* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara




 1496534 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 16.06.2011

Tekâmül Yolu Öğretisi’nin değişik yönleri 
 
 
Tanrı Maitreya
16 Haziran 2011
 
 
BEN Maitreya. 
 
Ruhlarınızın gelişimi için faydalı bir konuşma yapmak için tekrar geldim. 
 
Bizim her gelişimizi, bedende bulunan pek çok ruh tarafından sabırsızlıkla beklenildiğini biliyor musunuz? Onlar Söz’ün kıymetli aktarımı için bekliyorlar. Ve iletişimimizin bu anında oluşan içsel sessizliliği, dış dünya zevklerinin hiçbirisi kesintiye uğratamaz. 
 
Bu sohbetin Tekâmül Yolu üzerine olacağını tahmin edebilirsiniz, Yükselmiş Üstatlar’ın sizleri hakkında bilgilendirdiği Yol. Sizler başka yollar arayıp bulabilirsiniz fakat bizler, akla kavuştuğu o ilk andan itibaren, milyonlarca yıldır, insanlığa rehberlik ettiğimiz sadece bu Yolu garanti edebiliriz. Dolaysıyla sizlere bu talimatları şimdi veriyorum, çünkü artık zamanı gelmiştir. Ve iletişimimiz, sanıyorum ki, ruhsal büyümeniz ve Yoldaki ilerlemeniz için faydalı olacaktır. 
 
Tekâmül Yolu hakkında defalarca konuştuk ve her seferinde Öğretimizin bu veya şu değişik tarafını ortaya çıkardık. Yine de birçoğunuz için Tekâmül Yolu hakkındaki Öğretimiz hala bir muammadır. Verdiğimiz mesajların pek çoğu arasında bir bağlantı kuramıyorsunuz. Hatta bazen bu veya şu mesaja şaşkınlık içinde bakıyor ve farklı mesajlarda kullanılan ifadeler arasında çelişkiler buluyorsunuz. 
 
Sevgililerim, Gizli Öğreti’yi bu kadar büyük bir dinleyici kitlesine verme teşebbüsünde ilk defa bulunduk. Mesajlarımızı okuyan insanlar ise, bilinç gelişiminlerinin farklı seviyelerinde bulunuyorlar. Bunun için mesajların içerdiği bilgi, hem bizimle ve Öğretimizle yeni tanışan kişiler için, hem Yol’a ilk adımlarını atanlar için, hem de Tekâmül Yolu’nu emin adımlarla çoktandır yürüyen kişiler içindir. Her birey için ona özel bilgiler verilir. Ve mesajları ikinci ve üçüncü kez okuduğunuzda, ilk okumada almadığınız ya da pas geçtiğiniz başka anlamlar sizin için açığa çıkacaktır, çünkü bilinciniz artık değişmiştir ve Hakikati başka bir bakış açısından algılayabilecek duruma gelmişsinizdir. 
 
Kadim Bilgelik şöyle der: Bu yaşamı sırasında Öğreti’ye daha ilk defa temas eden bir kişi, kural olarak, Yol’da ilerleyişine gelecek yedi yaşamda da devam etmelidir. Öğretimize bu yaşamda ilk defa temas etmiş bir kişi, ki mesajlarımızı okuyanlar arasında böyle insanlar çoğunluğu oluşturmaktadırlar, Yoldaki ilerleyişine gelecek altı ya da yedi yaşam boyunca da devam etmek zorundadır. Her bir yaşamda, Yol’da ilerleyişinizi engelleyen bir kaç özelliği yenmeniz ve elde etmeniz gereken bir kaç İlahi özelliği edinmeniz için sizlere bir fırsat sunulur. 
 
Bu durumda, mesajlarımızın çoğu okuyucusu için, yedi yaşam sürmesi düşünülen Yol açılmıştır. Yol’un son bölümüne girdiğinizde, sadece o zaman Yol’un kendisi haline gelirsiniz. Sizler Yaratıcı ile olan Birliğinizi gösterebilir ve kendi Yüksek Benliğinizle tamamen bir olabilirsiniz. 
 
Öğreti böyledir. Yoldaki bu ilerleyiş süreci size ne kadar uzun görünürse görünsün, aslında dünyada yaşadığınız sayısız enkarnasyonların açısından bakıldığında, yalnızca bir an sürmektedir. Öğrencilerimizin Yol’dan ayrılmamış olsalardı, bütün insanlık inisiyasyonu geçebilir ve birkaç bin yılda diğer evrim basamağına atlayabilirdi. Ama fark ettiğiniz gibi bu, gerçekleşmiyor. 
 
Yükselmemiş görüş açınızdan bakıldığında, sizler için bu gerçekleşmiyor olabilir. Bizim bakış açımızdan baktığımızda ise; İlahi Bilinçliliğin zirvesini şurada - burada fethetmeye çalışan cesur münzeviler görüyoruz. Ve öyle bir insan zirveye ulaştığında, bütün Gökler onu alkışlıyor. 
 
Onun için aranızda ilk defa Öğretimizle karşılaşan ve mesajlarımızı okuyanların, dönemlerin uzunluğu nedeniyle, hevesi kırılabilir. Ancak mesajlarımızı okuyanlar arasında Tekâmül Yolu’nda bir yaşamdan daha fazla bir zamandan beri yürüyen düzinelerce insan vardır. Ve bu insanlar bizim için paha biçilmez değerdedirler. Bu bireylerin her biri bizim sürekli kontrolümüz ve korumamız altındadırlar. Ve sizlere, bu mesajlarda sunulandan daha fazla bilgi vermek için bizler hazırız. Bulunduğunuz bilinç seviyenizde satır aralarını okumak ve bu mesajların içinde yazılandan çok daha fazlasını görmek ve hissetmek için bir yetenek kazanıyorsunuz. 
 
Herkes için aynı kelimeleri kullanmama rağmen, bu zaman periyodunda, her birey neyi okumaya ihtiyaç duyuyorsa tam olarak onu okuyacaktır. 
 
Gerçekten ihtiyaç duyanlara, onları eğitmek ve talimatlar vermek için bizzat kendim geleceğim. Her bir öğrencim benim sürekli gözetimim altında bulunmaktadır. 
 
Öğrencilerimle ilgilenmek benim insanlığa en temel hizmetimdir, çünkü insanların dünyasına, öğrencilerim aracılığıyla gelebiliyorum. Şu zaman periyodunda bu çok önemlidir. Çünkü fiziksel planın titreşimleri, Yükselmiş Üstatlar’ın hiç birine, kauzal bedenlerinin tüm gücüyle bedende bulunma imkânı vermemektedir. İnsanlığın ise rehberliğe ihtiyacı vardır. Bu yüzden, mabetlerini temizleyip, bana ya da diğer Üstatlar’a kısa bir süreliğine bile olsa dünyada bulunma fırsatı vererek, her biriniz, dünya insanlığına yardımcı olabilirsiniz. 
 
Bizler, insanlığın takip edeceği rotayı düzenlemek, dikkatli ve yumuşak bir rehberlik sağlamak için sizin gözlerinizi, ellerinizi ve ayaklarınızı kullanıyoruz. Bu yüzden, önemsiz insan yoktur; eğer şimdi, bu yaşamda gerçekleştirmesi gereken rolünü yerine getiriyorsa, her insan önemlidir. Yaptığınız şey size önemsiz görünse bile alelacele hükümler vermeyin; çünkü bizim Yükselmiş bilinç seviyemizden, sizin bütün küçük eylemleriniz, gezegende gerçekleştirdiğimiz planı tamamlamaktadır. 
 
Dünyanın diğer ucunda bir yerlerde, bazı çok önemli işler yapmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Çoğunlukla sizler, yaptığınız işe tam da en çok ihtiyaç duyulan yerde buluyorsunuz. Ve bu, insan ruhlarını kurtarmaya yönelik destansı işler olmayabilir. Bunlar, çocuğunuzu yetiştirmekle ya da yardıma ihtiyaç duyan akrabalarınıza yardım etmenizle ilgili işler olabilir. Etrafınızda, bulunduğunuz ortamda olan ve yardımınıza ihtiyaç duyan her bir insan, karmik nedenlerle orada bulunmaktadır. Ve ona yardım ederek, Yol’da ilerlemenizi engelleyen karma tabakasını dönüştürebilirsiniz. 
 
Daha önceki yaşamlarınızda, düşüncesiz bir şekilde, bazı ruhlarla yarattığınız karmayı dönüştürmek için, sizlere yaşamdan yaşama bir fırsat sunulur. Onun için, içinde bulunduğunuz yaşam koşulları hususunda dikkatli olunuz. Çünkü çevrenizde bulunan ve sanki sizi engelliyormuş gibi görünen o insan; kural olarak, karmanızı ilk önce kendisiyle dönüştürmek zorunda olduğunuz kişidir. Eğer çabalarınız olumlu bir sonuca ulaşmazsa yine de vazgeçmeyin. İlişkilerinizi en yüksek düzeyde uyumlaştırması için çabalarınızı ortaya koyun. Evrensel Adalet, gerçek olmayan parçanızı yenmek ve önceki yaşamlarınıza ait karmanızı dönüştürmek için gösterdiğiniz çabalarınızın değerini verecektir. 
 
Bugün için size gerekli olan bütün talimatları vermiş oldum. 
 
BEN Maitreya. 
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2011
 
 
 
 


Kurulum Tarihi : 04/07/2011 · 22:02
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:15
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8486 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye