* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497568 Ziyaretçi

 27 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 14.06.2011

Bilincinizi illüzyonun her türlü baştan çıkartmaların erişemediği seviyede koruyunuz
 
Sanat Kumara
14 Haziran 2011
 
 
BEN Sanat Kumara.
 
Bugün en önemli şey hakkında konuşmak için size tekrar geldim. Sizi ilgilendirdiği ve şu anda bilincinize getirmek isteğimiz şey hakkında.
 
Bu girişe ilave etmek isterim ki şu anda bizler, Yükselmiş Hocalar için, şimdi bedende bulunan insanlığın en iyi temsilcilerini asırlarca süren uykularından uyandırmaktan daha önemli bir görev yoktur. Pek çoklarınız için ben kişisel olarak sorumluluk taşıyorum. Çünkü uzak geçmişe giden yakın bağlarımız, ruhlarınıza yapılabilecek bütün yardımı sunmaya yükümlü kılıyor. Ve bu her şeyden önce ruhlarınızı uyandırmaya yardım etmektir.
 
Ruhunuz yüksek gerçekliğe uyandığında, sizler uyanmış olan ve Yeni Gün ile ilgilenmeye hazır bir insana benziyorsunuz. Bilinciniz daha düne kadar onun için ulaşılmaz olan Hakikatleri almaya başlıyor. Çünkü perde sihirli bir değnek değmişçesine incelmektedir.
 
Şimdi olduğu gibi. Bizler, çok dikkatli, hafif, neredeyse algılanamayan dokunuşlarla ruhlarınızı uykudan uyandırmaya izin veren kozmik anını yakalıyoruz.
Sürekli ve usanmadan uyandıran enerjilerimizi uzaya yönlendiriyoruz. Ve şimdi ben uyanmaya hazır olan kimselere enerjilerimi odaklıyorum.
 
Çevrenizdeki gerçekliliğin tüm çeşitliliği sizden, etrafınızdaki fiziksel dünyaya sürekli bir dikkat ve odaklanma gerektiriyor. Benim enerjilerimle bu böyle değildir. Onlar dikkatinizi, fiziksel duyu organlarınız için görünmeyen ama onun varlığını tahmin ettiğiniz dünyaya yönlendirmeye zorluyor. Ve sizler biliyorsunuz ki şimdi fiziksel dünyanın sizin için ne kadar bildik, tanıdık ve yakın ise er ya da geç bu dünya da sizin için öyle olacaktır.
 
Ancak dünyamıza olabildiğince çabuk gelmeye acele etmeyin. Çünkü başka bir bilinç seviyesinde varolabilmek için pek çok şey öğrenmelisiniz. Bu yüzden bedenlemede bulunurken vaktinizi boşa harcamayın. Kaçınılmaz olarak geçmeniz gereken bizim dünyamızda, Yeni Dünyada size gerekli olacak özelikler ve alışkanlıklar kazanın.
 
İletkenlerinizi daha ince gerçekliliği algılamaları için hazırlayın. Ve daima hatırlayın, daha yüksek dünyalara ulaşmaya çabaladığınızda fiziksel gerçekliliğiniz sizi tutmaya çalışacaktır. Maddenin yasası böyledir. Bu evrenin yasası böyledir. Eski ve yeniye yol vermek zorunda olan, zamanı geçmiş olan direnecektir. Ve Yeni Zamanın geliş ölçüsüne göre maddenin direnişi de güçleniyor. Ve sizler bunu kendi üzerinizde, etrafınızda hissediyorsunuz. Bazen sanki durumun absürt bir biçime getirildiğini ve artık böyle devam edilemeyeceğini herkes tarafından apaçık görünüyor. Evrimsel gelişim yolunda çıkmaz sokar olamaz. Ve çıkış bulunmak zorundadır!
 
Sevgililerim, dünyanızın dolduğu tüm olumsuz tezahürlerin arkasında Yeni Dünya’nın filizlerini, yeni bilinci ve yeni ilişkileri görebilmek için bakış açınızı birazcık değiştirmeniz yeterlidir.
İleriki gelişim için size gerekli olan her şey sizin dünyanızda zaten vardır. Fakat illüzyon kaçınılmaz yasaya göre, Yol’da size yeni yeni engeller fırlatıyor. Ve şimdi böyle temel bir engel de, adeta tüm internet ortamını, kitle iletişim araçlarını dolduran çok çeşitli bilgilerdir. Ve bu bilgi denizinde Hakikatin zerreciklerini, bilincinizde düzenli bir dünya görüş sistemi olarak yerleştirilmesi gereken bu zerrecikleri bulmak gerekir.
 
Sizleri ve zorluklarınızı çok iyi anlıyorum. Ancak kriterler var, onları kullanarak şimdiki etapta size lazım olan, bulabileceğiniz ve bulmanız gereken bilgi zerreciklerini. Ve bu Hakikat zerreciklerini bulmak için kitapçıların raflarını, Dünya’daki televizyon ve radyo alanını, interneti dolduran tüm çöplüğü karıştırmanızı hiç gerekmiyor.
 
İçsel barışınıza ve iç hislerinize daha fazla dikkat etmelisiniz. Eğer kendi içinizde İlahi Hakikatle uyumluysanız, ruhlarınızın yankılanan bu tınılı ses, size gerekli bilgiyi uzaydan çekecektir. Dünyanızı dolduran bilgi suretalar ise dikkatinizi çekmeyecek ve sizi Yolunuz’dan alıkoymayacaktır.
 
Şimdi bilgi suretalardan kurtulmaktan daha önemli bir görev yoktur.
 
Maya (1) çaresizce size yeni ve yeni baştan çıkartan şeyler atıyor. Ve sizler illüzyonun bu baştan çıkartan şeylerini, İlahi dünyanın gerçek tezahürlerinden çok iyi ayırt etmeniz gerekir.
 
Ayırt etmenin anahtarı ise bizlerle, Yükselmiş Hocalarla, İlahi dünya ile uyumunuzdur.
 
Bu yüzden daima bilincinizi illüzyonun her türlü baştan çıkartmaların ve Mara (2) ordusunun okların erişemediği seviyede koruyunuz.
 
Bilinciniz çok önemli ve bizler bu yüzden eğitiminizle bu kadar ilgileniyoruz.
Bu mesajlar şeklinde size atmış olduğumuz İlahi fırsatların halatı, sizi illüzyon denizinden çekip çıkartabilir. Ancak sizler bu halatı yakalamak ve onu ellerinizle sıkıca tutmak için kendi çabalarınızı da ortaya koymalısınız.
 
Eğer konsantrasyonunuzu kaybederseniz ve bir sonraki illüzyona kapılırsanız, Yolunuzdaki ilerleyişinizi uzun bir süre boyunca öteleme veya illüzyon denizinde tamamen kaybolma riskine giriyorsunuz. Bu yüzden çabanızı sürdürün, bilincinizde sürekli en iyi, İlahi örneklere olan konsantrasyonunuzu koruyunuz.
 
Kitle iletişim araçlarınızın bilgiyi sunma biçimi, bir şey hakkında dikkatinizi uzun süre verme olağanından sizi mahrum bırakmaya hedeflediği konusunda sizi uyarmak isterim. Ama konsantrasyon yeteneğiniz olmadan bu tarihsel zamanında illüzyonun direnişini aşamazsınız.
 
Bugün benimle karmik olarak bağlı olan ruhlara nasihat vermeye geldim. Ve sizi illüzyonun esaretinden evrenin açık alanına çıkartmak konusunda kişisel sorumluluk taşıyorum.
 
BEN Sanat Kumara. Om.
 
 
-----------------------------------------------------------------------------
(1) Maya (Sanskritçe) – İllüzyon. Hint felsefesine göre değişmez ve ebedi olana hakikat denilir. Bozularak ve ayrışarak değişebilen her şey, ve bunun bir sonucu olarak bir başı ve sonu olanlar, maya – illüzyon kabul edilir. (H.P.Blavatsky’nin kitabı “Teozofi sözlüğü”nden alıntıdır.)
 
(2) Mara (Sanskritçe) – Baştan çıkartan, ayartan, Buda’yi Yolundan döndürmeye çalışan Tanrı’dır. (aynı kitaptan alıntıdır)
 
© Tatyana Mikuşina, 2011
 
 


Kurulum Tarihi : 27/06/2011 · 23:28
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:14
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8681 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye