* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496463 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 06.06.2010

Doğru insanlara övgü ve kıvanç!

 
Sevgili Zaratustra
6 Haziran 2010
 
15zaratustra.jpgBEN Zaratustra’yım!
Bugün yüreklerinizde Alevi güçlendirmeye geldim.
O-o-o beşeri hafıza öyle kısa ki. Ve belki aranızda hiç kimse, Dünya insanlığa onun İlahi doğası ile ilgili Öğretiyi getirmek için Dünya’ya pek çok defa bedenlenerek geldiğimi hatırlamıyordur. Ve insanların İlahi doğasını en iyi sembolize eden Alevdir. Sizler İlahi kökeninizi unutunuz. Bu yüzden bizler Yüce Beyaz Kardeşliği, çeşitli elçiler aracılıyla Tanrısallığınızı hatırlatmak için tekrar ve tekrar gelmek zorunda kalıyoruz.
Ben Öğretmenim Ahura Mazda veya Ormazda’nın peygamberiydim. Belki size Öğretmenim bir başka ismi – Sanat Kumara daha tanıdıktır!
Evet, tabi ki Sanat Kumara! Bu yüce ruh Dünya insanlığı için çok şey yapmış ve şimdi de çalışmaya devam etmektedir.
Ve çoğunuz, aranızda pek çoğunuz Sanat Kumara’yla eski bağını hatırlamaktadır. Sizler içsel seviyede mevcut ama dış bilincinizde zar zor tezahür olan bu bağı hatırlıyorsunuz.
Sanat Kumara’nın doğru insanları!
Sanat Kumara’nın bakirleri!
Pek çoğunuz bu mesajları okuyorsunuz. Pek çoğunuz dengeyi korumak, bedenleriniz aracılıyla fiziksel planda sembolü alev olan Ateşi, İlahi Ateşi aktarmak için şimdi gezegende bedenlenmiştir. Bu alev sizin özünüzü hatırlatır. Çünkü ince plandan siz hepiniz birer aleve benzemektesiniz. Ve gezegende hüküm süren karanlığın ortasında orada burada Hizmet alevi parladığında mutlu olmaktayım. Çevrenizdeki her şey varlığınızı kaplayan İlham Nuruyla ile aydınlanmaktadır.
İnsanların bir kişinin başarısını cüzdanın kalınlığına veya işgal ettiği mevkiiye göre değerlendirmediklerini o eski zamanları hatırlıyorum. İnsanların dünyada her şeyden önce kişideki İlahi Alevin tezahürüne değer verdikleri o zamanları hatırlıyorum. Ve bu Alev çıplak gözle görülebiliyordu. Ve ne başarılar saklanabilirdi ne de sahte meziyetlerle insanlar kandırılabilirdi, çünkü her şey apaçıktı. İlahi Ateş yalnızca doğruluların gözlerinden saçılmazdı fiziksel dâhil o resmen tüm bedenleri kaplardı.
Bunlar kutsal, benzersiz zamanlardı. Ve Sanat Kumara yılda bir defa Ateş bayramında kendi varlığını gösterme imkânı vardı. Ve herkes O’nun indiği ateşin içinde bu yüzü seyretme imkânı vardı.
Ve bir kişi Ormazda’ya saygısını sunması için ne kadar yaklaşabilirse ruhsal başarısı o kadar daha büyüktü. Egosu tarafından İlahi aklı gölgede bırakanlar da Tanrısal olanla birliğini göstermek için yaklaşmaya çalışırlardı. Ama hemen İlahi Ateşte yanıyor veya yanmış kediler gibi bir kenara kaçıyorlardı.
Sizin zamanında öyle değildir. Sizde itibar gören erdem değil, ahlaksızlık. Ve ayırt etmenize yarayacak hiç bir kriter yoktur. Sanki her şey size aynı derecede gri ve sevimsiz gibi gözükmektedir. Ancak iddia ediyorum aranızda doğru insanlar vardır! Ve onların yüreklerine bir Ateş ışını gönderiyorum. Ve bu ışın şimdi yüreklerindeki altarda Alevi yakabilecektir! Ve neredeyse sönen kandillerde tekrar Ateş yanacaktır!
Sizin göreviniz, Tanrıların size gelebildiği o kutsal zamanları geri getirmektir. Kısa bir süreliğine, senede bir defa bile olsun, bu durumda sizler tüm bir yıl boyu bilincinizi koruyacak ve dünyanızda hüküm süren çirkin perişanlığa izin vermeyeceksiniz.
Bilincinizin tüm küflü köşelerini, eski bilincinin tüm tozunu İlahi Ateş ile yakmalı. Ateş salamadırlar şimdi Dünya gezegenin alanını temizlemeye başlasınlar! Dünya ateş vaftizinden geçsin, karanlıktan ve yozlaşmadan arınsın! 
Ben yüreklerinizde Ateşe olan ibadeti güçlendirmeye geldim! Yüreklerinizde Sanat Kumara’ya olan inanç ve bağlılığı güçlendirmeye geldim.
Peygamberi olduğunum ve vaaz ettim [dinin] yerine yeni dinler geldi. Özünde bu dinler Zerdüştlükle hiçbir şekilde çelişmemekteydiler. Ama Ateşin tezahürü gittikçe azaldı. Ve insanlar, İlahi Ateşi Dünya gezegenine aktarmalarına izin veren o yüksek bilinç seviyesini kaybettiler. Her şey gittikçe yozlaşmaya başladı. Ve insanlar Işık ile karanlığı birbirinden ayırt etmeyi bıraktılar.
Sizin göreviniz, dünyanıza Ateş aktarımını tekrar canlandırmanızdır. Ve bunu çakralarınız aracılıyla yapabilirsiniz.
Tanrı Sanat Kumara’ya sadık ve gönülden bağlı olanlar! Sürekli bedenlenen ve hizmetini sürdüren 144 000 İsa varlıkları! Vaktiniz geldi.
Uyanın!
Kahramanca çabalarınız sayesinde tüm bu süre boyunca gezegen varlığını sürdürmekte. Ama şimdi öne çıkma zamanı geldi.
Doğru insanlara övgü ve kıvanç!
Gezegende İlahi prensipleri güçlendirmeniz ve güçlendirmeniz gerekir! Bütün faaliyet alanlarda! Her şeyde!
Ve içinizde yükselen kutsal Ateşinizden, eski bilinci korumaya çalışanlar, bencilliği ve en kötü davranış örnekleri pekiştirmeye çalışanlar yanmış kediler gibi kaçacaklardır.
Sanat Kumara’nın bakirleri, Ruhun savaşçılar - ileri!
Sizin sıranız geldi!
 
Dünya insanlığın Hizmet alevinde BEN Zaratustra’yım!
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 


Kurulum Tarihi : 23/08/2010 · 22:08
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:52
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8987 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye