* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
 -  Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497572 Ziyaretçi

 26 şu An Bağlı

Ruhsal Geliştirme Metodları - Yıl sonunda ruhsal çalışmaların arttırılması

Yıl sonunda ruhsal çalışmanın arttırılması gerektiği konusunda Üstatların söyledikleri
 
 
 

Yıl sonunda dua etmeyi niçin arttırılması gerektiği ile ilgili dikkatinize Üstatların mesajlarından ayrıntılı açıklamalar verildiği alıntılar sunuyoruz. Bu ruhsal çalışmaya katılacağınızı içtenlikle umuyoruz.    

 
 
 
Kuthumi2.jpgSevgili Kuthumi 
19 Aralık 2005 
 

"... Yıl sonunda size inen karmaya nasıl davranmanız gerektiği ile ilgili bir Öğreti vermeye gelen BENİM. Bu nasıl bir karma ve inişini nasıl karşılamalısınız.

 Bildiğiniz gibi dört alt bedenlerinizde bu veya daha önceki hayatlarınızda bir zamanlar yaptığınız yanlış, uygunsuz, İlahi olmayan davranışların enerjitik kayıtları bulunmaktadır. Bunlar geçmişte size eşlik etmiş ve hala kurtulamadığınız sabit negatif durumlar olabilir. 

Size geri dönen karmayı biliyorsunuzdur. Kozmik Devirler Yasasına uygun olarak sizin auranızda aktive olmakta, bir olay, duygu veya olumsuz bilinç durumu şeklinde karşınıza çıkan karmayı biliyorsunuz. Karmanın bu geri dönüşü yıl boyunca sürekli ve yavaş yavaş gerçekleşiyor. Yıl sona ererken sizler birazcık farklı bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuzdur. Belki de, Kozmik Yasaya uygun olarak yıl boyunca size geri dönen karma, Yasa’nın bakış açısına göre sizin tarafınızdan uygun ölçüde dönüştürülememiştir. Başka insanların da yıl boyunca doğru seçimler, dualar veya hayır işler yaparak yeterli seviyede karmalarını dönüştüremediklerini hayal edin. 

Bu durumda yıl sonunda insanlığı tehdit eden fazla karma birikimi oluşur ve o hastalık, depresyon, açlık veya çeşitli doğa afetleri ve felaketler şeklinde, insanlığa özgü çeşitli durumlar olarak inebilir.

            Her halükarda, yıl sonunda kendi içsel durumunuza göre bile artan bir ağırlık hissini fark edebilirsiniz. Bu, insanlığın üstünde dönüştürülememiş negatif enerji şeklinde duran ek karmik yüktür. 

Bu yüzden yıl sonunda bilincinizi yüksek bir disiplinde korumak bu kadar önemlidir. Oruç tutmak, susmak, dua etmek şeklinde kendinize bilinçli olarak sınırlamalar koymak veya yoksullara, düşkünlere yardım etmek şeklinde hizmet altarına sunabileceğinizi her türlü fedakârlıklar çok yararlıdır. 

Bu durumda, tüm gezegenin durumu dengelenmesi için son çare olarak kullanılabilecek ek bir iyi karma yaratıyorsunuzdur.

<>

Felaketlerin olasılığı …. yılsonunda artıyor. Bu yüzden özellikle yılsonunda ruhsal metotlarınızı, dua ve meditasyonlarınızı daha bilinçli ele almanızı ısrarla tavsiye ediliyor

<>

Başkaları hakkında düşünmeyin, kendiniz hakkında düşünün. Bizzat kendi karmanızı, ailenizin karmasını, ülkenizin ve gezegenin karmasını nasıl hafifleteceğinizi düşünün.

Bu evrensel Yasanın nasıl işlediği konusunda tüm detayları anlamayabilirsiniz, ama bu Yasa ile ilgili genel fikirlerin anlaşılması ve Karma Yasası ile tanışmamış olanlara anlatılması gerekir. Çünkü bu evrensel Yasayı ne kadar daha fazla insan bilirse, hayatlarında uygunsuz davranışlara izin verme ihtimali o kadar daha azdır.

Karma inerken sizler çoğu kez yaptığınız davranışlar ile size çeşitli kaza ve hastalıklar şeklinde gelen neticeleri arasındaki neden-sonuç ilişkisini kuramıyorsunuzdur. Tanrı’nın size gönderdiği her şeyi tevazuuyla kabul etmek yerine “Niçin Allah’ım?!” diye haykırıyorsunuz.

İnanın, Tanrı çok merhametlidir. Ve size inen karma, mümkün olan en hafif yoldan iniyor.

Ve eğer hangi davranış için bu veya şu şekilde taşıdığınız karmik yükü anlama imkânınız olsaydı, yaptığınızı bu kadar merhametli bir şekilde dönüştürmeye izin verdiği için Tanrı’ya şükrederdiniz.

Karmayı dönüştürmenin birkaç yolu vardır.

Birinci yol, hiç karma yaratmamaktır.

İkinci yol, doğru seçimlerle karmanızı dönüştürmek.

Üçüncü yol, başınıza gelen olayı tevazuuyla kabul ederek karmayı dönüştürmek.

Ve son olarak sizler dua ve tövbe ederek karmik yükü hafifletebilirsiniz.

İşte biz de, bu senenin sonuna kadar kalan süre zarfında size bunu ısrarla yapmanızı teklif ediyoruz.

 
Gautama Buda
25 Aralık 2006
 

 …Şimdi ise dünyadaki olayların durumuna ilişkin…. küçük bir bilgi dahaZemla_v_rukah.jpg vermeye hazırım. Yıl sonunda negatif titreşimlerinin seviyesinin felaket boyutunda yükselmesini kastediyorum. Pek çok insan depresif durumlar hissetmekte ve pek çok kişi Yeni Yıl ve Noel bayramlarını, içki kullanarak ve başka gereksiz ve değersiz şeylerle uğraşarak, çok düşük titreşim seviyesinde geçiriyorlar. Bütün bunlar bazı kıtalarda telafisi olmayan afetlere neden olabilecek, gezegenin karmasına ek bir yük yaratmaktadır. Bu yüzden her senenin sonunda olduğu gibi öncelikle içinizdeki dengeyi korumanızı ve gezegenin karmasını ve ülkenizin karmasını dengeleyebilmek için mümkün olduğu kadar çok çaba göstermenizi rica ediyorum. Eğer içsel bir gereksinim duyuyorsanız bu yılın sonuna kadar kalan günlerde, dua uygulamanızı iki kat, üç kat bir güçle adayabilirsiniz. Hatta evde yalnız veya benzer düşüncelere sahip bir grupla beraber, Dünya gezegeninin iyiliğine çalışmak için işten izin almaya bile çekinmeyin. Rozari okuyun, başka dualar okuyun veya meditasyon uygulamalarıyla uğraşın. Aşkınızı ve Şükranınızı Dünya’ya gönderin. Dünya Anayı, yaşamanıza ve gelişmenize izin veren, sizinle ilgilenen canlı bir varlık olarak düşünün. Aşkınızı, Dünya’ya ve Dünya’daki insan evrimine hizmet eden elementallere gönderin.

Her sene sonunda sizden, verebileceğiniz ve dolayısıyla gezegenin durumunu dengeleyebileceğimiz ve pek çok afette engel olabileceğimiz ilave enerjiler rica ediyoruz…

 
 
Sanat Kumara
20 Aralık 2006
 

Sveci.jpg… yılın en karanlık ve en zor zamanı yaklaşıyor. Bu, yeni yılın, yeni günün arifesidir. Ama şafak açmadan önce gece hiç olmadığı kadar karanlıktır. Ve bu yüzden ve etrafınızda, bilincinizden geçmişin hayaletleri, geçmişteki yanılgılarınızın ve hatalarınızın hayaletleri baş gösterecek ve dönüştürülemeyen enerjiler şeklinde ortaya çıkacaktır. Bu enerjiler sizi Yoldan saptıracaklar. Geçmişin bu enerjilerin oltasına takılmamak ve yeni güne ulaşabilmek için tüm irade gücünüzü ortaya koymanız gerekiyor!

Şimdi size söylediklerimin, sizin için önemli ve güncel olduğunu inanmanız çok zordur. İnanın bana. Dikkatinizi, bayram telaşı ve kargaşası değil, mum eşliğinde ne yapılması gerektiği ve misyonunuzu gerçekleştirmek için engelleri nasıl kaldırmanız ile ilgili sessiz düşünceler meşgul etmelidir. Bu engelleri sizin dışınızda aramayın. Geçmişteki yaşam yolunuzu analiz edin ve içinizde Yolda ilerlemek için neyin engel olduğunu ve ne alıkoyduğunu anlamaya çalışın.

 
 


Kurulum Tarihi : 22/11/2009 · 21:41
Son Güncelleme : 15/10/2015 · 19:09
Kategori : Ruhsal Geliştirme Metodları
Sayfa Oku 9915 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye