* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497232 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 05.06.2010

Bizden yardım dileyen herkese yardım eli uzatıyoruz
 
Üstat Morya
5 Haziran 2010
 
14moria.jpgBEN El Morya’yım. Dünkü mesajımla ve Dünya’da oluşan durumla, kendi kişisel ve Yükselmişler Grubunun tutumuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmaya geldim.
Ümidinizi yitirmenin bir anlamı yok sevgililerim. Durum gerçekten zordur. Ve durumu düzeltmek için büyük bir çalışma gerekir. Ancak hiçbir zaman ümitsiz durum yoktur. İnsanoğlu evrimine devam edebilsin diye Tanrı her zaman son dakikada bir cankurtaran halatı veya simidi atmaktadır. 
Bu sefer ne yapılacağını bilemiyorum. Bildiğiniz gibi yaz gündönümünden hemen sonra Karmik Kurulun toplantısı olacak ve gezegendeki durumu inceleyerek kararını Yüce Merkezi Güneş’e onay için sunacaktır.
İnanın bana Karmik Kuruluna yazacağınız mektuplarınızdaki tüm görüşleriniz ve teklifleriniz dikkate alınacaktır.
Yükselmişler Grubun insanoğlunu kendi kendine bırakması hiçbir zaman olmamıştır. Bu evrende var olan Yasadan ayrı olarak insanoğlunun tek başına kendi kanunlarına göre gelişebileceğini, insan bilincinin büyük bir illüzyonudur. Bu evren için tek bir kozmik Yasa vardır ve bu Yasanın hususlarından birisi de evrim yolunda daha büyük başarıya sahip olanların daha az başarılı olanlara yardım etmesidir. Bu yüzden ben ve diğer Yükselmiş Üstatlar şimdi oluşan durumla ilgili mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Ve aranızda kendini ruhsal olarak gelişmiş ve ilerlemiş olarak sayanlar, neden bizim örneğimizi takip etmiyorsunuz?
Sizler evrime hizmet etmenin illa yüksek ve sevinçli bir şey olduğunu, sizi heykel kaidesine çıkartıp başınıza defne tacı konulacağını sanıyorsunuz.
Yanılıyorsunuz sevgilerim. Genellikle durumların %99’nda işimiz ve bedenlenmiş iş birlikçilerimizin işi olağan rutin bir çalışmadır. Ancak iş birlikçilerimizle normal bir hayat yaşayarak aynı işi yapanlar arasında bir fark vardır. Ve başlıca belirgin anın, işinizi hangi niyetle yaptığınız olacaktır. Ne için çalışıyorsunuz?
Mesajlarımızı okuyan insanların % 99’u “Para kazanmak için tabi ki” diye cevap verecekler.
Ve yalnızca %1’i ve hatta daha azı evrimin bir sonraki basamağına ulaşanlar, işini Ortak Yararlılığa, tüm insanlık için ve tüm Yaşama Hizmet etmek adına gerçekleştirdiklerini söyleyeceklerdir.
Niyetteki bu fark, insanların büyük bir çoğunluluğunu karmik faaliyete dahil olmalarına neden olmakta, aynı zamanda Ortak Yararlık için çalışan işbirlikçilerimiz ise Dünya’daki evrim sürecinin düzenlenmesi için kullanabilecek tüm insanlık için iyi karma oluşturmaktadırlar.
Pek çoğunuz için tamamen anlaşılmaz ve esrarengiz şeyler hakkında konuşuyorum. Ancak temel olan işinize karşı tutumunuzdur. İşinizin temelinde yatan niyet, ortaya koyduğunuz çabalarınızın sonucunu değiştirmektedir.
Söylenmiş olanın anlamı buradadır(1); tarlada bulunan iki kişiden biri alınacak, biri bırakılacak. Değirmende buğday öğüten iki kadından biri alınacak, biri bırakılacak. Çünkü işinizin sonucu ya illüzyonların çoğalmasına yönelik ve bu durumda sizler evrim gelişiminin yeni evrim devresine henüz daha geçmeye hazır değilsiniz ya da tam tersi sizler kendi çalışmanızla Yeni Hayatı, yeni evrim gelişimini pekiştiriyor ve sizler bu etap için hazırsınızdır. Bilinciniz yeni evrim etabına geçmek için olgunlaşmıştır,
Her şeyden önce bilinciniz ve özellikle işe karşı tutumunuz değişmektedir. Bu yüzden bir kez daha bu basit gerçeği size vermeyi geldim ve ileride de geleceğimi de umarım ki o öyle apaçık ki bir çocuk için bile anlaşılır ama nedense sürekli ilgi alanızdan kaçmaktadır
İşe karşı tutumunuz, sizi harekete geçiren niyet çok önemli bir andır. Aslında o sizin ileriki gelişim yönünüzü belirlemektedir. Ve bu mesajların iletilmesi sırasında size verilen İlahi imkân her şeyden önce size doğru ilkeler, ilerlemek için doğru yönler vermektedir.
Bu yüzden geçen sene Yüce Merkezi Güneş’te elçimizle çalışmaya devam etme dispenzasyonu elde ettim. Bu yıl da elimden gelen her şeyi yapacağım. Ancak son kararı ben vermiyorum. Tüm imkânlar dikkatli bir şekilde kozmik terazide tartılmaktadır. Ve mesajlarımıza temas eden gerçekte her bir insanın düşüncesi, dünyalar arasında doğrudan evinize dikkatle ulaştırdığımız Kelamımıza olan tepkisi rol oynamaktadır.
Öğretilerimize olan tepkiniz ileriki evriminizi belirleyen anlardan birisidir. Toplumun, Tanrı’nın verdiği Kelama karşı tepkisine göre daima Toplumun gelişim seviyesine ve onun ileriki gelişmesine veya gelişememesine karar verilirdi. 
Aklınıza şimdi gelen düşünceyi yakalayın. Ve eğer bu düşünce eleştirelse sizler aslında yeni İlahi imkâna, Dünya gezegendeki insanlığın evrimine karşı oyunuzu kullandınız. Çünkü her düşünceniz sonsuza dek akaşa kayıtlarına yansıtılmaktadır. Ve sonra ne dersiniz deyin ve kendinizi ne kadar haklı gösterirseniz gösterin her şey artık kaydolmuş ve kozmik bilgisayara işlenmesi için girmiştir.
Bizler mesajlarımızı okuyan veya dinleyen herkesin tepkisini izleme imkânımız vardır. Mesajlarımızı okuyan insanların büyük bir çoğunluluğu şimdilik bize inanmaya eylemekte ve eleştirel ruh halindedir.
Sizi bizlere körü körüne inanmanıza davet etmiyoruz. Sizi, bilincinizde gerçek İnanç hissedebileceğiniz seviyeye yükselmenizi davet ediyoruz. Dışarıdan size dayatılan İnanca değil yüreğinizden gelen İnanca. Yalnızca bu durumda bizler ulaşmaya çabaladığımız sonuca varırız. Çünkü gerçekten inanan bir insan bir sonraki evrimsel basamağına çıkabilir.
Dünyanızda her şey iç içedir. Ve karmik borçlarınız sizi kuşkunun, güvensizliliğin, korkunun kaybolduğu durumdan ayırmaktadır.
Bizden yardım dileyen ve içtenlikle çabalayan herkese yardım eli uzatıyoruz. Sizler ise yardım etmek için uzatılan elden korunuyor, egonuz ve İnanç yokluluğunuz nedeniyle illüzyonlar denizinde kaybolmayı yeğliyorsunuz.
Bu yüzden daima bilin ki benden içtenlikle dileyen herkese cankurtaran simidimi atıyorum. Yardım istemekten ve dilemekten çekinmeyin, o zaman yardımımız mutlaka gelecektir!
BEN El Morya’yım!
 
 
-------------------------------
(1) O gün tarlada bulunan iki kişiden biri alınacak, biri bırakılacak. Değirmende buğday öğüten iki kadından biri alınacak, biri bırakılacak. (Matta 24:40,41)
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 


Kurulum Tarihi : 10/08/2010 · 23:26
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:52
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8691 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye