* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496579 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 03.06.2010

İnsanoğlunun çaba göstermesi ve yeni bilinç seviyesine çıkması gereken zaman gelmiştir

Tanrı Surya
3 Haziran 2010
 
 
surya.jpgElçimiz aracılıyla tekrar size gelen BEN Surya’yım.
Bugün size yeni bir şey söylemek için değil, çok iyi bildiğiniz bir şeyi hatırlatmaya geldim. Ama bildiğiniz şeylere yeni bir bakış açısından baktığınızda, yeni anlayış yalnızca bilmenizi değil, bu bilginin sizinle bütünleşmesine ve sizin bir parçanız olmasına yardım eder. Ve sizler dış bilincinizde pek çok şeyi sadece bilmek ve anlamak değil, özününüzü öyle değiştirebilirsiniz ki yeni bir bilinç seviyesine yükselebilir, nihayet ulaşmanız gereken bilinç seviyesine yaklaşabilirsiniz.
Mesaj verme imkânım olduğu her seferinde ruhsal görüşümle dünyanızı izliyorum. Ve her defasında sizinle Bilgimi paylaşma ve tüm Yaşama Hizmet etme isteğimi aktarma imkânım olduğu için mutluluk duyuyorum.
Bu evrendeki Yaşam, Yaratan’ın Lütfü sayesinde harikulade bir şekilde düzenlenmiştir. Yaşamının her katmanı kendi yasalarına göre gelişme imkânı vardır, ama aynı zamanda o Yaratan’ın bu evrim için ortak planına tabidir. Bu yüzden bu evrenin bir Yasası olduğunu ve ona uymanız gerektiğini öğrenmeniz bilinç seviyeniz için iyi olurdu. Yasaya boyun eğme isteksizliğiniz, Yaratan’ın İradesine itaat etmeye yol açmalıdır.
Başka türlü olamaz. Ve şu an oynadığınız oyunlar, Yaşama yardım etmeye yönelik gerçek eylemlere yol açmalıdır. Yaşamın her parçasıyla birliğinizi farkına vardığınızda ve dikkatinizi yardımınıza muhtaç olanlara yönlendirdiğinizde, bu etapta evriminiz için gereken bilinç seviyesine yükseleceksiniz.
Bu bilinç seviyesine uygun olmayan her şey, egonuzun tüm küflenmiş bağımlıkları, gerçek olmayan parçanız, değişim rüzgârları tarafından ve Dünya gezegenin fiziksel planından temizlenmesi gerekir.
Değişimlere, Yeni Yaşama ulaşma isteği - bu etapta gerekli olan işte budur. Yükseğe bakmak, çevrenizdeki telaştan gözlerinizi yukarıya çevirmek ve ileriki gelişim için ruhlarınızı kabul etmeye hazır gelecek dünyayı görmeye çabalamalısınız.
Size göre hayatınızla hiçbir şekilde ilgili olmayan soyut şeyler hakkında konuştuğum gelebilir.
Tam tersi bilincinizde ilk sıraya yerleşmesi gereken kesinlikle en önemli şeyler hakkında konuştuğumu sizi temin ederim. Çabalarınızı doğru bir şekilde yönlendirdiğinizde, yalnızca bu durumda gezegeninizdeki evriminize devam edebilirsiniz.
Sizin bilinciniz henüz açmamış bir çiçek tomurcuğuna benziyor. Başınızı güneşe karşı daha cesaretle çevirin ve güneşin şefkatli ışınları, gelecek Yeni Güne doğru İlahi bilincinizin lotosunu açma işini sevgiyle yapacaklardır.
Bağımlılıklarınızdan cesaretle ayrılın! Değişimlerden korkmayın! Düşmekten ve yaralanmaktan korkmayın. İnananlar, gönülden bağılı olanlar ve çabalayanlar sürekli bizim dikkatli gözetimimiz altındadır. Ve bizler, evrimsel gelişim boyunca ruhunuzun tohumunu korumak için sizin tüm sakarca hareketlerinizi dikkatlice önleyeceğiz.
Sizler bitki ve fidanlarınızla ilgileniyorsunuzdur. Onlara bakıyor ve suluyorsunuz. Aynı şekilde bizler de yolunuz boyunca sadece bu gezegende değil muhakkak gideceğiniz gelecek dünyalarda da sizinle, ruhlarınızla ilgileniyoruz. Yüksek dünyalarla sürekli uyumu korumalısınız. Titreşimlerinizi layık seviyede korumalısınız. Tanrı’ya, Yüksek dünyalara sürekli yoğunlaşmanıza engel olan her şey yavaş yavaş hayatınızdan çıkmalıdır.
Ruhunuza, ruhunuzla konuşmaya daha fazla zaman ayırmalısınız. Elbette pek çoğunuz için kısa bir süreliğine bile tek başına kalması büyük bir sınama ve büyük bir testtir. Yalnızlıktan korkmayın. Tek başınıza kalmaktan korkmayın. İnanın bana bu göreceli bir yalnızlıktır. Bilincinizde yalnızlık duygusunu aştığınızda, etrafınızda binlerce Işık varlığın durduğunu fark edeceksinizdir. Ve yalnızca problemlerinizden ve dünyevi bağımlıklarınızdan kurtulma isteksizliliğiniz sizi tüm Işık Hiyerarşisinden ayırmaktadır. Biz hepimiz bilincinizin gelişiminizi izliyoruz. Ve eski bağımlıklarınıza müsaade ettiğiniz ve eski davranış biçimlerinizi gösterdiğiniz her defasında kederleniyoruz.
İnsanoğlunun çaba göstermesi ve yeni bilinç seviyesine çıkması gereken zaman gelmiştir. Bu kaçınılmaz bir süreçtir. Bilimizin tüm başarıları, yeni bilinç seviyesine geçişinizin sunacaklarıyla kıyaslanamaz bile. Tüm imkânlar belirli bir vakte kadar içinizde uyuyor. Ve çok yakında içinizde bu kendini göstermemiş güçleri ve imkânları hissetmeye başlayacaksınız. Sadece tipik kalıplaşmış davranış biçimlerinden vazgeçerek, içinizdeki yolu temizlemelisiniz.
Yeni bilinç sevisine geçmenizi engel olan her şey yavaş yavaş ölecektir. İnanın bana pek çok şeye olan bağımlılığınız, geçen seneki kara veya yapraklara bağımlığınıza benzer.
Parlak bahar güneşi çıkacak ve kusurlarınızın kârı ve buzu eriyecektir. Ve güneşin şefkatli ışınları altında yeni bir çimen ve yaprak örtüsü oluşacaktır. Eskiyi ve zamanı geçmiş olanı bırakmaktan korkmayın! İleriye - her şeyin yeni ve mükemmel İlahi tezahürüne doğru çabalayın.
Çocuk ilk adımını atmadığı sürece yürümeyi öğrenemez. Ve ilk adımınız başarısız ve size acı bile verse, ümidinizi kaybetmeyin. Niyetiniz temiz ve çabalarınız güçlü ise, zamanı ve mekanı aşacak ve bu evrenin geniş alanlarında kendinden emin olarak ilerlemeye devam edeceksiniz.
 
Yükselin. Korku ve güvensizliği atın.
 
Cüret edin!
 
İleri!
 
BEN Surya’yım!
 
© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 17/07/2010 · 22:36
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:51
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 9128 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye