, Işık lejyonlarının acil müdahalesini gerektiriyor. Denge bozulmuştur ve her birinizin katkısıyla bozulmuştur.

 

Tanrı Surya, 21 Haziran 2009

 
 

Karmik Kuruluna mektup yazmanız iyi olurdu ve kendiniz veya akrabalarınız için bir şeyler istediğiniz olağan mektuplarınızın aksine, yaşamınızdan bir takım olumlu olgular belirttirseniz iyi olurdu. Gezegenin durumunu dengelemek amacıyla yarıyıl boyunca bir sonraki Karmik Kurulu’nun toplantısına kadar belirli sayıda dua veya Rozari okumayı üstlenirseniz, size şahsi olarak minnettar olurdum. Dünya gezegenin evrimlerine yardım etme konusunda sizin iyi niyet göstermenize ihtiyacımız vardır. Dua çabalarınıza ihtiyacımız vardır ve Dünya evrimlerine hizmet etmeye hazır olmanıza ihtiyacımız vardır.

 

Yüce Tanrısal Yönetici, 20 Aralık 2009

 
 
Tüm istekleriniz mutlaka değerlendirilecektir
 

Karmik Kurulu üyelerin kaderinize her zaman müdahale etme imkânları yoktur. Ama Karmik Kurulu’na mektup yazarsanız, istekleriniz mutlaka değerlendirilecektir ve şartların ya değiştirilmesi ya da yumuşatılması konusunda gereken tüm önlemler alınacaktır. İsteğinizin gerçekleşmesi için her şey çabalarınıza, gelecek yarıyıl boyunca verebileceğiniz enerjilere bağlıdır.

 
Sevgili Lanello,

Yüce Tanrısal Yönetici’nin huzurunda, 24 Aralık 2008

 
 
 …bizler isteklerinize cevap vermeye ve Yasanın izin verdiği ölçüde yükünüzü hafifletmek için yardım etmeye hazırız. Bazı durumlarda, bu bedenlenmede yarattığınız iyi karma izin verirse, sizin çağrınıza gelebilir ve onu taşıyacak gücünüz kalmadığını sandığınız durumlarda size yardım edebiliriz. Ve çağrınızdan birkaç süre geçtikten sonra sizler şaşkınlıkla bakacak ve omuzlarınızda aşılmaz bir yük gibi duran şey, birden bire yok olduğunu, buharlaştığını, omuzlarınızdan düşmüş olduğunu anlayacaksınız.
Bu durumda Gökleri övmeyi ve şükranlarınızı göndermeyi asla unutmayın. Bizim için en iyi teşekkür Dünya’daki Yaşamın yararına gerçekleştirebileceğiniz hizmet olacaktır.
Şimdi size onunla seslenirseniz, iyi karmanızın izin verdiği durumda, karmik yükünüzün hafifletilebileceği bir formül vereceğim.
Şöyle söyleyin;
 
“BEN OLDUĞUM BEN adına, yüce Ben VARLIĞIM adına, kutsal İsa Benliğim adına (veya sadece Her şeye Kadir Allah’ın adına) Yüce Karmik Kurulu’na sesleniyor ve sizden iyi başarılarımın momentumunu, ortaya çıkmasına sebep olan durumun (daha sonra Karmik Kurulundan yardım almak istediğiniz durumu açıklamanız gerekir) karmasını söndürmek için kullanmanızı rica ediyorum.”
Her şey Allah’ın İradesine göre gerçekleşsin.”
 
Mektup yazabilir, çağrınızı sesli olarak söyleyebilir ve Karmik Kurulu’na adresleyerek mektubu yakabilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz iyi karma miktarı izin verirse ve Karmik Kurul isteğinizin yerine getirilmeye uygun olduğuna karar verirse, karmik durumunuz bu veya şu derecede çözülecektir.
Daha önce size verilen imkâna uygun olarak, gece uykunuz sırasında ince bedeninizde Karmik Kurulun toplantısına çağırılacak ve ruhunuz, dış bilincinizle yazdığınız isteğinizi onaylaması gerekecektir.
Bazen, kişinin dış bilinci daha fazla karmik yüke dayanmayı istemediğini, ama kişinin ruhu yardımı reddettiği durumlar oluyor. Bu durumda Karmik Kurul ruhunuzun fikrini dinleyecektir. Bu yüzden belli bir zaman geçtikten sonra isteğiniz yerine getirilmemişse, ruhunuzla konuşabilir ve bu konuyla ilgili onunla mutabakata varmaya çalışabilirsiniz.
Ruhunuzla sohbet etmenizi ve onunla anlaştıktan sonra Karmik Kuruluna mektup yazmanızı çok tavsiye ediyorum.
 
Sevgili Kuthumi, 6 Temmuz 2006
 
… Karmik Kurulu’na mektuplarınızı yazdığınız ve birtakım isteklerinizin yerine getirilmesi için ricada bulunduğunuz zaman, ben teraziyi alırım ve kefenin birine, bir fırsat yakalamaya yönelik isteğinizi yerleştiririm, diğerine de bu fırsatın gerçekleşmesine engel olan karmanızı koyarım. Ve böylece talep ettiğiniz şeyi alırsınız ya da alamazsınız.
Bununla birlikte, karma sabit bir şey değildir. İyi veya kötü yönde değiştirilebilir. Karmik Kurulu’na mektuplar yazdığınız zaman, taleplerinizin gerçekleşmesi için bir sonraki yarıyılda, belirli aralıklarla ve belli sayıda dua ya da Rozari okumak için üzerinize bazı yükümlülükler alırsınız. Ve eğer dualarınızın enerjisi uygun bir yolla yönlendirilirse, terazideki karma azalır ve İlahi fırsat daha ağır gelebilir. Bu olabilir ya da olmayabilir. Her şey diğer kefedeki karmanın ağırlığına bağlıdır.
Bununla beraber, bütün karmalar dönüştürülebilir ve bütün engeller ortadan kaldırılabilir. Her şey yalnızca sizin kararlılığınıza bağlıdır.
Örneğin ben, kötü bir alışkanlıktan kurtulmak için uğraşmış insanlar tanıyorum, özellikle de sigaradan. Yarım yıl süresince, her gün Rozari okudular ama sigara içmeyi yine de bırakamadılar.
Bu bağımlılık bilincinizde on yıllardır kök salmıştır. Onun için, ancak çok nadir durumlarda, yarım yıllık süre içinde ondan kurtulabilirsiniz. Bununla beraber, her gün, sürekli olarak bu kötü alışkanlığınızdan kurtulmak için kararlılığınızı göstermelisiniz.
Anlıyor musunuz? Her gün bu kötü alışkanlıktan kurtulmayı içtenlikle dilemeli ve Tanrı’dan size yardım etmesini rica etmelisiniz.
Dileğinizin gerçekleşmesi için her birinizin ne kadar süre Tanrı’dan ricada bulunması gerekeceğini kesin olarak bilmiyorum ancak dileğiniz, İlahi fırsatın gerçekleşmesiyle sizin aranızda duran karmanın bulunduğu kefeye karşı, İlahi fırsatın bulunduğu kefeyi sürekli olarak aşağı bastırırsa, dileğinizin kesinlikle gerçekleşeceğini biliyorum.
Sizin dünyanızda, fırsatların gerçekleşme mekanizması işte böyledir.
 
Sevgili Portia,18 Haziran 2010
 


Kurulum Tarihi : 22/06/2009 · 22:24
Son Güncelleme : 24/06/2014 · 08:34
Kategori : Karmik Kuruluna Mektuplar
Sayfa Oku 10690 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye