* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498677 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 19.06.2010

Sizlere önemli bir konuşma
 
Guan Yin
19 Haziran 2010
 
BEN Guan Yin. Yaz gündönümünün arifesinde ve Karmik Kurul toplantısının başlamasına bir gün kala geldim. Bu yüzden, bugünkü sohbetimiz hem sizin hem de bilinciniz için çok önemli olacaktır.
 
Öncelikle, dikkatinizi elçimizin Aşramı etrafında oluşan duruma çekmek istiyorum. Biliyorsunuz, oraya yerleşmesinden bu yana üç yıl geçti.
 
Fakat ne yazık ki Rus halkı tarafından hiçbir destek bulamadık. Ümit ettiğimiz o desteği. Çünkü etrafta, aynı köpük misali, faydasız ve meraklı bir sürü insan ortaya çıktı ama bizim Işık Misyonumuzu yerine getirmek için bedenlenen o samimi ve adanmış olanları, şimdiye kadar göremedik.
 
Bu yüzden, taktiklerimizi değiştirmeye karar verdik. Hedeflerimizi değiştirmiyoruz, fakat Işığın bu Misyonunu desteklemek için özellikle bedenlenmiş olan ruhların ortaya çıkabilmeleri için yeterince zaman vardı.
 
Bizler geri adım atmak zorundayız. Bu yüzden aktif eylemler periyodu artık değiştirilecek. Ve elçimiz aracılığıyla verdiğimiz Öğreti’nin bütün metinleri ve benim Sözlerim üzerinde meditasyon yapma fırsatı sizlere açılacak.
 
Her bir mesajın aktarılması bizlere çok pahalıya mal oluyor ama sizler küçümser bir tavırla, üzerinde dikkatli bir değerlendirmeye bile gerek görmeden bakıyor, sonra da kendiniz için yeni hiçbir şey bulmadan bir kenara atıyorsunuz.
 
İllüzyonda bir öğretiden diğerine, sözde heyecanlar ve ilhamlar keşfederek, dolanıp durmaya devam edeceksiniz ta ki; durana ve dünyanızdan asıl çıkışı gösteren Yolu bulana kadar. Ve bu Yol sizin içinizdedir. Dışsal değil, geçmişin tüm elçi ve peygamberlerinin üzerinde yürüdüğü, tüm hakiki Öğretmenlerin son birkaç bin yıl boyunca öğrettiği içsel bir Yoldur.
 
İnsanlık hiç bir şey öğrenmiyor. Bilinçlerini yeni seviyeye mucizevi bir şekilde yükseltebilecek, olağanüstü birtakım dışsal pratiklerin, birtakım dışsal öğretilerin peşinden koştukça koşuyor.
 
Ne yazık ki, kendi ruhlarınızın çabaları olmadan, bilincin bir sonraki seviyesine yükselmek imkânsızdır. Sizler yalnızca kişisel çabalarınız ve kişisel başarılarınız sayesinde yükselebilirsiniz. Aksi takdirde, illüzyonda dolanıp durmaya mahkûmsunuz.
 
Bilincin yeni seviyesine yükselmenize yardım edebilecek hiçbir dışsal yöntem yoktur.  
Yalnızca, benliğinizin içerisinde bir diyapazon gibi tını veren Tanrısallıkla olan içsel ahenginiz, sizleri evrimsel açmazın dışına çekip çıkarabilir.
 
Ben pekte sevindirici olmayan bir mesajla geldim. Bununla birlikte, bazen çok basit hakikatleri bile idrak edebilmeniz için çokta nazik olmayan bir şekilde onları tekrar ve tekrar duymanız gerekiyor.
 
Size bütün bu pekte hoş olmayan şeyleri anlatmaya hakkım var, çünkü Yeryüzündeki insan evrimlerine yüzbinlerce yıldır hizmet etmekteyim. Bu süre içerisinde birçok kereler bedenlendim. Budistler benim son bedenlenmelerimi anımsarlar.
 
Benim insanlığa hizmetim, onların ruhlarına beslediğim şefkat üzerine temellenmiştir.  
Birçoğunuzun dayanılmaz acılar çektiğini, karmik durumunun tuzağından nasıl çıkacağını bilmedikleri için, okudukları Öğretinin satırlarını unutarak, geçmişin bütün kutsal kitaplarında verilen “Ne ekerseniz onu biçersiniz” hakikatini unutarak, olup biten için etraflarındaki herkesi suçlamaya başladıklarını görüyorum.
 
Etrafınızdaki durumun farklı bir algılama seviyesine çıkmak demek, bu durumun bizzat kendiniz tarafından yaratıldığının farkındalığına varmak demektir. Zihninizde durmadan oynatıp durduğunuz düşünceler yüzünden. Söylediğiniz sözler, dolup taştığınız duygular ve sonra da bunların etkisi altında, birbiri ardına gerçekleştirdiğiniz düşüncesiz eylemleriniz yüzünden.
 
Geçmişteki eylem ve geçmişteki tercihlerinize uygun düşen bir biçimde, illüzyonun sizlere o yüzünü döndürdüğünün farkına varmak, bu etaptaki en büyük başarınız olur.
 
Kendi üzerinizdeki içsel çalışmanız ruhsal pratiklerle birleştirilmelidir. Sizler her gün, kendinize uygun olan ve yapmaktan mutlu olduğunuz ruhsal pratikleri sürekli uygulamalısınız. Sizin için en uygun olan zamanda, en iyisi güne başlarken, hiç olmazsa kısa bir süreliğine, 10–15 dakika kadar bilincinizin yükselmesi, sizlere illüzyon denizinde tepenize kadar batmadan yüzebilmenizi sağlayacak can simidini verecektir.
 
Ne yazık ki insanlığın genel vaziyeti öyle ki sizler illüzyon denizinde tek başınıza mücadele etmek zorundasınız. Fakat bu tercihi siz kendiniz yaptınız. Ve üç yıl boyunca açık olan İlahi İmkân artık bitmiştir.
 
Yeni İlahi imkan ancak kayda değer sayıda bireyin, görmeyi umduğumuz bilinç seviyesini sergilemeleri durumunda yeniden açılabilir.
 
Ve her kaçan İlahi imkânla birlikte sizler her şeye, bu kez daha da kötü şartlar altında yeniden başlamak zorunda kalıyorsunuz.
 
Dünya binlerce yıldır vermekte olduğumuz bu basit hakikatleri öğrenmeye hiç yanaşmıyor.
 
Yine de ben bugünkü mesajımı uygun bir şekilde sonuçlandırmak için, sizlere Işığı görebilmeniz ve ona doğru çabalamanız için Tanrı’nın kapıyı her zaman hafifçe aralanmış halde bıraktığını da söylemek zorundayım.
 
Bu yüzden eğer yeni bilinç seviyesini sergileyebilen kayda değer sayıda birey bulunursa İlahi imkan yeniden açılabilir.
 
Şimdi ise sizlere hoşçakalın diyorum.
 
BEN Guan Yin.
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Kurulum Tarihi : 10/06/2011 · 23:12
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:57
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 8281 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye