* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497513 Ziyaretçi

 28 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 22.06.2011

Sizi gerçek dünyaya yolculuğa çağırıyorum
 
 
Gautama Buda
22 Haziran 2011
 
 
BEN Gautama Buda.
 
Doğanın kendisi ve gezegenlerin konumu, mesajlarımızı vermeye desteklediği yaz gündönümün günlerinden birisinde geldim. İnsanların zihinlerinde ne tür engellerle karşılaşırsak karşılaşalım, bizler her şeyden önce, onların kalplerine, Tanrısal kökenini hatırlayan ve illüzyonun esaretinden kurtularak, edebi hayatın sonsuzluluğuna ulaşmaya çalışan varlığınızın bu parçasına sesleniyoruz.
 
İnsanoğlu kendi serbest iradesine göre son birkaç on yıldır gitmeye çalıştığı yolu artık takip etmeniz imkânsızdır. Fiziksel dünyadaki varoluşunuz hapishanede bulunmak gibidir. Ruh için bu gerçekten bir hapishanedir. Ve sahip olduğunuz tek özgürlük, Tanrı’nın İradesini çiğneme özgürlüğüdür. Ve hayatınızda her gün yaptığınız şey de, İlahi Yasa’yı çiğnemektir.
 
Tanrı öyle merhametli, şefkatli ve sabırlı ki size Yasa’yı çiğnemenize müsaade ediyor. Ancak dışına çıkamayacağınız bir sınır, bir koridor mevcuttur. Sizler şimdi İlahi imkânın vermiş olduğu bu koridorun sınırında bulunmaktasınız.
 
İlahi rehberlik olmadan, Yasa’yı takip etmeden insanlığın daha fazla var olabilmesinin imkânsız olduğu gerçeğine farkına varma zamanı gelmiştir. Ve her birey neyi tercih edeceğini kendisi karar veriyor. Ve eğer illüzyon dünyasında kalmaya ısrar ediyor ve ısrar etmeye devam ediyorsa, eğer binlerce seçimlerinin zinciriyle çevresindeki illüzyona öyle bağlanmışsa ve artık daha fazla gelişmek istemiyorsa, Tanrı onun isteğini yerine getirecektir. Çok fazla ayrıntıya girmeden sadece şunu söyleyeceğim, bu kişi evrimine devam edebilecektir ama daha alt dünyalarda ve daha düşük enerjitik seviyede.
 
Sizleri ise, illüzyonun esaretinde kalmaktan yorulmuş olanları, evrimsel Yol’da devam etmenizi, İlahi bilincinin yüksek tepelerine doğru çağırıyorum.
 
Yoğun dünyalarda İlahi bilincinin aktarıcıları olmalısınız. Ve başlangıçta sizin yoğun dünyanızda İlahi bilincinin aktarıcıları olmanızı teklif ediyorum. Bu çok kolaydır. Tanrı’nın yönünde seçim yapmanızı ve bu seçimi gün be gün takip etmeniz gerekir. Sizi illüzyon dünyasına bağlayan isteklerden vazgeçmelisiniz.
 
Her bir istek ve bağımlılık, Yasa gereği, acı şeklinde tezahür olan bir karma yaratır. Bu yüzden bu fiziksel dünyaya acılar dünyası denir. Nedenler sonuçlar doğurur. Hayatınızdan nedenleri kaldırın ve sizler sonuçlar elde etmeyeceksiniz.
 
Yasa yerine getirilmelidir. Ve sansaranın çemberinden, reenkarnasyon döngüsünden çıkmanın tek yolu - iyi olduğu gibi kötü nedenler doğurmaya son vermektir. Bu kendi kaderinin sahibi olmak demektir. Bu, Tanrı olmak, tanrı insan olmak, evrimsel gelişimin bir sonraki basamağına geçmek demektir.
 
Şimdi bunu yapmak kolaydır. İllüzyonun görünüşte köpürmesine rağmen, evrimsel gelişim Yoluna başlamanız için sizlere, Gökler tarafından defalarca arttırılmış yardım sunulmaktadır. Etrafınızdaki dünyanın durumu gittikçe daha az kontrol edilebiliyorsa ve pek çok şey absürt noktasına gelmiş olduğunu daha fazla insanın gözüne çarpıyorsa, insanlığın farklı bir gelişim yolu olması gerektiği apaçık belli olmaktadır. Ve bu Yol hazırdır, o sizi bekliyor. Bu Yol sizin içinizdedir.
 
Kendinizi, isteklerinizi, kusurlarınızı aşarak, illüzyondan ve geçmişin karmasından kurtuluyorsunuz. Bir zamanlar ruhlarınız illüzyon dünyasına yolculuğuna başlamış olan dünyaya geri götüren yolda ilerliyorsunuz.
 
Bizler, öncelikle sizler için mesajlarımızı veriyoruz. Ve başarılarımın tüm momentumu size doğru yönlenmiştir. Yolun başında bulunan herkese yardım etmeye ve ilerlemesi için rehberlik etmeye hazırım. Çok az şey gerekiyor: Serbest iradenizi ve çabalarınızı ortaya koymak.
 
Disiplin ve çabalama olmadan İlahi bilincinin tepesine doğru Yol’un zorlu tırmanış kısımlarını aşmak imkânsızdır.
 
Dağda tırmanırken ayak ve eklemlerinizdeki ağrılara rağmen sizler kendinizi aşıyorsunuz. Tüm gücünüzde muazzam bir gerilim hissediyorsunuz. İlahi bilincin tepesine doğru tırmanırken de aynı şekilde tüm gücünüzde gerilim hissedeceksiniz. İllüzyonun çekici gücünü aşmanız gerekecek. Bunun için tüm yaşamınızı tek bir amaca adamalısınız: İllüzyon dünyasından yeni bir bilinç seviyesinde çıkmak.
 
Dağın tepesine tırmanmak zordur ama duraklardaki dinlenmeler onu izlemekte ve dinlenmek için durduğunuz yüksek düzlükten bazen aşağıdaki vadiye, komşu dağların tepelerine doğru bütünüyle büyüleyici bir manzara açılmaktadır. İlahi bilincin tepesine doğru tırmanışınızda sizin de pek çok içsel yükselme ve coşku hissedeceğiniz anlarınız olacaktır. Ancak yolcululuğunuzun amacını daima hatırlamalısınız. Devam etmeniz gerektiğinizi sürekli hatırlamalısınız. Yoksa gelişiminizde duracaksınız.
 
İllüzyon gittikçe daha fazla incelecektir. Ve her etapta illüzyonun tuzaklarından vazgeçmeli ve gerçeğe ulaşmaya çabalamalısınız. Zorluk buradan kaynaklanmaktadır. Daha ince zevkler ve keyifler elde etmeye çabalayanlar, astral planın ağlarına takılıyor ve orada pek çok bedenlenme kalıyorlar.
 
Bu yüzden tüm çabalarınız illüzyonun her türlü planın, astral planın her türlü büyüleyici görüntülerin ötesinde olmalı.
 
Pusula ve haritanız ise yüreğinizin titreşimleri, edebi, daha yüksek dünyalara doğru çabanız olacaktır.
 
Bu yüzden Yolunuzda durmayın. Kendinizi değişim ve dönüşüm rüzgarlarına daha cesurca sunun. Hiç bir şeyden korkmayın! Yüksek benliğinizin güneşine çıktığınızda korkularınız, insani bilincinizin gölgeleri ile birlikte yok olacak.
 
Yol’da daha cesurca yürüyün! Sizi gerçek dünyaya yolculuğa çağırıyorum. Ve bu en önemli görevdir, bunun için illüzyon dünyasında milyonlarca yıl süren tüm bu yolu geçtiniz.
 
BEN Gautama Buda, inancınızı ve çabanızı güçlendirmeye geldim.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2011
 


Kurulum Tarihi : 26/07/2011 · 23:15
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:17
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8272 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye