* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496732 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 21.06.2011

İnsanlığı şu anda kurtarabilecek tek şey – Yüksek gerçekliliğin var olduğuna dair inancınız
 
 
Tanrı Şiva
21 Haziran 2011
 
 
BEN Şiva!
 
BEN geldim!
 
Şiva’yım BEN!
 
Bugün en önemli şey hakkında konuşacağız!
 
Ebedi ve daimi olan hakkında. Ve İlahi gerçekliğin bu yönü bilincinizi kaplamalı.
 
Çünkü yaşamınızın geri kalan tüm yönleri değişime tabidir ve değişecektir. Ve her birinizin karşısına, er ya da geç neye doğru çabaladığınız sorusu duracaktır. Hangi dünya tercih edilecektir?
 
Sizler ölümlü, illüzyon dünyasında, orada bulunmayı istediğiniz sürece bulunuyorsunuz. Ve yeryüzünde yaşayan pek çok birey, fiziksel duyu organları tarafından algılanamayan başka bir gerçekliğin var olduğunu düşünmüyorlar bile.
 
Ancak asıl bu gerçeklik temel ve can alıcı olan bir gerçekliktir, bu gerçeğe, İlahi gerçekliğine her ne kadar inanmanız zor olsa bile. Bu yüzden kendiniz için çözmeniz gereken en önemli soru, hemen şimdi hangi gerçekliliği tercih etmeye isteğinizi sorusu olacaktır.  Ve pek çoğu, illüzyonda tatlı tatlı uyumaları için daha yeterince zamanları olduklarını düşünecektir.
 
Hayır, sevgilileri. Bilincinizde şimdi karar verme ve seçim yapma zamanı gelmiştir. Ve Dünya gezegenin tüm ileri evrimi görünürdeki bu soyut seçime bağlıdır.
 
Bir firmada çalıştığınızı farz edin. Ve firmanızın belirli planları ve hedefleri vardır. Eğer bu firmaya işe girerseniz bu planları ve hedefleri paylaşmak zorundasınız. Ancak o zaman bu firmanın faaliyetlerinde yer alabilir, ortak hedef ve görevlerin gerçekleşmesi için faydanız olur. Eğer birden bire firmanın ortak hedeflerine uymayan başka amaçlar takip etmeye başlarsanız, işten çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
 
Dünyadaki durumunuz şimdi buna benzerdir. Ben ve diğer Işık Varlıklar geliyor ve düzenli olarak bu evrene özgü olan Yasalara göre varolan bir evrende yaşadığınızı hatırlatıyoruz. Ve bu evrenin temel Yasası –, koşulsuz Aşk ve karşılık beklememe üzerine temellendirilmiş başkalarına Hizmet, Merhamet ve Şefkattir.
 
Bunlar, bu evren varolmaya başladığı dönem öncesi saptanmış, belirlenmiş şartlardır.
 
Sizler serbest iradeye sahip varlıklar olarak, bu evrenin ortak gelişim planına kendi düzeltmelerinizi yapmaya karar verdiniz. Egonuza, onun isteklerini ve geçici heveslerini yerine getirmek için çok fazla yoğunlaştınız. Ve kendiniz için ne kadar daha fazla zevk elde ettiyseniz, bu evrenin Yaratıcısını genel planından o kadar daha fazla uzaklaştınız. Ve zamanla kendi aklınızın yarattığı illüzyona öyle gömüldünüz ki Sevgi ve karşılık beklememe üzerine temellendirilmiş başka bir gerçekliğin var olabileceğine inanmıyorsunuz.
 
Toplumunuzun problemleri terörizmle, suçla, uyuşturucuyla, yolsuzlukla veya tartışmalara ve münakaşalara sebep olan, toplumunuza özgü başka şeylere bağlı olduğunu düşünüyorsunuz.
 
Hayır, sevgililerim, önünüzde duran ve acilen çözülmesi gereken tek bir problem vardır. Bu problem ise Yüksek dünyadan kopmanız, sizin ve tüm insan toplumunun bu evrenin Yaratıcısının planladığı evrimsel gelişim yoluna geri dönmenize engel olan şeyi aşma isteksizliliğinizdir.
 
Size soyut şeyler hakkında konuştuğum gibi gelebilir. Size söylüyorum, toplumun şu anda bulunduğu durumdan,  görünmeze olan İnanç kurtarabilir. Ve insanlığı şu anda kurtarabilecek tek şey – Yüksek gerçekliliğin var olduğuna dair inancınız ve bu gerçekliliğe ulaşma çabanızdır. İnandığınızda ve çabaladığınızda, toplumun önünde duran tüm problemleri, Yüksek gerçekliliğin konumundan çözebilirsiniz. Ve bu yaklaşım insanoğlunun tüm faaliyet alanlarına uygulandığında, o zaman toplumda olumlu değişimler başlayacaktır.
 
Ve kendinizle, sizin içinizde bulunan Tanrı ile olan kendi kişisel ilişkilerinizle başlamalısınız. İçinizdeki Tanrı ile kendi kişisel ilişki kurduğunuzda, hayatınız değişmeye başlıyor. Bu seçimi hemen yapmanız gerekiyor. Bu seçimi zorla yapmanıza mecbur edemeyiz. Sizi ancak, varolan Yasa’nın er ya da geç dünyanızın şartların değiştirmesi yardımıyla, sizi gerçek dünyaya geri dönmeye mecbur edeceği konusunda uyarabiliriz.
 
Bu çok basit bir gerçektir. Ve bu gerçek o kadar basittir ki dünyanızda var olan hiçbir politik güç veya organizasyon, bu gerçeği ciddi olarak dikkate almıyor. Gezegenin durumunu en kısa zamanda değiştirebilecek olan şey, insanlar tarafından ciddiye alınmıyor. Bunun da ötesinde, bazen bu basit gerçek korku ve saldırganlığa sebep olmaktadır. Bu üzücü durumun nedeni ise mekaniksel uygarlığınızın tüm modern icatlarına rağmen insanlığın cahillik içinde batmış olmasıdır.
 
Size söylüyorum, mekaniksel uygarlığınızın dünyada artık daha fazla var olabilmesi imkânsızdır. Gezegenin kaynakları ve onun ince bedenlerin durumu sizin deneylerinize artık daha fazla dayanamaz. Ve yaşaması için fiziksel platformdan mahrum kaldığında, insanlık evrimi milyonlarca yıl gerileyecektir. Işığın Varlıkları size gelmelerine ve nasihatlerini vermelerinin temel sebebi işte budur. Bunu, size ve ruhlarınıza hissettiğimiz Merhametten dolayı yapıyoruz.
 
Şimdi ise sizinle vedalaşıyorum.
 
BEN Şiva!
 
© Tatyana Mikuşina, 2011


Kurulum Tarihi : 06/08/2011 · 12:34
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:16
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8310 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye