* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496742 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 20.06.2011

Ektiğimiz Ruhun tohumları, insanların ruhlarında filizleneceğini umuyoruz.
 
 
Üstat Godfre (1)
20 Haziran 2011
 
 
10godfre.jpgBugün size gelen BEN Godfre.
 
Bugün neredeyse tam gündönümü olduğundan, bu günün etkisi, mümkün olduğu kadar tam, maksimum bir şekilde vermeye çalıştığımız Öğretimizi daha yoğun özümsemenize uygundur.
 
Öğretimizi Rusya’da verdiğimiz için tabi ki de, bu bir şey için gerekli ve bir şeyle ilintili olması gibi açık bir sonuca ulaşılır.
 
Evet, sevgililerim, bu ülkeyle ilgileniyoruz çünkü gelecek çağda oğlanüstü fırsatların gerçekleşebilmesi için işte burada şartların oluşması gerekir. Bu fırsatların gelmesini bekliyoruz. Ve bu ülkede bir şeylerin değişebileceğini ve iyiye doğru değişebileceğini pek görünmese de, İlahi enerji kredisi bu ülke için tekrar veriliyor.
 
Gelmesi gereken bu fırsat nedeniyle, mesajlarımızın iletilmesi ile ilgili sizlere bir başka imkân sunulmaktadır.
 
Kozmik imkân gelmeden önce, bizler enerjimizi alabilecek olanlarının kaplarını daima dolduruyoruz.
 
Sebebi basittir; yeteri miktarda insan enerjilerimizi özümseyebildiği ve aktardığı zaman, bizler bu insanlar ve onların fiziksel plandaki eylemleri aracılıyla planlarımızı aktarabiliriz.
 
Arazinizde herhangi bir ürünü yetiştirmeye başlarken önce toprağı hazırlıyorsunuz. Onu iyileştiriyor, işliyor sonra tohum ekiyor veya filiz dikiyorsunuzdur. Ve ürün verinceye dek, bu zaman süresi boyunca bitkilerinizle ilgileniyorsunuz.
 
Bizler de aynı şeklide hareket ediyoruz. İlk önce Öğretimizi kavrayabilecek insanların ruhlarının toprağını hazırlıyoruz, bizler onların kalplerine Ruhun tohumlarını ekiyoruz. Ve ondan sonra İlahi bilincin büyümesi şeklinde filizler bekliyoruz.
 
Bütün her şey belirli kozmik dönemlere tabidir ve takip eden birkaç yılda, ektiğimiz tohumların filiz, ondan sonra ise yeni bilincin ve yeni düşüncenin sürgünlerini vereceğini umarız.
 
Bizler her şeyden önce, Rus elçi aracılığı ile Öğretimizi verdiğimiz bu yıllar içinde kendi benliğinde, Ruhun tohumları başarılı filizler vermesi için toprağını hazırlayabilmiş olanlarla sürekli ilgilenmekteyiz.
 
Bizler her zaman bu şekilde hareket ediyoruz. Amerika’ya bakın. O, karmik olarak bağılı olduğum bir ülke ve onun temellerin kurulması için doğrudan rol oynadım. (2) Büyük bir zaman dilimi süresince, hemen hemen tüm 20 yy boyunca, bizler farklı elçiler aracılıyla Amerika’nın toprağını İlahi enerjiyle suladık. Ben de son bedenlenmem sırasında bu ülkede Üstatlara inançla ve içtenlikle hizmet ettim. Ve her şey iyi olabilirdi, fakat ümitlerimiz gerçekleşmedi. Ve bu Amerika topraklarında ikamet eden insanların yaşamlarında maddesel tarafın çok fazla ağır basmasından dolayıdır. Bizler ruhsallığın büyümesi şeklinde filizler elde edemedik. Bizler maddi refahla ilgili filizler elde ettik. İşte bu yüzden dikkatimizi yeryüzünün diğer bir köşesine çevirmek zorunda kaldık. Ve İlahi fırsat bu ülkeye belirir belirmez, Rusya’da yaşayan halkın kolektif bilinçaltısı, fiziksel planda refah elde etmeye yöneldi. Maneviyat yaratılması için verilen İlahi enerji, tekrar maddesel yatağın çiğnenmiş yolunda akmaya başladı.
 
Bu yüzden bugün ben bu uyarı mesajımla geldim. Yüksek güçler, gelecekte de Rusya’da çalışmalarına devam etmeye hazırlar. Ancak enerjimizin ve çabalarımızın doğru bir yön alacağından emin olmalıyız. İşte bu yüzden Üstatlar’ın öğrettikleri İlahi prensiplerini yaşamında uygulayan her insanın doğru örneği çok değerlidir.
 
Maneviyatın, ahlak değerlerin öncelliği başköşeye oturtulmalıdır. Bir kişi, maddi bir şeyi, fiziksel duyularla kavranamayan, ruhsal ve ahlaki prensipler için feda ettiğinde, ancak bu durumda, bizler bunu Öğretimizin anlaşıldığını ve yaşamda uygulandığına dair bir işaret olarak kabul ediyoruz.
 
Sizler sürekli ve sürekli bilgi alamazsınız. Aldığınız Öğretiyi yaşamda uygulamanız gerekir. Ve aldığınız Öğretiyi yaşamda doğru bir şekilde, maddi refahın çoğaltılması için değil, ruhsal büyüme ve gelişme için uygulamalısınız.
 
Bu çok zordur, çünkü dünyada yeteri sayıda doğru örnek yoktur. Ama işte bu yüzden her çabanız değerli olacak ve gerekli desteği bulacaktır.
 
Ektiğimiz Ruhun tohumları, insanların ruhlarında filizleneceğini umuyoruz. Ve o zaman insanlık en başında onun için planlanmış gelişim yoluna çıkabilecektir. Ne yazık ki şu anda insanlık onu evrimsel bir açmaza götüren yolda devam etmektedir. İleriki evrimsel aşamalar, insanlarda manevi değerlerin öncelikli olmasını varsaymaktadır. Manevi değerlerin önceliği birinci plana çıkmalıdır.
 
Bunun için insanlar istikametini değiştirmeli ve onu ebedi değerlere doğru dönmelidirler. Ne yazık ki insanoğlunun tüm faaliyet alanları şu anda evrim yasaların onlardan beklediği gereklikleri karşılayamamaktadır.
 
Yeni bilincin filizleri mevcuttur, ama yanlış çabaların yabani otları şimdilik bu doğru örneklerini bastırmaktadır.
 
Değerler sistemlerin yeniden gözden geçirilmesi, bilinç, sonu gelmez isteklerin ve tamamen hayvani içgüdülerin tatmin etmeye çabalamaktan, ebedi değerlere doğru yönünü değiştirmelidir. – şu anki etapta gerekli olan işte budur.
 
İnsanlığın bu dönüm noktası o kadar kritiktir ki, evrenimizin pek çok akıllı varlığın dikkatini çekmektedir. İnsanlık eski davranış kalıplarını ne derece hızlı ve kararlı şekilde aşacağından ve yeni, İlahi örneklere ulaşmaya çabalamasına bağlı olarak, yakın geleceğin ne kadar emniyetli olacağını, afet ve teknolojik felaketlerini ne derece minimize edileceğine bağılıdır
 
Dünya sınırın eşiğinde denge durmaktadır. Ve insan evriminin emniyetli yola dönmesi tamamen sizin bilincinizin değişmesine bağlıdır. Bilincinizde gelip geçici değerlerin, ebedi değerlere ne derece yer açmasına bağılıdır. Tamamen maddi ihtiyaçların tatmin etme yönelişi, daha yüksek amaçlara ulaşmayla değişmelidir.
 
Evrimin devam edebilmesi için toplum değişmek zorundadır. Bu yüzden bizler size geliyor ve Yüce Merkez Güneş’te yeni ve yeni İlahi lütuflar elde ediyoruz. Ve bu lütuflar gerçekten sonsuzdurlar.
 
Ve çabalarımız muhakkak olumlu sonuçlara götürmelidir! Bu sefer yeryüzünün bu köşesinde.
 
Bunu umuyor ve tüm ruhumla buna inanıyorum.
 
 
 
BEN Godfre.
 
-----------------------------------------------
 
(1) Yükselmiş Üstat Godfre, Sen Jermen’in Elçisi Guy W.Ballard (1878-1939) olarak Amerika’ bedenlenmiştir. Onun aracılıyla Dünya’ya Büyük Beyaz Kardeşliğin Öğretileri, BEN Varlık Yasası gelmiştir. 1939 yılında yükselişine kadar Yüksek benliğinin fokusunu gezegen için korumuştur. Eşi Edna Ballard şimdi Yükselmiş Üstat Lotus’tur. Guy W.Ballard, Godfre Ray King adlı takma adıyla yazmıştır.
 
(2) Burada Üstat Godfre, George Washington (1732-1799) olarak bedenlenmesine değinmektedir.
 
© Tatyana Mikuşina, 2011
 


Kurulum Tarihi : 01/09/2011 · 00:25
Son Güncelleme : 14/07/2013 · 23:57
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8313 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye