* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496537 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 17.06.2010

Sözlere dikkatli tutumla ilgili bir Öğreti
 
Sevgili Yuhanna
17 Haziran 2010
 
BEN Sevgili Yuhanna. Tanrı’nın Sözleriyle ilgili sohbetime devam etmek için geldim. (1)
 
Bugünkü sohbetimiz Sözlerin çarpıtılmasıyla ilişkilidir. Nasıl ve neden olduğuyla. Sizler bazı sözcükleri söylediğiniz zaman, söylediğiniz her Sözcüğün belirli bir titreşim taşıdığını ve söylediğiniz her sözcüğün,  onu söylediğiniz andaki bilinç durumunuz tarafından renklendirildiğini neredeyse hiç düşünmüyorsunuz.
 
Söylediğiniz sözlerin ötesinde,  içsel özünüzü ortaya çıkarmak için belirli çapta bir hassasiyet ve dünyanın beyhudeliğinden uzaklaşma gerekir. Aslında ne söylediğinize ve bunu nasıl söylediğinize bakarak , sizin hakkınızdaki her şeyi ortaya çıkarmak mümkündür. Ve konuşmanızın titreşimleri, bilincinizin gelişim seviyesi hakkında tam bir bilgi verir.
 
Konuşmanız dört alt bedeninizin durumunu tamamen yansıtır. Bu yüzden Tanrı’nın Sözlerini aktarmak için, Sözlerin iletiminde meydana gelen bozulmaları en aza indirmeyi başarabilen daima özel olarak yetiştirilmiş bazı insanlar kullanılırlar.
Ayrıca Sözleri iletmek için farklı zamanlarda değişik yöntemler de kullanılmıştır.
 
Örneğin ben,  Kitab-ı Mukaddes’in Sözlerini yazdığım zaman derin bir iç huzur durumuna erişirdim. Öğretmenim İsa’nın yanında geçirdiğim o mutlu anlarını her zaman hatırlardım. Hayalimde canlanan Öğretmenimin suretinden o kadar esinleniyordum ki,  sözcükler benliğimden akıyor ve kağıttaki yerini alıyorlardı. Her bir sözcük derin bir aşk ve saadet ruh halimle renkleniyordu.
 
İşte bu gerçekten de Tanrı’yla ve Yüce Güçler’le ortak bir yaratım süreciydi. Ve ben bu halim etkisiyle, birçok gizemi aydınlattım ve onları kâğıda döktüm.
 
Daha sonraki zamanlarda Kitab-ı Mukaddes’in sözlerini çevirmek ve yeniden yazmak için sadece,  kendilerini tamamen ve bütünüyle Tanrı’ya ve Hizmet’e adamış temiz keşişlere izin verildi.
 
Ancak her insan kusurlu olduğundan bu kutsal insanlar bile titreşimlerini metne bırakıyorlardı ve artık bu asıl metin değil,  daha farklı bir şeydi.
 
Şimdi sizin zamanınıza gelmek istiyorum. Sizler korkunç bir zamanda yaşıyorsunuz. Çünkü Sözlerin aktarımıyla üzerinize yüklenen sorumluluğu kavrayamıyorsunuz. Ve sözlerinizin dünyanıza nasıl titreşimler taşıdıkları hakkında yeterince düşünmüyorsunuz. Modern araçlar pek bir çaba sarf etmeden sözlerinizin defalarca çoğalmayı imkân verdiği için,  sözlerinizin kötüye kullanım karması çok ağırdır. İşin özü, sizler kendinize ve yakınlarınıza en zor kaderin önkoşullarını yaratıyorsunuz.
 
Eğer tek bir uyumsuz düşünce yüzünden volkanlar patlayabiliyorsa ve kayalar yerle bir olabiliyorsa,  sözlerin dünyanızda neler yapabileceği tahmin edilebilir.
 
Sözlere saygılı bir tutumun dünyaya geri getirmenizi isterim. Çünkü Sözlerin çarpıtılması en ağır günahlardan bir tanesidir.
 
Hayat Yolunuzu dikkatli bir şekilde katetmelisiniz. Bir adım atılacağı zaman bir karınca bile düşünülmelidir. Sözlerin kötüye kullanımı, karmanızı kat kat artırır.
 
Birçokları sessizlik yemini ediyorlar. Ve bu bilgece ritüel doğru bir şekilde uygulanırsa birçok ruhu kurtarmak mümkün olurdu. Hiçbir şey söylememek,  boşu boşuna söylemiş olduğunuz bir sürü şeyi söylemekten daha iyidir.
 
En kötüsü ise düşüncesizce söylediğiniz sözleriniz için karmanın size geri döndüğünde, Mükâfat Yasası’nın kendiniz ne ektiyseniz onun karşılığını size geri verdiğini anlamadan, her şey için Tanrı’yı suçladığınız, hayatınızdan şikâyet ettiğiniz zamandır.
 
Onun için bugün, sözlerinizin,  özellikle yönlendirdiğiniz enerjinizle de yüklenmişse,  gezegeni tamamen yok edebileceğini sizlere hatırlatmak istiyorum.
 
Bu yüzden,  İlahi Dünya’dan gelen ve bedenlerinizi yıkayan enerji akışını sınırlandırmak çok akıllıcadır. Ve bu zorunlu önlemi almak anlaşılırdır. Bununla birlikte,  Tanrı’nın Sözleri’nin dünyanıza aktarılması da şarttır. Aksi takdirde,  temel esasları bilincinizde koruyamazsınız ve hareketinizin yönünü kaybedersiniz.
 
Mesajlarımızın taşıdıkları Sözler özel bir yolla iletilir. Mesaj aktarımı sırasında belli bir sessizlik sağlanır ve evren bizim dünyamızdan sizin dünyanıza iletilen düşünceyi usluca tekrarlar.
 
Sözlerin aktarımında böyle bir teknik daha önce bizim tarafımızdan hiç kullanılmadı. Ancak Sözlerin dünyanızda bulunması gereklidir. Bu yüzden bizler kalplerinize ulaşmak için mümkün olan tüm yolları kullanıyoruz.
 
Bizim sesimiz İlahi titreşimleri koruyor. Ancak,  kulağınız çok daha yüksek seslerle etrafa yayılan değişik bilgi kaynakları arasında, bu titreşimleri ayırt edemiyor.
 
Ama kulağı bizim frekansımıza uyumlanmış insanlar bizi duyabilir ve dünyamızın tatlılığını paylaşabilirler.
 
Ben, Tanrı’nın Sözlerini yazarken bunu yalnızlığın sessizliğinde yapma fırsatım vardır.  Şu an dünyanızda olduğu kadar çok engel yoktu. Ama biz yine de geliyor ve dünyaya mesajlarımızı iletiyoruz.
 
Çünkü titreşimler en az birkaç bedenlenmiş insanın yüreğinde yeterli bir seviyede korunmazsa dünya varlığını sürdüremez. Ve bu yürekler,  belirli bir dalgadan yayın yapan küçük iletkenler gibidirler. İlahi Dalga’ya uyumlanmış birçok ruh bu titreşimleri hissedebilirler. Ve bu,  illüzyon dünyasında birçokları için bir can simididir. Bu can simidi sayesinde bizler,  bize ait olan bu ruhları illüzyon denizinden kurtarıyoruz.
 
Hiçbir zaman ümidinizi kaybetmeyin. Eğer samimiyseniz ve Tanrı’ya adanmışsanız bizim çağrımızı duymanız sadece an meselesidir. Bizim çağrımızı,  titreşimlerimizi duymak sizin dünyanızda kolay değildir. Bu yüzden,  dünyamızın titreşimlerini algılamak ve İlahi titreşimleri sağırlaştırabilecek her şeye karşı onu korumak için kulağınızı sürekli hazır tutmanız gerekmektedir. Bu noktada elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Ve biz de kendi payımıza düşen mümkün olan her şeyi yapacağız.
 
Ruhlarınızla ilgilenen BEN Sevgili Yuhanna.
 
---------------------------------------------


Kurulum Tarihi : 07/06/2011 · 00:12
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:56
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8067 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye