* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496581 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 01.06.2010

 
Sorumluluk Öğretisi
 
Sanat Kumara
1 Haziran 2010
 
Sanat_Kumara.jpg
Elçimiz aracılıyla size tekrar gelen BEN Sanat Kumara’yım.
Bugün size gezegenin şu anki durumunu ve Dünya gezegenin hali ile ilgili sorumluluğunuzu bir kez daha hatırlatmaya geldim. Dünya gezegeninde olup biten her şeyle ilgili insanoğlu tüm sorumluluğunu farkına vardığında, bizlerler rahat bir nefes alacağız, çünkü bütün bu zaman boyunca insanoğlunun bilinci bir çocuğun bilincine denkken bizler onunla ilgilenmeli ve Dünya’nın çocukları kendi düşüncesizliliklerinden dolayı, gezegendeki hayatının imkânsız olacağı çok büyük bir faciaya sebep olmamaları için onları izlemek zorundayız.
Şimdi ise, gezegenin durumuyla ilgili sizi kendi anlayışımın dalga boyutuna ayarladığımda, dinlemenizde yararlı olacak küçük bir Öğreti vermeye hazırım.
Bilinciniz uzun bir müddet belirli bir şeye yoğunlaşamadığından, bizler pek çok defa gelmek ve size, muhtemelen bildiğiniz ama nedense pratiğe dökmeye ve bilincinizde tutmayı unuttuğunuzu çok basit gerçekleri hatırlatmak zorundayız.
Bu elçimiz aracılıyla Dünyadaki insanlarla çalışmalarımızda uzun bir aradan sonra geldim. Ve tüm bu zaman boyunca ince planından gezegendeki durumunun gelişimini gözlemleme imkânım oldu. Siz de olayların gelişmelerini izleme imkânınız vardı, fakat yalnızca sizin fiziksel planınızdan. Düşünen ve analiz etmeye meyilli insanlar, gezegendeki durumun her geçen gün gerildiğini fark etmişlerdir. Ve dünyadaki duruma, yerkürenin çeşitli yerlerinde meydana gelen bitmeyen depremler, volkan patlamaları, askeri çatışmalar, terörist eylemler, sosyal patlamalar ve darbeler işaret etmektedir.
Size bunun doğal olduğunu ve bunda oğlan üstü bir şey olmadığını gözüküyor. Gerçekten, insanlığın gelişmemiş bilincinin tüm işaretleri daha önce de vardılar. Yüzyıl ve birkaç yüzyıl önce. Ama bu olumsuz olayların sıklığı, büyüklüğü ve bu olayların arkasında duran negatif güçler, hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır.
Ve bunu size ben söylüyorum. Hafızam Dünya’da şimdi bedenlenmiş insanlığın hafızasından çok daha iyidir. Ve benim akaşa kayıtlarına bakma ve durumunuzu şimdiye kadar Dünya gezegeninde var olan durumla kıyaslama imkânım vardır. Kıyaslamanın sonucu şimdiki durumunun lehine olmayacaktır. Gezegenin durumunu korumak ve insanlık için en korkunç olan, fiziksel platformun kendisinin yok olmasına izin vermemek için bize, Yükselmişler Grubuna daha fazla ve daha fazla enerji gerekiyor.
Sizin doğrudan bir ilişkinizi olmadığı bir şey hakkında konuştuğum gibi geliyor. Bir yerlerde, birisi kendi eylemleriyle gezegenin dengesinin bozulmasına neden olmuş ve bu volkan patlamaları ve kasırga şeklinde tezahür olmuştur.
Sevgililerim bu kadar kesin düşünmeyin. Şimdi Dünya’da bedenlenen bireyler karmik olarak öyle iç içedirler ki kimin hangi eylemleriyle gezegende gerçekleşen bir felakete neden olduğunu ayırt etmek imkânsızdır.
İnsanlığın enformatik alanı gittikçe daha fazla, ayrı bir bireyin katkısını ayırt etmenin imkânsız olan genel bir enformatik alana benzemektedir. Günümüz kitle iletişim araçların gelişimi, haberlerin saniyenin içerisinde, yer kürenin en uzak yerlerine ulaşmasına sebep olmuştur. Bu haberlere rezonans eden (titreşen) her insan gezegenin enerjitik durumuna katkı etmektedir.
Bütün haberler yeterli rezonansa sahip değillerdir. Ve bilgilerin büyük bir bölüm insanoğlundan saklanmaktadır, çünkü insanlık tüm bilgiyi, şimdi gezende olup biten her şeyin, ne kadar yıkıcı bir etki ettiğini bilseydi, insanların zihinlerindeki rezonans kontrol edilemez bir hal alırdı.
Zayıf hafızanız ve gezegendeki durumun tüm ağırlığını kavrayamamak sizin için büyük bir mutluluktur.
Gezegendeki tüm dengesizliğini sığdırabilmek ve onu içsel başarılarla dengeleyebilmek için çok yüksek bir bilince sahip olmak gerekir. Gezegendeki enerjilerin dengeleme görevini yerine getiren bedende bulunan belirli sayıda birey bulunduğunu sizden saklamıyorum. Ve bu özverili ruhların sayesinde gezegenin yaşama şansı vardır.
Ancak bu satırları şimdi okuyanlar, sizler de kendi içinizde içsel bir çalışma için daha fazla zaman ayırmalısınız. Çünkü yalnızca içsel başarılarınız sayesinde gezegenin her noktasında, yaşadığınız yerde durumu dengeleyebilirsiniz.
Bilgisizlikleri nedeniyle kayığı sallamaya devam eden belirli insanlar vardır. Onlar iyi karmalarını son kırıntılarını tüketmekte ve zaten yeterince kirli olan gezegenin enformatik alanını kirletmektedirler. 
Her bir kusurlu düşünce milyonlarca kez çoğalmaktadır. Bu sürecin bir benzerini internette takip edebilirsiniz. Bu sanal ortamda pek çok yer vardır, bir kişi genellikle sahte bir isim altında bir saçmalık, aptalca bir şey, veya aleni bir yalan söylemekte. Bu “habere” anında binlerce aptalın uçuştuğunu ve onu tüm internette yaydığını görebilirsiniz.
Bu şekilde fark etmeden ve eylemlerinize bir hesap vermeden karma yaratıyorsunuz. Elçimiz aracılıyla verdiğimiz temel ve köşetaşı Öğretiler’den birisi de İlahi enerjiyi dikkatli bir tutumla harcama Öğretisidir. Sizler İlahi dünyadan aldığınız, İlahi enerjinin her ergi için sorumlusunuz. Ve İlahi enerjiyi nasıl harcadığınızı, size Işık’tan ya bir ölümsüz beden dokumakta ya da sizi ebediyen Dünya gezegenin fiziksel planına bağlayan ve daha ince ve yüksek dünyalarda gelişme fırsatını kapatan örümcek bir ağ örmektedir.
Bugün sorumluluğunuzu hatırlatmaya çağıran bir Öğreti verdim. Ve sanırım gezegenin şimdiki durumunda bu Öğretiyi bir kez daha dinlemeniz fazla gelmez.
 
BEN Sanat Kumara’yım. Om.
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 
 


Kurulum Tarihi : 08/07/2010 · 07:10
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:50
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 9233 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye