* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496811 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 09.06.2010

Altın Çağı, her şeyden önce kendi içinizde oluşturmalısınız
 
 
Sen Jermen
9 Haziran 2010
 
41senjermen.jpgBEN Sen Jermen’im!
Son buluşmamızdan beri uzun bir zaman geçmedi. Bu süre boyunca neyle uğraştığımı düşünüyorsunuz? Sizden kim cesaret edip de altın tepside duran İlahi fırsatı alacağını dikkatlice izledim.
Altın Çağın inşaatı hakkında konuştuğumuzu hatırlatırım (1). Üstatların planını gerçekleşme işini üstlenecek cesur ve kararlı insanlar gerekliydi.
İzleme imkânım olan şeyi hatırladığımda kahkahamı gizleyemiyorum. Gerçekten Rus mantalitesi ve Rus düşünce tarzı Amerikalılardan çok farklıdır. Ruslar ne yapmaya kalktı? Onlar topluluk oluşturmak, evler ve yerleşim yerleri inşa etmek için oraya buraya koşturmaya başladılar.
Batıda hiçbir insan bunu yapmazdı. Sizler bütün bunların nasıl çalışacağını düşünmediniz bile. Bir plan oluşturmadınız.
Sizinle İlahi imkân arasında duran en önemli koşulu dikkatlice ele alma zamanı bile bulamadan, Yükselmiş Üstatların yönetimi altında nasıl hareket edeceğinizi ve Onların planlarını nasıl gerçekleştireceğinizi sanıyorsunuz. Başka bir değişle: egonuzun bir takım kaprisleri ve çıkarları için değil de, Üstatlar için çalıştığınızı, Üstatlara hizmet ettiğinizi emin olmak için gerekli testlerden geçmek.
Üstatların güvenini kazanmadan, Onların planlarını nasıl gerçekleştirileceği konusunda hiç kimse ciddi olarak düşünmedi.
Bana ve sahip olduğum tecrübeme inanın, İlahi dünyayla içsel bir uyuma girmediğiniz müddetçe hiçbir şey yapamazsınız. Altın Çağı kendi dışınızda inşa etmemelisiniz. Altın Çağı, her şeyden önce kendi içinizde oluşturmalısınız. Bunun için ise bilincinizi değiştirmelisiniz. Dışınızda, dışarıda olan şey ise içinizdekini tekrarlayacaktır.
Bu dünya bilincinizin sadece bir yansıması olduğu ile ilgili Öğretiyi kaç defa verdik. Ve her seferinde bir şeyler yapmaya başladığınızda bu basit gerçeği unutuyorsunuz.
Bize gerçekten, tüm hayatını Dünya’daki insanoğluna ve Yüce Beyaz Kardeşliğe hizmet etmeye adamaya hazır ruhsal şövalyeler, baş koyanlar lazım. Belirli sayıda ev ve yerleşim yerleri inşa etme ihtiyacımız olduğunu nereden çıkardınız.
Dıştakini düşünmeyin. Ruhunuzun özelliklerini düşünün. İçinizde altın parçaları parıldarsa, auranızı ışıltısı altın renklerle renklenirse, dışta olan kendiliğinden oluşacaktır.
Bizler Öğretimizi vermek için geliyor ve onu gerçekte nasıl uyguladığınıza dikkatlice bakıyoruz. Ve bazen yaptığınız gibi yapmaktansa hiç bir şey yapmasanız daha iyi gibi. Kendi üstünde çalışmakla, dış çalışma arasında altın bir denge tutturulmalıdır. Ve içsel çalışmaya her halükarda öncelik verilmelidir. Sosyalist geçmişin tecrübesi size az mı geliyor? O günlerde olduğu gibi şimdi yine bir şeyler inşa etmeniz gerektiğine karar verdiniz: nehirlerin yataklarını ters döndürmek, devletin ambarlarını doldurmak veya sanayi devler inşa etmek.
Büyük fikri çarpıtmaya gerek yok! Durun ve düşünün. Öncellikle okul sırasına oturmalı ve İlahi Yasanın temellerini öğrenmeniz gerekir. Yükselmiş Üstatların mekanlarına girmeli ve gerekli tüm eğitim kursundan geçmelisiniz. Her şeyden önce bilgisizlik ve kendine aşırı güvenden kurtulmalısınız.
Altın Çağı siz inşa etmeyeceksiniz. Altın Çağı Üstatlar inşa edeceklerdir. Sizler sadece Üstatların elleri ve ayakları olarak hizmet edeceksiniz. Ve inşaatınızın sonucu öncelikle alçak gönüllük, itaat, azimlilik gibi erdemlerin kazanımı şeklinde tezahür etmelidir.
Öncü olmanız hoşunuza mı gidiyor? Harika! İçsel olarak bu role hazır olduğunuzu ispat edin. Eski bencilliği bir kenara atın. Üstatlarla uyumu yakalayın. Evet, en azından elçimizle bir anlaşmaya varın. İlginç olan pek çok başarısız öğrencimiz topluluk inşaatıyla uğraşmaya atıldılar. İnşa etmeyi değil, sizler birinci sınıfa dönmeli ve tekrar okul sırasına oturmalısınız, çünkü Topluğunun temellerini öğrenmemişsinizdir. Sizin topluluk olarak anladığınız şey ise hiçbir işe yaramaz. Çalışmanıza eksi bir veriyorum!
Sosyalist zamandaki pek çok inşaatçı bilincinde sizi kat ve kat aşmıştırlar. Çünkü onlar gerçekten Ortak Yararlık için çalışırlardı ve fikre tümüyle sadıktılar. Sizler ise egonuza ve onun çıkarlarını tatmin etmeye bağlısınız.
Gördüğünüz gibi tüm zamanlarda, hatta tanrıtanımazlıkla bağdaştırılan zamanlarda bile ruhsal başarılara sahip insanlar varmış.
Tanrı, her türlü koşulları, her türlü sosyal sistemi, her türlü şartları gelişebilmeniz için kullanmaktadır. Ruhlarınızın gelişebilmesi için. Ve şövalye özelliklerini gününüzde tümüyle geliştirmeniz mümkündür. Nerede sevgilileri için hayatlarını feda etmeye hazır gerçek şövalyeler? Sakın bana zamanın değiştiğini söylemeyin. Şövalyelik ruhu, anavatan için kendini feda etme yeteneği hiçbir zaman kaybolmamıştır. Cesaret, yiğitlik, yüreklilik, korkusuzluk, bağlılık, onur ve şeref – bu özellikleri niçin unuttunuz?
Ruhunuzu iyice kazımalı ve bu özellikleri açığa çıkarmanız gerekecek, çünkü yakın gelecekte olanlar size lazım olacaklar.
Şövalye turnuvaları büyük inisiyelerin çalışmaların bilgi yarışmalarıyla değiştirilebilirler. Kendini inisiye diye adlandıranların ve para karşılığında seminer düzenleyenlerin değil, tarih sayfalarında isimleri kalan inisiyelerin: Pitagor, Origen, Konfiçius, Sokrat, Lao Zi, Blavatskaya.
Bilgelik kılıcına hakim olmadan, egonun atını dizginlemeden, sizler tüm zamanların Sözün şövalyesi olamazsınız.
Başaramamaktan korkmayın, hata yapmaktan korkmayın. Talimatlarımızı takip edin: Yoldaki tüm noktalar konulmuş, tüm dönüşler işaretlenmiş Yoldaki tehlikeli yerler bile belirlenmiştir.
Yalnızca tamamen yeteneksiz ve tembel olanlar gelecekteki görevlerin üstesinden gelemezler.
Ruhun şövalyeleri! Divanda yatmak ve televizyon seyretmek yerine sizler değerli işlerle uğraşmanız gerekir. Ayağa kalkın ve size gösterdiğimiz tarafa birkaç bile olsa adım atın.
 
BEN Sen Jermen’im!
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 
----------------------
(1) “Altın Çağı hakkında bir sohbet” Sen Jermen, 10 Ocak 2010
 


Kurulum Tarihi : 11/10/2010 · 00:18
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:53
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8803 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye