* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496556 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte IV - 30.04.2006

Sizi, bizim Yolumuzu takip etmenizi çağırıyoruz
 
Sevgili El Morya
30 Nisan 2006
 
14moria.jpgSize gelen BEN EL Morya’ım!
BEN, elçimiz aracılıyla verdiğimiz ilkbahar mesaj dönemin sona erdiğini söylemeye geldim.
Bizler, bize sunulan imkândan dolayı mutluyuz ve bu dönem mesajında vermeye planladığımız her şeyi verebildiğimiz için de memnunuz. Kışın Altay’da verdiğimiz önceki dönem mesajlarından farklı olarak, bizler daha çok sizin Yolunuza dikkat çektik. Çünkü, sizin için planlanmış Yola sizi katma (dahil etme) zamanı gelmiştir. Bu Yol daima var olmuştu ve Dünya’nın farklı bölgelerinde bu veya şu şekilde Işığın Hiyerarşisi, Öğretisini öğrencilerine verdiği Okullar ve Aşramlar oluşturulmuş ve varlıklarını sürdürmüşlerdir. Bizim dış Okullarımız aracılıyla yükselmemiş insanlıkla çalışma pratiğimize yeniden başlama imkânı gördüğümüz zaman gelmiştir.
Bu yüzden bizler, seçiminizi bilinçli olarak yapmanızı ve Yola başlamanız için Tekâmül Yolla ilgili tüm gerekli bilgileri vermeye çabalıyoruz.
Bizim Yolumuzun diğer pek çok öğretiden farkı sizi kalbinizin aracılıyla yönetiyor oluşumuz, mistik deneyimleriniz ve aydınlanmanızla, hakiki, Gerçek dünyaya dokunmanıza izin vermekteyiz. Dış bilincinizle farklı, İlahi dünyayı kavrama imkânınız olduğunda sizler bilinçli olarak bu dünyaya girmenize engel olan her şeyden kurtulmaya çabalıyorsunuz. Size ise egonuz, fiziksel dünyanıza bağımlılığınız, bu dünyanın eşyalarına ve insanlarına bağımlılıklarınız, ayrıca alışkanlıklarınız ve kusurlarınız engel olmaktadır. Bu yüzden sizler bilinçli olarak Yola başlıyor ve gerçek bilgiler almak için pek çok şeyi feda etmeye hazırsınız. Benzer metotlar kullanan pek çok başka öğretiler vardır. Ancak farklar da vardır. Ve bu yüzden sizin birinci göreviniz en güvenilir yönlendiricinizi - kalbinizi kullanarak, bu farkları bulmaktır.
Bizler Öğretimizi elçimiz aracılıyla veriyoruz. Ve mesajlarımızı okuyan her biriniz öğrencilerimizin dış çemberinde bulunuyor ve fiziksel plandaki Hiyerarşisinin temsilcisi olarak, elçimiz aracılıyla Guru - Çelo ilişkisi içine giriyor.
Bu yüzden mesajlarımızı okumaya seçtiğiniz an bizim öğrencilerimiz oluyorsunuz. Fakat pek çok Guru-Çelo ilişki aşaması vardır. Ve Öğretimiz yönünde bilinçli olarak bir seçim yaptığınızda, bir sonraki aşamaya yükseliyorsunuz. Sizler bilincinizde diğer öğretilerin farkını anlamaya çalışıyor ve elçimiz aracılıyla aldığınız Öğretinin yönünde bir seçim yapıyorsunuz. Bu durumda özgürlüğünüzü kısıtlıyorsunuz, ancak karşılığında ise elçimiz aracılıyla aldığınız bilgilerin daha çok anlayışını ve daha çok farkındallığını elde ediyorsunuz.
Bir sonraki aşama ise elçimizi bilinçli olarak Gurunuz olarak kabul etmenizdir. Ve bu dönem mesajında, bizler aranızda hazır olanları seçimini bilinçli olarak yapmalarını ve öğrenciliğinizin bu aşamasına yükselmeleri için acele ettirdik. Öncekilerinden farklı olarak bu seviyede elçi, kısmi olarak karmik yükümlükler üstlenmekte ve öğrencileri için sorumluluk taşımaktadır. Kendi üzerinize hissedeceğiniz bir sonraki ilişki ise tümüyle elçinin yetkisine girmektedir. Ve kendisi bu ilişkilerin nasıl gelişmesi gerektiğini belirler.
Bu yüzden bizler, Yükselmiş Üstatların öğrenci kabul etme dizisinin Guru-Çelo ilişkilerin yeniden kurulmasını çabalıyoruz. Fakat her seferinde bu ilişkiler yeni bir seviyede durmakta ve Dünya’da var olan koşullara göre belirlenmektedir. Bizim, yalnızca görünüşte sorumluluklar üstlenen ama Öğretimimizi kalplerinden geçirmeyen milyonlarca takipçilere ihtiyacımız yoktur. Bizler öğrencilerimizle bütünüyle karşılıklı bir anlayışa ve işbirliğine doğru çabalıyoruz. Ve bu süre boyunca tek başınıza ilerleyinceye ve bizimle doğrudan ilişkiye geçinceye kadar elçimiz sizin için yalnızca bir koltuk değneğidir. Ama bu durumda da, dünyevi hayatınızın fırtınaları ve kasırgaların arasında size Yolu gösterecek, onu bir deniz feneri gibi kullanmanız için elçimiz size gerekli olacaktır.
Bu yüzden bizler tavsiyelerimizi bir sonraki dönem mesajlarında vermeye devam edeceğiz. Sizden zamanı boşa harcamamanızı ve mesajlarımızın içerdiği tüm talimatları soyut şeylermiş gibi değil hayatınızda size doğrudan yol gösteren ve kullanmanız gereken prensipler olarak kabul etmenizi rica ediyoruz.
Ben çok somut bir Üstadım ve sözü dolandırmayı sevmem. Bu yüzden faaliyetlerinizle ilgili birisinin size daha detaylı talimatlar vermesini beklememenizi söylüyorum. Bizler genel yönü veriyoruz. Tüm detayları ise doğrudan yüreğinizden almanız gerekir.
Son bir yıl boyunca elçimiz aracılıyla verdiğimiz tüm mesajları tekrar okursanız, bu diktelerdeki bilginin somut bir çalışmaya başlamanız için tümüyle yeterli olduğunu anlayacaksınız. Çünkü çevrenizdeki koşullardan ve kendi alışkanlıklarınızdan başlayabilirsiniz. Yarın değil tam şimdi hayatınızda size en çok engel olan en büyük alışkanlıklarınızdan kurtulmaya deneyin. Bunlar korku, yargılama ve eleştirme isteği, sigara içmek veya başka bir alışkanlık ve kusur olabilir.
Daha sonra başka bir kusuru ve bir diğerini bulunuz. Ve her zaman çözmeniz gereken birinci ödevinizi bileceksiniz. Daha sonra ise bir sonraki ödevi çözmeye başlayabilirsiniz.
Hemen büyük bir faaliyete girişmeye çalışmayın. Gücünüze göre ödevler üstlenin.
Bazen sigara içme alışkanlığınızdan kurtulmak, aşram inşa etmekten çok daha zordur.
Sizi, bizim Yolumuzu takip etmenizi çağırıyoruz. Ve size yolun açık olduğunu söylüyoruz. Ama seçiminizi siz kendiniz yapıyor ve hiç kimse bu seçimi yapmanıza sizi zorlayamaz.
Sizler yetişkin bireylersiniz ve sizinle Yolundaki ilerleyişinde azıcık geri kalmış eşit varlıklar olarak konuşuyoruz.
Şimdi size veda ediyor ve Yolunuzda size başarılar dilerim!
 
BEN El Morya’yım.


Kurulum Tarihi : 03/01/2010 · 23:08
Son Güncelleme : 03/01/2010 · 23:08
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9347 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye