* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496455 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 19.06.2011

Yol’un hangi kısmında bulunduğunuzu ayırt etmenin önemi hakkında bir Öğreti
 
 
Tanrı Lanto
19 Haziran 2011
 
 
Öğretimizi vermek için gelen BEN Lanto.
 
Ben nadiren geliyorum, fakat yine de beni hatırladığınızı umarım.
 
Her seferinde buluşmalarımız benim ışınım altında: bilgi, ilham ışını altında geçmektedir. Bizim dünyamızdan gelen bilginin en iyi şekilde özümsenen ışının altında. Bu yüzden bugün, hazır ve mabetlerini bilgimizi algılamak için hazırlamış olanların kaplarını dolduracağız.
 
Gelin ve dinleyin. Bugün pek de uzak olmayan bir geçmişte, dış okullarımızda birisinde öğretilmiş eski bir Öğreti’yi vermek isterim. Bu Öğreti, öğrencilerimizin dış dünyada takip ettikleri Yol hakkındadır. Bilincinizi değiştirmeye ve içsel çalışma için çağırıda bulunduğumuzda, çevrenizdeki illüzyon eski bilinç seviyesinde, şu anda gezegen nüfusunun büyük bir bölümüne özgü bilinç seviyesinde tutmak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Ancak kitle bilinç seviyesi, ulaşılmaya çabalaması gereken yön olmadığını tahmin etmek pekte zor olmayacaktır. Bu yüzden her ruhsal arayıcı, er ya da geç, dışsal şartların gittikçe daha fazla onu Yol’daki ilerleyişini engellemeye başladığını problemiyle karşılaşıyor. Ve bu her zaman olur, çünkü maddenin kanunu böyledir. Madde direnmekte ve sizi önceki bilinç seviyesinde tutmaya çalışmaktadır. Ve işte burada, Yol’un bu noktasında, çok ciddi bir seçim anı gelmekte. Sizler ya ilerlemeye devam ediyor ya da illüzyon dünyasındaki duruma baş eğiyor ve bu durumda Yol’dan ayrılıyorsunuz. 
 
Her birinizin önünde kendi seçimi duracaktır, ama bu seçim esasında daima tek bir şeye indirgenir: Sizler ya illüzyonlu dünyayı, fiziksel dünyada sizi çevreleyen illüzyon dünyasını ya da gerçek, ebedi dünyayı seçiyorsunuz.
 
Karmik şartlara göre bu soru karşınıza farklı şekillerde gelebilir. Örneğin birileri için dönüştürülemeyen nitelik; kariyer, hayat başarısı, maddi refah ve bağımsızlık. O zaman kazançlı yerinizi feda etmek veya orada kalıp hem Tanrı’ya Kulluk hem de mamona (1) kulluk etmeyi birleştirmeye çalışmak seçimi ile karşı karşıya kalacaksınız. Tabi ki bu soruyu çözmek için karşınıza çıktığında, bilinciniz, kural olarak, bunun bir seçim meselesi ve Yolunuz’daki çok önemli bir seçim olduğunu farkına varmıyor. Size göre dışsal dünyaya hizmet etmeyi ve aynı zamanda Yolu takip etmenin kötü bir şey olmadığı gibi gelir. Ve bu durumda seçiminiz sizi Yol’dan uzaklaştırıyor.
 
Bugün uzun zamandır Tekâmül Yolu’nda ilerleyen az sayıdaki çelolarımızdan (öğrencilerimizden) oluşan dinleyici topluluğuna sesleniyorum. Bu yüzden sizler aldığınız bu bilgiyi, yeni yeni başladığınız Yol’un bu kısmında uygularsanız, sizler yanlış yapacaksınız.
 
Özellikle Yol’un en başındayken genellikle insanlar kendi ruhsal başarılarını abartıyorlar.  Ve pek çokları, işini bırakıp fiziksel dünyadaki yaşamları için maddi destek konusunda Tanrı’ya ve Üstatlara güvenerek, ruhsal çalışmalarla ciddi olarak uğraşmaya başlıyorlar.
 
Ancak Yolunuzun bu kısmında sizin için bu yanlış bir seçim olacaktır. Çünkü Yolunuzun bu kısmı,  aynı zamanda hem dünyada kalıp topluma karşı sorumluklarınızı yerine getirmeye hem de kendi üstünüzde, çeşitli ruhsal araçlarıyla kendi bilinciniz üstünde çalışmayı gerektirir.
 
Bu yüzden Yol’un farklı kısımlarında bulunan insanlara aynı tavsiyeler verilemez.
 
Ve sizler belki de, pek çok nasihatlerimizde çelişkili tavsiyeler bulanabildiğini fark etmişsinizdir. Bu ise Öğreti’nin farklı bilinç seviyelere vermemizden kaynaklanıyor. Bu yüzden, tavsiyelerimizi kabul etmek veya onları belir bir süreliliğine uygulamaya ertelemeniz için Yol’un hangi kısmında bulunduğunuzu farkına varmalısınız.
 
Mesajlarımızı okuyan insanların çoğu Yol’un en başındaki kısmında bulundukları için sohbetimizin başında konuştuğum seçim anı onlar için henüz daha gelmemiştir. Ve Tekâmül Yolu’nda birden fazla hayat yürüyen öğrencilerimiz, onlar için bu yaşamda, kime hizmet ettikleri konusunda bir seçimle karşılaşacaklardır
 
Daha önce bahsettiğim gibi bu soru kişinin karmik koşullarına göre farklı biçimlerde duracaktır. Örneğin bir bireyin karşısına bu soru, evlenmek veya çocuk sahibi olma isteği şeklinde durabilir. 
 
Mesajlarımızı okuyanların %99’u için bu basit insani isteklerde kötü olan hiç bir şey yoktur. Bilakis bu sağlıklı istekler, toplumun tüm sıhhatli üyeler tarafından hoş karşılanır. Fakat Tekâmül Yolu’nda uzun süre boyunca devam ettiğiniz durumda değil. Sizin için bu basit ve doğal insani istekler Yol’daki baştan çıkartmalardır, onları ya aşarsanız ya da onlara kapılırsanız.
 
Bugünkü Öğretiyi bilincinize ne derece getirebildiğimi bilemiyorum.
 
Yol’un yüksek kısımlarında sizler her türlü insani isteklerden ve bağımlıklarından vazgeçmelisiniz. Ve bu Hakikat toplumun çoğu üyeleri tarafından her zaman anlayışsızlıkla ve hatta düşmanca karşılanmıştır. Bu yüzden, kendini Tanrı’da geliştirmek için tüm yaşamını ciddi olarak adamaya karar verirken, hayat yollunun o dönüm noktasına daha ulaşmamış bireyleri yanıltmamak için, böyle açıklamalar hiçbir zaman büyük dinleyici topluluğuna verilmemiştir.
 
Ben yine de bugünkü sohbetimde bu önemli konuya değinme cesaretinde bulundum. Çünkü düşüncelerimde, kendini elçi, peygamber veya ruhsal öğretmen ilan eden kişilerin seviyesini tespit ederken, kendiniz için, takip edebileceğiniz ve takip etmeniz gereken kriterler görebilirsiniz.
 
Pek çoğunuz şu anki gelişim etabını ruhsal bir Öğretmen olmadan geçemez. Ve bilinçaltı seviyesinde bunu bildiğiniz için Öğretmen bulma ihtiyacınız doğuyor. Talep arzı yaratır ve işte bu yüzden bu kadar çeşitli guru ve elçi görüyorsunuz.
 
Ve eğer ruhsal Yol’u ciddi olarak takip etmeye karar verdiyseniz, çok fazla uğraşmadan Yol hakkında doğru bir görüş verecek bir Öğretmen bulabilirsiniz.
 
Ve eğer bu öğretmen yaşamınızı nasıl rahat ve konforlu bir hale getirmenizi, işte ve aile içerisinde parasal ve kişisel problemlerinizi nasıl çözeceğiniz konusunda tavsiyeler veriyorsa, büyük bir ihtimalle söylenebilir ki, bu öğretmen sizin dünyevi kişiliğinizin refahı ile ilgilenir ama ölümsüz parçanızla değil. Ve böyle bir öğretmen rağbet görür, çünkü o anlaşılır şeyler öğretir: dünyevi yaşamda refaha nasıl ulaşılır.
 
Farklı tipte bir Öğretmen ise toplumunuzda pek rağbet görmez. Çünkü insanların büyük bir çoğunluluğun bakış açısına göre o, günlük ihtiyaçlarınızla ve problemlerinizle ilgisi olmayan soyut şeyler öğretecek. Bu Öğretmen her şeyden önce sizin ölümsüz parçanızla ilgilenir. Maddi dünyaya henüz fazlaca gömülü olan insanlar için bu ilgi, anlaşılmaz ve hatta kuşkuya ve nihayetinde de korkuya sebep olacaktır. Çünkü anlaşılmaz olan şey, insanlarda her zaman korkuya neden olur.
 
Bugün bilincinize Yol’un hangi kısmında bulunduğunuzu ayırt etme gerekliliği ve önemi hakkında bir bilgi getirmeye denedim. Çünkü maneviyata iyi niyetli ulaşma çabalarınıza rağmen, ruhsal Yol’da ciddi olarak yürümek için maddesel dünyada birey olarak tüm gelişim etaplarını geçilmesi gerektiğini anlamanız gerekir. Yaşamın tüm planlarında gerekli tecrübeyi kazanmalısınız ki ancak ondan sonra Tekâmül Yolu’na hazır olacaksınız. Daha önce değil. Çünkü eğer Yol’a başlamaya hazır olduğunuzu sanıyor, oysa ki içsel nitelikleriniz bakımından bundan çok uzaksanız, Yol’daki zoraki ilerleme, ruhunuza çok büyük bir zarar verebilir.
 
Ruhunuzla daima ilgilenen, BEN Lanto.
 
-----------------------------
 
(1) Mamon- Eski Keldanice’de dünya zenginliği, dünya malı, para anlamına geliyor.
 
© Tatyana Mikuşina, 2011


Kurulum Tarihi : 13/08/2011 · 23:28
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:16
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7987 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye