* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497220 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 10.06.2010

Kişiliğin bazı olumsuz özelliklerini aşmanın gerekliliği hakkında bir sohbet
 
Gautama Buda
10 Haziran 2010
 
BEN Gautama Buda’yım!
Yeni buluşmamızdan dolayı mutluyum! Bugün, ruhsal yoldaki ilerleyişinize engel oluşturabilecek psikolojiniz ile ilgili bazı unsurlar üzerinde durmak istiyorum. Bilhassa Rusya’da yaşayanların davranış psikolojisiyle ilgili bazı özelliklerine ilişkin mesajımda, özel bir yer vermek istiyorum; çünkü biz hala onun geleceğine güvenmek istiyoruz. 
Evet, bazı ulusal karakter özellikleri vardır ki, ruhsal yolda bir engel oluştururlar. Özellikle: Her başarılı girişimi eleştirmek için duyulan karşı konulmaz istekle ilgilidir. Sanki aydınlık bir şeylerin vuku bulacağı her seferinde, bir ifrit kasıtlı olarak oraya karmaşa getirmektedir. Anında, bu ışığı karartmak ve etkisini bozmak isteyen meraklılar ortaya çıkmaktadır. Ve bu olaya yalnızca Rusya’da değil, dünyanın başka yerlerinde de rastlanmaktadır. Konuştuğum şey size bildik geliyor mu? Size yaşamdan somut bir örnek vereyim. Diyelim ki, bir tanıdığınız ya da komşunuz toplum için önemli bir iş yapıyor. Mesela bir bölgeyi sürüyor, ağaçlar dikiyor ve oturulacak banklar koyuyor. Sizce bu eylemler geniş bir destek görecek mi? Tabi ki hayır! Anında kendini fark ettirmeden fidanları yerinden sökecek ve bankları parçalayacak insanlar ortaya çıkacaktır. 
Bu eylemlerin sebebi aurada bulunan ve dönüştürülmesi gereken karmik enerjilerdedir. Bu enerjiler birçok Rus isyan ve devrimlerinde bilinçsiz provokatörler olarak görev yapmışlardır. Ve bu enerjiler ulusun kolektif bilinçaltında öyle derine kök salmışlardır ki; bu karmik düğümün çözülmesi ancak bütün dünyanın çabalarıyla başarılabilir. 
Ve toplumun yeniden sahip olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrıştığı ve tabakalara ayrıldığı şimdilerde, bu enerjiler kendilerini yeniden göstermeye başlamışlardır. Görünürde hiçbir isyan olmamasına rağmen ağaçlar ve banklarla ilgili mesele, durumu tamamen yansıtmaktadır. Ve ayrıca, ulusun bu dönüştürülmemiş enerjileri yıkıcı faaliyetlerini sürdürdüklerini göstermektedir. Büyük bir kısmı şu anda düşünsel ve duygusal planlardadır. Göreviniz bu negatif enerjileri alt etmektir. 
Yaşamdan başka bir örnek daha vereceğim. Komşunuz yeni bir araba satın almış ya da dairesinde bir tadilat yapmıştır. 100 tepkiden %90’ı negatif olacaktır. Ya kıskançlık, ya da farklı negatif duygular hissedeceksiniz. 
Ve Üstatların bahsettiği muhteşem gelecekle sizin aranızda duran şey, kesinlikle bu öfke ve kıskançlığınızdır: durumu kabullenme isteksizliğinizle, pozitif ve ışıktan olan tüm fideleri, her nerede çıktıklarına bakmaksızın, ayağınızla çiğneme arzunuzdur. Eğer bu olumsuz enerjilerle başa çıkmazsanız, hiçbir zaman ne mutlu ne de refah olacaksınız. Bu, Gautama Buda olarak enkarne olduğumda verdiğim temel öğretilerden bir tanesidir. Diğer insanların başarılarıyla mutlu olmayı öğrenmek zorundasınız. Onların başarılarına içtenlikle mutlu olmanız gerekiyor. Böylece illüzyonun direnişine rağmen yaratan insanlara özgü erdemleri elde edebileceksiniz. Ve on insanın yüreğinde olumlu bir yansıma bulacak tek bir doğru eylem, on ile çarpılacaktır. 
Sizin durumunuzda ise verdiğiniz tepkinizle, insan ruhlarının en muhteşem çabalarını sıfıra indiriyorsunuz. Ve böyle bir durumda kullanılan en yaygın ifade şu oluyor:
“Ne! Sen herkesten daha fazla mı istiyorsun?”  Oysa ağzınızdan dökülmesi gereken sözcükler şöyle olmalı: “İyilik uğruna sarf ettiğin çabaların için sana minnettarım.”
Birçok insanın bu cümleyi söylemeye dili dönmez. İçinizde bulunan ve her şeyden önce Yolda kendi ilerleyişinizi engelleyen bu enerjiyi şimdi neredeyse fiziksel olarak hissetmelisiniz. 
Bu negatif özelliğin bir yönü daha var ki; insanları bağlıyor ve en aydın çabalara bile mani oluyor. Özellikle onu elde ettiğinizde kontrolsüzce para harcama arzunuzdur. En hayal edilemeyecek şeyler ve doyumlar için para harcıyorsunuz. Para, İlahi enerjinin sizin dünyanızdaki karşılığıdır. Ve sorumluluğu altına parasal enerjiyi alan insanlar, o enerjinin akıllıca kullanımıyla ilgili zorlu bir sınavdan geçerler. Ve en azından bir saniye durup parasal enerjinin boş yere kullanımından dolayı, nasıl bir karma yarattığınızı ve yarattığınız bu karmanın bu bedenlenmede olmasa bile bir sonrakinde, size yokluk, yoksulluk ve mutsuzluk şeklinde mutlaka geri döneceğini düşünseydiniz, genel olarak İlahi enerjiyi ve özellikle de parasal enerjiyi çok daha dikkatli bir biçimde idare ederdiniz. 
Eğer reenkarnasyona inanmıyor ve gelecek bedenlenmelerle ilgilenmiyorsanız, o halde karmanızın bir bölümünü üstlenen, hesapsız harcamalarınız yüzünden çeşitli kusur ve bağımlılıklarla yüklenen ve şimdiki yaşamlarında acı çeken çocuklarınızı ve torunlarınızı düşünün. 
Birtakım finansal araçlara sahip olmanız, bunu eğlence ve zevk için kullanacağınız anlamına gelmez. Tanrı size paranızı doğru bir şekilde harcamanız için bir fırsat vermiştir. Ancak bu yolla karmanızı dengeleyebilir ve daha önceki bedenlenmelerinizde yaratmış olduğunuz karmadan kurtulabilirsiniz. Özellikle de parasal enerjinizi Ortak Yarar için kullanmalısınız. Çünkü paranın ayartıcı gücünü ancak onu uygun bir şekilde harcayarak kontrol edebilirsiniz. Böylece eski karma dönüştürülür ve yeni bir karma yaratılmaz. 
Ve yeniden, başkalarının refahını görüp de kıskançlık ve buna benzer çeşitli olumsuz duygular besleyen insanlara dönmek istiyorum. Şu an içinde bulunduğunuz durumla istediğiniz refahlı yaşam arasında duran engeli ortadan kaldırmak için negatif enerjilerinizi dönüştürmek zorundasınız. Bunun da yolu; içinde bulunulan durumu kabul etmek ve başkalarının başarılarına sevinebilmektir.
Bu öğütleri vermenin onları uygulamaktan daha kolay olduğunu çok iyi anlıyorum. Bununla birlikte, geçmiş karmanızın dönüştürülme zorunluluğu, karmanın yoğunluğundan kurtulabilmeniz içinuymanız gereken bazı şartları öne sürer. Aksi takdirde, akılsızlık galip geldiğinde, her seferinde olan şey gene olur: Hayatınıza kaçınamayacağınız bir biçimde, ardı ardına gelen felaketleri çeker ve ancak bu yolla karmanızı hızlandırılmış bir şekilde dönüştürürsünüz. 
Biz size daha kolay ve daha güvenli bir yol öğretiyoruz. Ancak nedense sizin için bu kabul edilemez bir yoldur. Ve kişiliğinizin bazı özelliklerinden global bir tehdit altında bile üstesinden gelemiyorsunuz. En azından bu bedenlenmenizde sizi hiçbir şeyin tehdit etmediğini sanıyorsunuz. 
Size algılamanızın çerçevesini genişletmenizi ve bilincinizde, sadece tek bir hayatın sınırları dışına çıkmanızı öneririm. Böylece eski karmanızı dönüştürmek için daha dikkatli çözümler bulmak ve yeni karma yaratmamak sizin için daha kolay olacaktır. 
Eğer bugünkü konuşmam ruhlarınızın gelişimi için yararlı olursa çok mutlu olurum. 
BEN Gautama Buda. 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 


Kurulum Tarihi : 30/04/2011 · 22:48
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:54
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8417 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye