* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498471 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 16.06.2010

Bizim görevimiz faydalanmayı bilenlere doğru yönü ve işaretleri vermektir
 
Sevgili Lanello
16 Haziran 2010
 
BEN Lanello. Bugün sizlere ruhlarınızın ihtiyaç duyduğu bir Öğreti vermek için tekrar geldim.
Yükselmiş Üstatlarının, insan seviyesini bir hayli aşan bir bilinç seviyesine ulaştıklarına inanılır. Ancak bu tam doğru değildir. Çünkü aramızda öyle yüksek ruhlar vardır ki; ben bile kendi bilinç durumumla yanlarına her zaman yaklaşamıyorum. Bunun yanında, Dünyadaki okulu yeni bitirmiş ya da yeni bir bedenlenme edinmek için Dünya’daki olayların uygun bir biçimde gelişmesini bekleyerek, burada geçici olarak kalanlar da vardır.
 
Bu yüzden, geçişten sonra, göksel planlarda kalmaya izin veren bilinç seviyesine nasıl ulaşılacağı ile ilgili kendi kişisel tecrübemi anlatırsam, sizlere ilginç olacaktır.
 
Bir ruhun, geçişten hemen sonra yüksek planlara ulaştığını düşünmek doğru olmayacaktır. Ruh, daha yüksek bir seviyeye çıkmak için hazırlanması belli bir zaman gerektirir, genellikle 40 günden fazla bir süre gerektirir. Ve göksel planlarda tecrübe ettiği ritüel, en muhteşem olanlardan bir tanesidir. Ve bu ritüel, yükselmiş bilinç durumuna çıkmasını engelleyen her şeyi, yükselişin alevinde yakmasına izin vermektedir. Bu satırları okuyan çoğunuz, bir zaman sonra bu muhteşem ritüeli tecrübe edebilecektir.
 
Şimdi ise fiziksel bedeninizle Dünya’da bulunduğunuz bu zamanda, uğruna bedenlendiğiniz görevi yerine getirmek zorundasınız. Önünüzde daha çok zamanınız olduğunu düşünmeyin. Dünyada bulunuşunuzun her dakikası çok kıymetlidir. Ve ben bedenlendiğim esnada boş yere ne kadar çok zaman kaybettiğimi ancak şimdi, geçiş ve yükselişimden sonra anlamaya başlıyorum. Gerçekten de İlahi Yasa’nın merhametinin ve yüceliğinin sınırı yok.
 
Bu yüzden Öğretilerimizi yalnızca meraktan okumuyorsanız ve niyetleriniz ciddiyse, o halde kendinizi kontrol etmek ve bedeninizin fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesiyle ilişkili bütün zaman kayıplarını en aza indirmek için çaba gösterin.
 
Daha da önemlisi ruhunuzla ilgilenmeniz gerekiyor; onun gelişimiyle ve benliğinizle bütünleşen ve ilerlemenizi engelleyen geçmiş karmanızın artıklarından onu kurtarmanızla.
 
Ve en zor şey de kurtulmanız gereken karakter özelliklerinizi, bağımlılıklarınızı ve alışkanlıklarınızı bulup çıkarmak olacak. Çünkü dış bilinciniz, kurtulmanız gereken hiçbir şey olmadığını ve Yolda çok büyük başarılar kazandığınızı size temin edecek ve bunu büyük bir maharetle yapacaktır.
 
İllüzyon alt bedenlerinizin içine işlemiştir. Ve İlahi olmayan pek çok niteliklerinizden ve tezahürlerinizden, yalnızca Tanrı’nın yardımıyla kurtulabilirsiniz.
 
Sonuçta her şey Tanrı’nın İradesine göre gerçekleşir. Bu yüzden atacağınız en önemli adım; benliğinizi, İlahi olmayan bütün niteliklerinizden ve tezahürlerinizden kurtarması için Tanrı’dan yardım istemek olacaktır.
Ancak bu adımı atabilmek için, sizin düşündüğünüz kadar mükemmel biri olmadığınızın farkına varmanız gerekiyor.
 
Hesaba katmanız gereken bir unsur daha var. Bilincinizi, en azından şu an bulunduğu seviyede tutabilmek için, kendiniz üzerinde sürekli çalışmanız gerekiyor. Bu tıpkı bir zirveye bisiklet sürerek çıkmaya benziyor. Pedallara basmayı bırakırsanız, aşağıya dağın dibine kayar ve yükseliş sürecine tekrar başlamanız gerekir.
 
Bilinciniz üzerinde sürekli çalışmanız gerekiyor, her gün, gün be gün. Ancak böyle bir durumda geçişinizden sonra yükselişinize güvenebilirsiniz.
 
Her biriniz yükseliş patikasında kendi başına ilerlemek zorundadır. Ve İlahi bilinçliliğin zirvesine doğru giden bu yükseliş sürecinde, yalnızca kendiniz, kalbiniz tarafından yönlendirilmelisiniz.
 
Yolunuzdaki ilk denemelerden biri; belirli bir şekilde hareket etmeniz gerektiğine sizi ikna etmeye çalışan dış bir insan ortaya çıkar. Ya da o size yanlış bir şey yaptığınızı söyler. Bu kişi genelde sizin için çok yetkili birisidir. Ve sizin denemeniz içsel rehberliğinizle uyum içinde hareket etmek ve ona güvenmektir.
 
İlahi Yola ilk adımlarını yeni atan birçok insan, bu denemenin kendilerini ilgilendirdiğini düşünebilirler. Ve etraflarında bulunan insanların fikirlerini dinlemeden her şeyi istedikleri gibi yaparlar.
 
Sevgililerim, öncelikle içsel rehberliğinizi egonuzdan değil de Yüksek Benliğinizden aldığınıza emin olmanız gerekiyor.
 
İnisiyeler hakkında epeyce hikâyeler dinleyen ve güvenilmez kitaplar okuyan acemiler, kendilerini büyük inisiyeler olarak düşünebilir ve egolarına göre, başkalarını hesaba katmadan ve hiç kimseyi dinlemeden hareket edebilirler.
 
Sizi harekete geçiren şeyin ne olduğunu, Yüksek benliğiniz mi yoksa egonuz mu, ayırt etmeyi nasıl öğrenebilirsiniz? Sizin yerinizde olsam, bu sorunun cevabını çabucak ve kesinkes bulmayı amaç edinmezdim. İnce plandaki her başarınız fiziksel planda da kendisini doğrulamalıdır. Ve fiziksel planda neyin, nasıl tezahür ettiğine bakarak, kazanımlarınızın ne olduğunu anlayabilirsiniz.
 
Ve eğer çevreniz değişmiyorsa, eğer kendinize bazı tatlı özgürlüklere; alkol, sigara, uyuşturucu gibi uğraşlara izin veriyorsanız ya da müzik ve içki eşliğinde gürültülü ortamlarda bulunmayı seviyorsanız, bu durumda sizi egonuzla daha fazla uğraşmaya teşvik edeceğim.
 
Bununla birlikte, doğru bir hayat sürüyorsanız, bağımlılıklarınız yoksa Yolda diğer bir tehlikeyle karşı karşıyasınız: spritüel kibir. Çok şey başardığınızı ve etrafınızdaki insanlarla paylaşacak bir şeyleriniz olduğunu zannedersiniz. Birdenbire değil fakat bir süre sonra insanlar kibirliliğinizi görüp sizden uzaklaşmaya başlarlar. Siz ise; ruhsal başarılarınız o kadar büyük ki insanların sizin yüksek titreşimlerinize dayanamadıklarını düşünürsünüz.
 
Gördüğünüz gibi eğer attığınız her adımı güvenilir dayanak noktalarından doğrulatmazsanız, illüzyon dünyasında her zaman kaybolabilirsiniz.
 
Biz, elçimiz aracılığıyla mesajlarımızda verilen Yükselmiş Üstatların nasihatlerini takip ederseniz, ellerinizde illüzyonun labirentinden sizi çıkartacak bir harita ve pusula olacağını iddia ediyoruz.
 
Bununla birlikte, mesajlarımızı okurken eleştiri, kınama ve diğer olumsuz nitelikleri hissettiğiniz her seferde, mesajlarımızı okurken bile karma yaratmayı beceriyorsunuz. Eğer mesajlarımız olumsuz bir şey hissetmenize sebep oluyorsa onları okumayın. Hiç değilse bu yolla karma yaratmamış olursunuz.
 
Öğrenmek istemeyen birine bir şey öğretmek imkânsızdır. Bu yüzden, bizim görevimiz faydalanmayı bilenlere doğru yönü ve işaretleri vermektir.
 
Şimdi size hoşçakalın diyorum. Ama sizinle tekrar karşılaşmayı umuyorum.
 
BEN Lanello.
 
© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 24/05/2011 · 22:53
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:55
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8381 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye