* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496651 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 07.06.2010

Çalışmaya ve paraya karşı tutumla ilgili bir Öğreti
 
Sevgili Babaji
7 Haziran 2010
 
5babadji.jpgBEN Babaji. Size tekrar geldim.
Bu elçi aracıyla Öğretimi verebildiğim müddetçe sizlere geleceğim.
Tabi ki Haidakhan’daki Aşramımda bulunduğum vakit gibi size gelseydim ve doğrudan Öğretimi verebilseydim çok daha iyi olurdur
Ama o zamanlar geçti. Ve yeni bir bedenlenme Yükselmiş Grup tarafından büyük bir çaba gerektirecektir. Bu yüzden şu anki imkânından yararlanıyorum, çünkü bu imkân da bitebilir.
İnsanoğlu öğrenmiyor ve öğrenmek de istemiyor. Tüm mesele dinlenmek isteyen ve çalışmak istemeyen ruhlarınızın tembelliğindedir.
Dinlenmeniz gerektiğini ne kadar büyük bir saçmalıktır. Eğer dinlenirseniz mutlu olacağınızı nereden çıkardınız?
Ben Karma Yoga Öğretisini verdim. Ve şimdi bile yükselmiş bilinç bilincimden, yalnızca Karma Yoganın, Ortak Yararlılık için yapıcı çalışma çabalarınız, dünyada oluşan durumu değiştirebileceğini ve döndürebileceğini iddia etmeye devam ediyorum.
Çalışma, doğru çalışma her şeyi değiştirebilir.
Para kazanmak için çalıştığınız müddetçe hiçbir yere gitmiyorsunuz. Çalışmalarınızı fiziksel planda herhangi bir sonuca bağlamanız ne büyük bir saçmalıktır. Çalışma kendi başına büyük bir nimettir. Ve gerçek çalışma, insan ruhun gelişimi için büyük bir lütuftur.
Çalışmaya karşı tutumunuzu gözden geçiriniz. Kendinize soru sorun: Neden çalışma size büyük bir mutluluk getirmiyor?
Çalışmanın sonucunu bir takım kâğıtçıklar şeklinde görmek çok tuhaf.
İlahi dünyada kâğıtçıkların değeri nedir? Onlar sizin dünyanıza, illüzyon dünyasına aittirler. İlahi dünyada çalışmalarınız bambaşka bir sonucu önemlidir; bireyselliğinizin gelişimi için gereken beceriler ve o eşsiz deneyim. 
Bedenlenmenizden sonra sizler mekânlarımıza gelecek ve şaşırarak fark edeceksiniz ki tüm hayatınız tamamen anlamsız ve amaçsız bir şekilde geçmiştir. Sizler hayattan zevk elde etmek için tekrar ve tekrar para dediğiniz bir takım kağıtçıkların peşinde koşmuşsunuz. Ama ne tür zevkler elde ederseniz edin, belirli bir zaman sonra onlardan bıkmış ve onlarla yeni zevkler satın almak için tekrar para peşinde koşmaya başlamışsınız.
En büyük zevk, nefes almanız kadar doğal olan çalışmadan duyulan zevk nedense sizin için kayıptır. Sizler illüzyona çok fazla dalmışsınız. Ve bir çocuğun bile ulaşabildiği en basit şeyler bile sizin için anlaşılmaz olmuştur. Çocuk sabahtan akşama kadar çalışıyor. O sürekli bir şeylerle meşgul. O yaratıyor. Size oyun oynuyormuş gibi gözüküyor. O İlahi dünyayı hatırlıyor ve niçin bedenlendiğini hatırlıyor. Ama sadece birkaç yıl geçtikten sonra sizin değerler sisteminizle temas ettiğinde, çocuk artık çalışmaya olan ilgisini kaybediyor. Çünkü çalışmanın kendisine toplumunuzda değer verilmiyor. Toplumunuzda yalnızca para kazanma becerisine değer veriliyor.
Ben bedende olduğum zaman insanların paraya olan bu bağımlılıklarını görüyordum. Ve bana yaklaşmaya çalışan ve Aşram’da yaşamaya isteyenlere sınav vermeyi severdim. Belirli bir miktar para toplamalarını ve onu bana vermelerini mecbur kılıyordum.
Bu şekilde kişinin bana ve verdiğim Öğretiye ne kadar sadık olduğuna karar veriyordum. Aslında onları en büyük bağımlık hissettikleri şeyden - paradan ayrılmalarını zorluyordum.
Onların pek çoğu Aşramın inşaatı için bana para gerektiğini düşünür ya da bu şekilde Öğreti için para topladığımı düşünürdü. Öğretiyi para karşılında almayı düşünmek bir aptallıktır.
Hiçbir gerçek değer parayla alınmaz. Aşk parayla alınmaz. Sadakat parayla alınmaz. Hizmet parayla alınmaz.
Parayla ancak bu İlahi özelliklerinin imitasyonlarını alabilirsiniz. Bülbülü para karşılında şarkı söylemesini deneyin. Öğretiyi para karşılığında almaya çalıştığınızda işte bu olmaktadır.
Tüm paraları herhangi başka bir enerji gibi size Tanrı vermektedir. Ve her şey için yalnızca O’na şükretmelisiniz. Yediğiniz yemek için. Giydiğiniz giysi için. Sahip olduğunuz kan için. Bizden aldığınız Öğreti için.
Zamanınız olduğunda telaştan, para ve zevk peşinde koşmaktan kurtulduğunuzda sözlerim üstünde düşünün.
Size bugün verdiğim bu Öğretini bir başka tarafı daha var. O da diğer herhangi bir enerjiye karşı olduğu gibi parasal enerjiye de saygılı davranmaktır. Çünkü her şey Allah’tan gelmektedir. Ve toplumunuz böyle kusurlu olduğu müddetçe, çünkü onda para bulunmakta, sizler paraya karşı doğru şekilde davranmalısınız. Ve yüreğinizin derinliklerinden gelen, bağışlarınızı iyi işler için verme arzunuzun altında çok derin kökler var ve tümüyle haklıdır. Çünkü paranız iyi işlere çalıştığında, karmanızı dönüştürebilir. Bu şekilde karmadan arınıyorsunuz.
Ama bu yalnızda bağışınız içten olduğunda ve paranızdan ayrılmanın pişman olmadığınız durumda çalışacaktır. Toplumunuzda para devri olduğu müddetçe, paraya karşı nasıl davrandığınızı ve onu nasıl harcadığınızı dikkatlice takip etmelisiniz.
İllüzyonlu dünyanızdaki her şey olduğu gibi, para da çift özelliklidir. Ve onları illüzyonları çoğaltmak için harcayabilir ya da illüzyonları küçültmek için harcayabilirsiniz. Birinci durumda sizler karma yaratıyor ikinci durumda ise onu dönüştürüyorsunuz.
Yaşamınızda bu Öğretileri takip etmeniz için bugün size çalışmaya ve paraya karşı tutumla ilgili bu Öğretiyi vermeye geldim. Aksi durumda eğer Öğretiyi alıyor ama onu pratikte uygulamıyorsanız, kötü davranışlar yapsaydınız aynı karma yaratırdınız.
 
BEN Babaji’yim.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 30/08/2010 · 16:20
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:53
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 9190 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye