* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496743 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 08.06.2010

Rusya’daki insanlarla bir konuşma
 
Üstat Nikolay Rerih
8 Haziran 2010
 
roerich2[1].jpgBEN Nikolay Rerih’im.
Bugünkü konuşmamız ciddi olacaktır. Bu nedenle hazırlanın. Kim benden başka gezegenin ince planındaki işlerin durumuyla ilgili doğru bilgiyi size verecek. Kim benden başka şimdi tehdit eden tehlikelerden sizi haberdar edecek. Tabi ki, ilk önce Rusya’nın halkına seslenmek isterim. Çünkü bu ülkeyle karmik bağlar onun iyiliği için şimdi de çalışmaya yükümlü kılmaktadır. Şimdi bedende bulunan pek çok insanla karmik bir bağım var. Bu yüzden bazılarının bu mesajımı okuyacaklarını umarım. Sizin sayenizde ve sizin aracılıyla ben hareket edebilirim. Çünkü çoktan olgunlaşmış ve şimdi gerçekleşmekte olan şeyi ileriye ertelemeye imkân yoktur. Ülke şimdi bir seçim ile karşı karşıyadır.
Geleceğe dair belirlenmiş bir yön yoktur. Birkaç vakit daha batı modeli kaftanı kendi üstünde denenebilir. Ancak bu kaftanın geniş Rus ruhuna dar geldiğini apaçık gözüküyor.
Rusya’nın köklerine dönülmelidir. Rusya’nın tarihinde sadece çok eski zamanlarda değil, şimdi yaşayan ve yavaş yavaş fiziksel planını terk eden neslin bile hafızasında olan gerçekten kahramanca ve aydın olan her şeyi arayıp bulmak gerekir.
Geçmişte pek çok hoş olmayan ve karanlık şeyler vardı. Ama hiç bir şeyle kıyaslanamayan kahramanlık, bağlılık ve anavatana sevgi örnekleri de vardı. En iyiyi seçilmeli ve bu en iyiyi insanların bilincinde büyütülmelidir. Rus ulusunun üstünlülüğünü pekiştirmek için değil, bizler ulusal onurunu ve gururunu tekrar kazanmalıyız. Bizim gurur duyacağımız şeyler vardır! Ve Rusya’nın tarihini, en üst seviyede ülkenin tüm eğitim kurumlarında öğretilmelidir.
Nüfusun tüm tabakaları son derece depresif bilinç durumundadırlar. Çünkü insanları birleştirecek ve toplayacak ulusal bir fikir yoktur.  Ve insanların şimdiki genel gurumu, sosyalizm zamanından çok daha kötüdür. En azından o zamanlar ideallere ulaşma ve sadakat geliştiriliyordu.
Ulusal fikrinden mahrum bir halk, kendi kahramanca geçmişini hatırlamayan bir halk, bir geleceği yoktur.
Bunun hakkında düşünmeli ve bu durum düzeltilmelidir. Devletin tüm kademelerinde, toplumun bütün katmanlarında Rusya’ya bağlı insanlar vardır. Bu yüzden birinci görev, toplumda hala var olan en aydın olan şeyi pekiştirilmesidir. İnsanların ulaşmaya çabalamaları gereken ideallere ihtiyaçları vardır. İnsanlar inançsızlıktan ve ikiyüzlülükten yoruldular.
Daha önce de devletin sırtında kabiliyetsiz insanlar ve asalaklar vardı. Ama şimdi asalaklık ve tembellik, para ve zevk kültü tüm kitle iletişim araçlarında idealize edilmektedir.
Eğer bayağılık baloyu yönetmeye devam ediyorsa, nasıl ilerleyeceğinizi ve Rusya İlahi misyonunu yerine nasıl getireceğini düşünüyorsunuz. Ahlaksızlığın ve düşük değerlerin nerdeyse devlet politikası payesine yükseltildiğini Rusya’da hiç olmamıştır.
Bayağılığın ve düşük değerlerin televizyon ekranlarından ve sosyal hayattan kaldırılması pek çok insan bunu demokrasinin temellerine saldırı olarak kabul ediyor.
Bilinç, her şeyden önce demokrasi için büyümelidir. O zaman demokrasi konusu üstünde düşünebilinir. Şimdi ise tüm çamları çalmalı ve baloyu yöneten zebani zümresinden kurtarabilecek her şeyi kurtarılmalıdır.
Rusya’nın tüm halkı çok ciddi düşünmesi gerekir. Halk cahil ve bilgisiz ise en iyi hükümet bile bir şey yapamaz.
Tabi ki bilinci en düşük seviyede bulunan bir halkı yönetmek kolaydır. Tüm yönetim, hayvani içgüdü seviyesinde gerçekleşir. Ancak sadece fiziksel bedenini düşünen, Tanrı’yı ve ruhu unutmuş böyle bir toplum kime gereklidir? 
Bu yüzden geldim ve bu İlahi imkân kesilmediği sürece gelmeye devam edeceğim. Rusya’nın geleceği hakkında ciddi düşünme ve kapıda düşman varmış gibi hareket etme vakti gelmiştir.  Bayağılığa ve cehalete karşı halk ayaklanmalı. Gelecek neslin eğitim yükümlülüğü şimdi karar veren ve bir şeylerden sorumlu olan herkesin üstünde olduğunu tekrarlamaktan hiçbir zaman yorulmayacağım.
Şimdi Rusya bir dönüm noktasına ulaşmıştır. Ve karşıt güçler belirgin bir üstünlüğe sahiptirler
Bu yüzden bu satırlarımı okuyan herkes, bunun sizi ilgilendirmediğini, yetkinizin olmadığını ve elinizden bir şey gelmediğini düşünmeyin. Ulusun kolektif bilinçaltı her biriniz tarafından oluşturulur. Ve kahramanlık yalnıza savaş meydanlarda gösterilmez.
Biraz daha vakit vardır. Ama fırsat kapısı neredeyse kapanmak üzere.
Her defasında geliyor ve her defasında ruhlarınızı uykundan uyandırmaya çalışıyorum. Uyanmış bir ruh ne yapması gerektiğini sormayacak ve açık talimatlar beklemeyecektir. Uyanmış bir ruh içsel talimatlara göre hareket eder ve ne şekilde olursa olsun kahramanlığa hazırdır. Ve bazen pek çoğunuz için toplumda ahlak değerlerin bozulmasına neden olan her şeyden: içki, uyuşturucu, sigara, ahmakça, bilinci aptallaştıran müzik, televizyon ve radyodaki yeteneksiz programlarından vazgeçmek bir kahramanlık olacaktır. Tüm bu para kazanma endüstrisi onu paranızla ve enerjinizle beslediğiniz için varlığını sürdürmektedir.
Toplum hastadır. Ancak değişme imkânı olmasaydı gelmenin ve mesajlarımızı vermenin bir anlamı olmazdı. 
Her şeyin değişeceğini ve iyiye doğru değişeceğine dair olasılık mevcuttur. Ve bu olasılık %50 sınırını geçmesi gerekir, bu ise ancak sözlerimi sadece okumakla kalmayıp, söyleneni hayatınızda uyguladığınızda gerçekleşir.
Bombalar yoktur ama insanlar bombardıman varmışçasına ölmektedir. Ve en kötüsü ruhları ölüyor. Sessizce ve anlamsızca. İşgal yoktur, ama insanlar en acımasız sınamalara tabi tutulmakta, düşman her evde, insan bilincinin en kasvetli alaca karanlığında gizlenmişken.
Bugün Rusya’daki insanlarla konuşmaya geldim. Ve bu ülkenin muazzam geleceğine inanıyorum.
En karanlık gece daima şafağa yer bırakır. Ve umarım İlahi bilincin şafağı Rusya’daki insanlar için hala mümkündür.
 
BEN Nikolay Rerih’im.
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 
 


Kurulum Tarihi : 10/09/2010 · 13:29
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:53
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8778 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye