* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498673 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XII - .. 21.06.2010

Son Mesaj
 
Üstat Morya
21 Haziran 2010
 
BEN El Morya.
 
Bugünkü mesajı vermek benim için çok üzücü.
 
Bildiğiniz gibi, Yüce Merkezi Güneş’te kış dönemi mesajlarının aktarılmasıyla ilgili dispenzasyonu sağlayan kişi bendim. Ayrıca bu yaz dönemini verme imkânı için araya girerek yalvardım.
 
Ancak, mesajlarımızın aktarılmasıyla ilgili İlahi İmkan artık sona ermiştir.
 
Sizler, muhtemelen enerjimizi her zaman alabileceğinizi düşündünüz.
 
Bizim de aynı sizler gibi İlahi Enerji’yi harcamaktan dolayı sorumlu olduğumuzu unutuyorsunuz. Ve her dispenzasyon, her İlahi lütuf, verilmeden önce Kozmik Hiyerarşi’nin bütün kademelerinde dikkatli bir şekilde mutabakat sürecinden geçer.
 
Mesajlarımızı verdiğimiz bu altı yıl boyunca, hiç kimse gücendirildiğinden dert yakınamaz. Bizler Öğretimizi geniş çapta ve en kolay ulaşılabilecek düzeyde verdik. Sizleri tam anlamıyla kaşıkla besledik ve şimdi de çabalarımızın sonucuna güvenmeye hakkımız var. Çünkü, eğer boşuna yapılmışsa, çabalarımızdan doğan karmanın dönüştürülmesi gerekir.
 
Bu yüzden çabalarımızın meyvelerini sabırsızlıkla bekliyorduk. Ve bugün şu üzüntü verici gerçeği belirtmeliyim ki; bizler beklediğimiz sonucu alamadık ve Rus Elçi aracılığıyla aktarılan mesajlarla ilgili İlahi İmkan artık sona ermiştir.
 
Öğretimize ve Elçimize karşı takındığınız tutum sizin için de karma yaratıyor. Ve üzerinize dökülen ancak bilincinizin büyümesi için uygun bir biçimde kullanılmayan bütün o Işık, insanlık için çok büyük bir karma yarattı.
 
Sizin dünyanızda her şey çift yönlüdür ve bizim verdiğimiz Öğreti bile sizin tarafınızdan İyiye kullanılabileceği gibi kötüye de kullanılabilir.
 
Bu yüzden mesajlarımızın içerdiği enerjinin etkisiz kılınmasından dolayı, insanlığın karmasını azaltmak için mesajlarımızı vermeyi durdurmaya mecbur kaldık.
 
İleride olayların nasıl gelişeceği ile ilgili Karmik Kurul ve Yüksek Kozmik Konsey karar verecektir.
 
Kendi adıma ben insanlığa Hizmetimi sürdürmeye hazırım, ancak Kelam’a karşı yanlış tutumunuzla yarattığınız sınırlamaların ötesine geçemem.
 
Sizin için fiziksel olarak hiçbir şey değişmeyecek. Belirli bir süreye kadar varlığınızı devam ettireceksiniz. Ancak her zaman uyarısını yaptığımız ve insanlığı ona karşı korumaya çalıştığımız şey, kaçınılmaz olarak gerçekleşecektir. Ve bu noktada hiçbir şey yapmadığımızı ya da tüm mümkün olan ve mümkün olmayan çabaları ortaya koymadığımızı söyleyemeyiz.
 
Eğer kendinizi bir uçuruma atmaya karar vermişseniz, Serbest İrade Yasası bizlere sizi durdurma iznini vermiyor. Ve şimdilerde insanoğlunun yapmakta olduğu şey budur.
 
Onun için, insanların ruhlarına bu süre boyunca ektiğimiz tohumların filizlenebilmeleri için yalnızca uygun toprağı oluşturmanız halinde filiz verebilecektir.
 
Bizler kenara çekilmeye ve gözlemci konumuna girmeye mecbur kaldık.
 
En üzüntü verici gerçek de, insan temsilcilerinden en iyilerinin, çok sayıda, dünyanın bu zor zamanında bedenlenmiş olmalarıdır. Ve onları bir yılanın flüte uyması gibi itaatkâr bir şekilde, illüzyonun sihrinden adeta büyülenmişçesine, toplumda kabul gören hareketleri yaptıklarını gördüğümüzde kendimizi nasıl hissedebiliriz?
 
Bilinçte bir sıçrama yapmak şarttır, çünkü bu sıçrama yapılmazsa insanlık kaderine mahkum edilecektir.
 
Sizler ya evrimin gerekleriyle uyuşan yolu takip edeceksiniz ya da illüzyonun büyülü testini aşamamış bir evrim gibi tarihin çöplüğünü dolduracaksınız.
 
Öğretimizin esaslarını bundan daha anlaşılır ve ulaşılabilir bir biçimde gözler önüne sermek pek de mümkün değildir.
 
Sizlerden sözlerimi dikkate almanızı ve kalan zamanda onları düşünmenizi istiyorum.
 
Ben şu anda bedenlenmiş ve kendileri için karmik sorumluluk taşıdığım çelolarım hakkında kaygı duyuyorum. Bu, muhtemelen, sizlere dış bilincinizle okuyabileceğiniz ve anlayabileceğiniz son seslenişim olabilir. Sizinle Darjeeling’te bulunan kutsal mabedimde çalışmama gelince, sizlerle buluşmaya ve Öğreti’yi vermeye devam edeceğim. Ancak, illüzyonun örtüsü o kadar kalın ki; mabedimde benden duyacağınız sözleri dış bilincinizle çok zor hatırlayabileceksiniz.
 
Çünkü göründüğü üzere, Öğretimizin dikkatle düşünülmesi ve yerleşmesi için biraz zamana ihtiyacınız olduğundan, şunu bilmelisiniz ki eğer ruhunuz olgunlaşırsa ve aniden etrafınızdaki her şeyi Yüksek Benliğinizin gözüyle görmeye başlarsanız, bizlerin her zaman tüm gerekli yardımı yapmaya hazır özenli dadılar gibi, illüzyondan çıkışınızda yanınızda olduğumuzu hatırlayın.
 
Ancak eğer egonuza hizmet edeceğimizi ya da egonuzun tüm heveslerini tatmin edeceğimize güveniyorsanız, çok yanılıyorsunuz.  Egonuzu sonsuza kadar İlahi Enerjiyle besleyemeyiz.
 
Çünkü şöyle denilmiştir: “İncilerinizi domuzların önüne atmayın”. (1)
 
Bu yüzden, tercihinizi yapın ve kararınızı verin! Bilincinizin her sağlıklı filizi özenle korunacaktır.
 
İnsan bilincinin bütün zararlı otları kozmik çöplüğe atılacaktır.
 
BEN El Morya.
 
-------------------------------------
(1) “Kutsal olanı köpeklere vermeyin. İncilerinizi domuzların önüne atmayın. Yoksa bunları ayaklarıyla çiğnedikten sonra dönüp sizi parçalayabilirler.”  Matta 7: 6
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 
 


Kurulum Tarihi : 25/06/2011 · 09:29
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:57
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 1991 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.11 saniye