* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 1 Şu An Bağlı

Dikte IV - 28.04.2006

Yasayı ancak yüreğinizin derinliklerinden aldığınız zaman Yasanın uygulayıcısı olursunuz
 
 
Sevgili Kuthumi
28 Nisan 2006
 
Kuthumi.jpgSize tekrar gelen BEN Kuthumi’yim.
Önceki buluşmamızdan beri birkaç ay geçti ve bugün yeni buluşmamızdan dolayı tarif edemeyeceğim kadar mutluyum, çünkü bu buluşma çok daha iyi şarlarda gerçekleşmekte ve size daha önce verilemesi imkânsız olan bir Öğreti verebileceğim. Hayatı nasıl algılamanız ve hayatınızda gerçekleşen değişimleri nasıl algılamanızı gerektiğine dair bir Öğreti. Birkaç zaman öncesine kadar bu Öğreti size aktüel değildi. Ama şimdi daha fazla sayıda kişi, yaşamlarında onları ne çevrelediğini ve buna nasıl tepki vermeleri gerektiği konusunda düşünüyorlar. Yaşama ve çevredeki şartlara dair bu yeni bakış, elçimizin aracılıyla verilen, illüzyonların küçülmesi Öğretiden sonra mümkün olmuştur. Bu nedenle bilinç altı ile etrafınızdaki her şeye bambaşka bir şekilde davranmaya başlamış ve çevrenizdeki şartları nasıl oluşturduğunuzu ve fiziksel dünyada sizi çevreleyen her şeye nasıl bir etki ettiğiniz konusunda düşünmeye başladınız.
Bu dünyaya olan yeni bir bakış açısıdır ve daha fazla sayıda insanın etrafınızdaki dünyanın dev bir illüzyon olduğunu ve bu illüzyonun tezahürü tümüyle insanlığın kolektif bilincinden oluştuğunu farkına varmaya başladığında sizler düşüncelerinize, duygularınıza ve davranışlarınıza o kadar daha bilinçli yaklaşacaksınız. Çünkü bizzat sizler çevrenizdeki her şeyi, hayatınızdaki tüm şartları yaratıyorsunuz. Ve bilincinizde gerçekleşen değişimlerinin fiziksel dünyada tezahür olmayı acele etmemesinin nedeni, maddenin durağanlığından, onun hemen yepyeni bir biçimde karşınıza çıkmasının imkânsızlığından belirlenmektedir.
Engellerden bir tanesi de insanlığın büyük bir kısmı henüz daha uyanmamış, İlahi Yasaları kavrayan ve hayatlarını onlara göre yönetmeye çalışan insanlar kadar önemli bir etki edemezler.
Bu yüzden mesajlarımız aracılıyla aldığınız bu Öğretilerin ve bu Bilginin mümkün olduğu geniş şekilde yayılması sizin menfaatinize ve tüm insanlığın menfaatinedir. Aldığınız bilginin dünyadaki çoğu dinin temelinden pekte farklı olmadığını dikkat etmişsinizdir. Yine de küçük bir fark vardır ve bu fark sizi bireysel içsel bir Yolla yönlendirdiğimizle ilgilidir. Yüreğinizin aracılıyla dünyayı tanıma Yolu. Çünkü size gelen bütün dış bilgiler sizin dışınızdan geliyor ve bu yüzden bu bilgiye inanmamaya eğiliyorsunuz. Kendi içinizden gelen bilgiyi alabildiğinizde ise bu bilgiyi bambaşka bir şekilde kavrıyorsunuz. Ve o sizin için yeni bir şey içermediğinde bile olsa gelen tüm bilgileri bambaşka bir şekilde yorumlanıyor ve bilincinizde karşılık buluyor. Bilgi algılayışının farklı dereceleri vardır. Dış aklınızla bunu bildiğinizi ve daha önce duyduğunuzu fark etseniz bile bu bilginin ve Öğretinin yüreğinizle hissettiğinizi ve onu o derece kavradığınızı ki bu Bilgi ve Öğretiyle bir olduğunuzu demek değildir. Öğretiyle ancak bir olduğunuzda bu Öğretinin taşıyıcısı olursunuz. Ve hayatınızı, tüm varlığınızla kavradığınız Yasayla ayrılmaz bir biçimde birleştiriyor ve ona teslim ediyorsunuz.
İlahi Yasanın kavrayışın farklı dereceleri vardır ve bu Yasayı ancak yüreğinizin derinliklerinden aldığınız zaman Yasanın uygulayıcısı oluyor ve çevrenizdeki yaşama sözsüz ve hareketsiz (eylemsiz) etki edebiliyorsunuz. Varlığınızla çevrenizdeki koşullara etki edebiliyorsunuz. Sizler meditasyon yapıyor, oğlan üstü mutluluk ve hoşnutluk durumda buluyor, çevrenizdeki hayat ise bir sihir gibi değişiyor.
Bu ulaşmaya çabalamanız gereken çok yüksek bir başarı seviyesidir. Fakat dünyanızda derin meditasyon durumunda bulanabilmek, buna benzer meditasyonun için şartların oluşturulması konusunda kaygılanmalısınız. Sizin şehirleriniz ve hatta daha az nüfuslu yerleşim alanlarınız öyle büyük miktarda negatif enerjiyle dolu ki sizin kendi Yüksek parçanızla bağlantıya geçmenizi, bizim ise devamlı negatif enerjilerin zırhın altında bulunan bilincinize ulaşmamız çok zordur. Bu yüzden dikkatinizi tekrar ve tekrar yaşadığınız koşullara çekiyoruz. Tek başınıza kalacağınız ve belirli bir süre boyunca enerjinizi iyileştirecek yerlerde kalmaya çabalamalısınız. Kendi içinizde İlahi durumun standardını elde ettiğinizde, neye doğru çabalamanızı bilecek ve dünyanızda bolca bulunan negatif enerjilerin size olan etkisini kendiniz engelleyeceksiniz., Yoldan çıkmamak için kendi titreşimleriniz ile Dünya’da bedenlenen temsilcimizin titreşimleriyle kıyaslama imkân veriyoruz. Size kurtarma sicimi atıyor ve bizim yardımımızdan yararlanıp yararlanmayacağınıza ancak size bağlıdır.
Tüm zamanlar boyunca İlahi temiz titreşimler taşıyan insanlar vardır. Sizin aranızda da böyle insanlar vardır. Ve gözleriniz açık, kulaklarınız duyuyor olsaydı bedenlenmiş habercilerini gönderdiği için Tanrıya her gün şükrederdiniz. Fakat sizler onların yanından geçiyor ve onları fark etmiyorsunuz bile.
Bu yüzden birinci göreviniz çevrenizdeki insanlarda İlahi tezahürü fark etmenizi ve böyle insanlara yardım etmenizidir, çünkü onlar sizin karmanızı taşıyorlar.
Doğuda, insanların karmasını üstlenmek ve onu dönüştürmek için bedenlenen azizlere, yogalara hürmet etmek çok yaygındır. Batıda da bu dünyadan olmayan sizin karmanızı üstlenen ve taşıyan pek çok insan bedenlenmiştir. Böyle insanlara şükran duymaya öğrenin. Onlar topluluğunuz şartlarına her zaman adapte olamıyorlar çünkü bu insanlar için sizin topluluğunuz deliller topluluğu gibi. Fakat azizlerinizi deli olduklarını ilan etmeye acele ediyorsunuz. Sizin dünyanız tersine dönmüştür. Ve daha az değerli olanlar her şeye sahipken, insanlığın yükünü taşıyanlar sefalet içinde yaşıyorlar. İnsanlığın yeni tarihi boyunca bu her zaman böyleydi.
Sizin dünyanız tersine dönmüş bir dünyadır. Ve dünyanızda İlahi tezahürleri ayırt etmeyi öğrendiğinizde ve bilincinizde her türlü İlahi olmayan tezahürleri ayırdığınızda çevrenizdeki dünyaya gerçekten etki edecek ve onu dönüştürebileceksiniz. Ama öncelikle içinizde İlahi tezahürü tanımayı öğrenmeniz gerekir. O zaman evrenden titreşimlerinize göre benzer İlahi tezahürleri çekebilirsiniz. Ve dünyanızda İlahi adalar genişleyecek ve çoğalacaktır. Ve bizler öncelikle yoğun bedenlerde daha sonra daha az yoğun bedenlerde size gelebileceğiz. Ve Yükselmiş Üstatların aranızda dolaşacağı ve bizlerle konuşabileceğinizle ilgili kehanet gerçekleşmiş olacaktır.
Kehanetin sizin zamanınızda gerçek olması için yalnızca size bağlıdır.
 
İlahi adaları oluşturun ve belli bir süre bile olsa orada bulunuz.
 
BEN Kuthumi’yim.


Kurulum Tarihi : 06/12/2009 · 17:38
Son Güncelleme : 06/12/2009 · 17:43
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9235 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye