* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497215 Ziyaretçi

 10 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 15.06.2011

Yol içinizde saklıdır
 
Tanrı Surya
15 Haziran 2011
 
BEN Surya, tekrar gelen.  
 
Bugün Dünya insanlığına karşı Aşk ve ihtimamla dolu mesajımı vermem sayesinde, kış dönem mesajlarından beri buluşmak için uzun bekleyişi telafi etmeye çalışacağım.
 
Bildiğiniz gibi, bu yaz gündönümü süresinde her biriniz için, Karmik Kurulu’na mektuplarınızla müracaat etme imkânı bulunmaktadır. Ve bugün, hepinizin bunu yapabileceği işte o gündür. Belki sizlere önemsiz bir şeymiş gibi ya da size bir yardımı dokunamazmış gibi görünüyor olabilir. Ancak Tanrı’nın vermiş olduğu bu imkânı küçümsememenizi sizden rica ediyorum.
 
Bugün her zaman olduğu gibi, evrensel bir imkândan daha yararlanmak ve mesaj vermek için sizlere geldim. Bu mesajımda, kâinatta işleyen evrensel bir Yasa hakkında daha sizlere bir bilgi aktarmak ve anlayış kazandırmak istiyorum. Karma ya da diğer adıyla Mükâfat Yasası hakkında konuşmuştuk. Ve o Yasa gerçekten de bu kâinatın esas ve temel yasasıdır. Ancak çok önemli bir Yasa daha vardır: o da kâinatta işleyen Merhamet ve Şefkat Yasasıdır. Bu Yasa, Yüce Kozmik Varlıklar’a, illüzyonun ağına takılmış ve ne varoluşlarındaki anlamı ne de illüzyon dünyasındaki yolculuklarının amacını görebilen hayat akımlarına, yardım etme imkânını sunmaktadır. Bu Yasa bizlere, ben de dahil, senede iki defa mesajlarımızla gelmemize imkân vermektedir. Onun için, kalpleriniz bana doğru açık ve bilinciniz Öğreti’yi kavramaya hazır olduğunda, ben bunu yapabilirim. Ve Öğreti’yi özümsemekteki başarınızın derecesi, samimiyetinizle ve Hakikat’i öğrenmeye olan istekliliğinizle doğru orantılı olacaktır.
 
Öyleyse, Merhamet ve Şefkat Yasası’na göre sizlere yardım sunulabilir ve zaten sürekli sunuluyor da. Yardımımızı kabul etmenize mani olan tek engel bilincinizdir. Ve eğer benliğinizde yeteri kadar inanç, aşk ve samimiyet yoksa, bizim bütün iyi niyetimiz ve bütün ilgimiz, bilincinizdeki anlayışsızlık buzuyla ve bariyerlerle karşılaşacaktır.
 
Modern insanlığın yaşam tarzı ve gezegendeki yaşam koşulları öyle bir halde ki; bedende bulunan insanlardan birilerinin, illüzyon güçlerinin çekiciliğini bilinçlerinde aşmalarına imkan verecek bir düzeye yükselebilmeleri ve İlahi Gerçekliğin farkındalık düzeyine bilinçlerinde ulaşabilmelerinin çok zayıf bir ihtimalin olduğunu iyi anlıyorum. Bununla birlikte, şunu da iddia ediyorum ki; fiziksel planda bir daha enkarne olmanızı gerektirmeyecek bir düzeye, bilincinizde bir hayat süresinde bile çıkmayı başarabileceğiniz bir ihtimal de vardır.
 
Ve bugün bunun nasıl başarılabileceğine dair sizlere bir yön vereceğim.  Tüm yaşamınız boyunca, dünyada kalışınızın her dakikasını yalnızca En Yüce Olan’a konsantre olmak için kullanmalısınız. Her gün bütün düşüncelerinizi, duygularınızı ve eylemlerinizi Tanrı’ya adamalısınız. Bir saniyeliğine bile olsa hiçbir alt düşünce ve duyguları bilincinizi ele geçirmemesi için sürekli özen göstermelisiniz.  Etrafınıza bir hisar örmelisiniz, dünyanızda, gezegeninizde var olan bayağı ve ilahi olmayan şeyler tarafından ele geçirilmeyen bir hisar olsun.  
 
Bu çok zorlu bir görevdir ama başarılabilir. İradenizin, amaçlamanızın ve konsantrasyonunuzun yardımıyla fiziksel, astral ve hatta mental planların düşük katmanlarını yarıp geçmeyi başarabileceğiniz ve kendinizi Işığın efir oktavlarında bulabileceğiniz bir olasılık vardır.  
 
Devam edin! Işığın efir oktavlarına tek bir yaşamda girip giremeyeceğinizin tamamen ve yalnızca size bağlı olduğunu söylüyorum. Bu sebeple, amaçlamanızı desteklemek için sizlere geliyoruz ve insanlığın en iyi temsilcilerinin geçmişte yürüdükleri Yol’u sizlere tekrar ve tekrar gösteriyoruz. Bu denenmiş Yol çoktan mevcut ve sizler hemen şimdi üzerinde yürümeye başlayabilirsiniz!
 
Sizlere ne kadar tuhaf görünürse görünsün, hiçbir yere gitmenize, sizin dışınızda var olan hiçbir şeyi amaçlamanıza gerek yoktur. Bu Yol içinizde saklıdır. Amaçladığınızda ve içinizdeki ilahi olmayan özelliklerden vazgeçerek, bunun yerine İlahi nitelikler kazandığınızda, ruhlarınızın geldiği ve tekrar dönmesi gereken dünyaya, Tanrı’ya sizleri geri götürecek olan Yol’da ilerlemeye devam edersiniz.  
 
O dünyaya açılan kapı benliğinizin içindedir. Öyleyse, dünyayı kurtarmaya çalışmanın bir anlamı yoktur, insanlığı kurtarmak için dünyanın dört bir yanında, her derde deva bir ilaç peşinde koşmanın da bir anlamı yoktur. Nihayetinde sizler, yalnızca kendi kendinizi kurtarabilirsiniz, geride kalan insanlığın üzerinde yürüyebileceği bir Yol haline gelerek.  
 
Her yüzyılda, kendini yenen ve Işığa Yükseliş ritüelinde, Işığın efir oktavlarına ulaşmayı başarabilen sadece bir kişi, tüm insanlığın daha fazla ilerlemesi için gerekli olan enerji teşvikini almasına yeterlidir.  
 
Dikkatinizi çekerim, sizler Yolu buluyorsunuz ve o Yol boyunca yürüyorsunuz, sonra öyle bir an geliyor ki; siz kendiniz binlerce hatta milyonlarca canlı varlığın yürüyebileceği o Yol haline geliyorsunuz.  
 
Ama önce, ilk başlangıç devresinde, bir öğrenci disiplinine ihtiyaç duyacaksınız; amaçlamaya, sürekliliğe, adanmaya ihtiyaç duyacaksınız.  
 
Ve ancak bundan sonra size yardım ve destek sunulacaktır. İlk önce, gerekli nitelikleri sergiliyor ve ancak ondan sonra size yardım ve destek sunuluyor.  
 
Hazır olduğunuz zaman, istekliliğinizi kayda değer bir zaman süresi boyunca, en az yedi yıl, gösterdiğiniz zaman, Yol size gösterilecektir.  
 
Sevgililerim, sadece yedi yıllık bir amaçlama, adanmışlık ve itaat gereklidir. Bu sizlere çok mu uzun görünüyor? Oysa ruhunuzun kurtuluş için hiçbir umut taşımadan karanlıkta dolanıp durduğu o binlerce enkarnasyonla karşılaştırıldığında, yedi yıl nedir ki? Ve işte titreşimlerimize dokundunuz, onların içsel özünüzle olan benzerliğini hissettiniz; peki şimdi, dünyanızın diğer bir illüzyonun peşinden koşarak Bizleri terk mi edeceksiniz?
 
Pek çokları, önceden belirlediğimiz Yol’u terk ederek, başka, daha kolay yollar arıyorlar.  İlk önce, zihninizde bir düşünce beliriyor, çok kısacık bir şey, fakat yolculuğunuzun amacı üzerine konsantrasyonunuz artık bozulmuştur. Daha sonra sadece denemek, görmek veya okumak için bir istek ortaya çıkıyor… Ve artık farklı bir yöne gidiyorsunuzdur, Yolumuza geri dönmek için uğraştığınızda ise, onu artık ayırt edemiyorsunuz. Ve o Yolu tekrar bulana kadar pek çok enkarnasyon geçiyor. Ruhunuz sevinç içinde! Kaç enkarnasyondur arayıp durduğunuz şeyi tekrar buldunuz! Ama sadece birkaç yıl geçiyor, dünyada geçen milyonlarca enkarnasyonla karşılaştırıldığında bu nedir ki, ve sizin ümitleriniz yine sönüyor, istekliliğinizi ve amaçlanmanızı kaybediyor ve denenmiş Yol’dan kayıp düşmeye başlıyorsunuz.  
 
Düşünün, her yüzyılda sadece bir kişi İlahi Bilinçliliğin zirvesine yükselebilir.
 
Ve eğer sadece tek bir insan başarsa bile, bizler Yol’u göstermek ve onu Yol’da desteklemek için çok kıymetli İlahi Enerjiden büyük miktarlarda harcamaya hazırız.  
 
Onun için, umarım bu Öğreti’yi bulan ve mesajlarımızı okuyan en azından bir kişi, bu yaşamında dünyasal yolunu tamamlayabilecek ve Yol’u başkalarına gösterebilecektir. Aynı Buda ve İsa’nın kendi zamanlarında Yol’u gösterdikleri gibi.  
 
BEN Surya.  
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2011
 
 


Kurulum Tarihi : 02/07/2011 · 23:56
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:14
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8060 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye