* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII - .. 24.06.2011

Kendinizi düşük bilinç seviyesinden kurtarırken, sizler tüm dünyayı kurtarıyorsunuz
 
 
Sevgili Guan Yin
24 Haziran 2011
 
 
BEN Guan Yin.
 
Bugün size oğlan dışı bir mesajla geldim. Zaman ve gereksinim bu mesajı gerektiriyor.
 
Gezegendeki durum her geçen yıl gittikçe daha az öngörülebilir olmaktadır. Ve bizler durumu artık yarım yıl için bile tahmin edemiyoruz. Bu yüzden Karmik Kurulu’nun toplantıları eskiden olduğu gibi yılda iki defa değil, dört kez gerçekleşmektedir.
 
Ancak Karmik Kurulu’na mektup yazma dispenzasyonu şimdilik senede iki defa olarak korunmaktadır. Kış ve yaz gündönümü günlerinde.
 
Karmik Kurulu’nun şimdiki toplantısında bizler gezegendeki durumun dengelenmesi olanağını inceledik. Ve son birkaç yıldır bu bizim sürekli bir meselemizdir: Dünya gezegenin dengeli, kararlı gelişimine nasıl ulaşılır.
 
Afetler, terör şeklinde kendini gösteren şiddet, savaşlar, devrimler- bütün bunlar Dünya’daki insanların dengesiz bilincinin bir sonucudur. Bunu biliyorsunuz, gezegendeki afetlerin nasıl önlenir ile ilgili bu Öğreti’yi pek çok defa dinlediniz.
 
Gezegende meydana gelen çeşitli felaketler ile insanların bilinç durumu arasında doğrudan ve sürekli bir ilişki mevcuttur. İnsanların bilinçleri düştüğünde, felaketler artmaktadır. Bu, tüm canlıların birbirini etkileme sürecinin bir parçasıdır. Bu yüzden Yükselmiş Grubun görevi ve Merhamet ve Şefkat Tanrıçası olarak benim görevim, insanların kusurlu bilinçlerinden doğan kaçınılmaz sonuçlarını, minimuma indirgemektir.
 
İstatistiğe baktığınızda fark ettiğiniz gibi, afetlerin, volkan patlamaların, depremlerin, teknolojik felaketlerin, anormal mevsim şartların sayısı her geçen yıl artmaktadır. Ve şimdi cereyan eden afetler, insanoğlunun birkaç yıl ve hatta birkaç on yıl önceki bilinç seviyesi tarafından yaratıldığından, gelecekte afetlerin, felaketlerin, farklı musibetlerin, talihsizliklerin ve hastalıkların artacağını tahmin etmek zor değildir. Bu olumsuz ve kritik durumdan tek çıkış yolu, bedende bulunan insanların bilinçleri hızla değişmesi; Süratle nitelikli, pozitif bilince doğru atlaması, insanlığın büyük bir kısmı yeni bilinç durumuna geçmesidir.
 
Bu istenen ve tümüyle ulaşılabilir bir amaçtır. Ve eğer insanlığın döngüsel gelişimi göz önüne alınırsa, sarkaç bir yöne gittiyse, er ya da geç, diğer yöne sallanacaktır. Bizim görevimiz- insanoğlunun evrimsel gelişim yolundan aşırı sapmasından dolayı, olası sonuçları minimuma indirgemektir.
 
Yükselmişler Grubu’nun sahip olduğu tüm araçlar harekete geçirilmiştir. Ve bizim çabalarımıza sizin çabalarınız da eklenmiş olsaydı, insanlığın yanlış seçimlerinin sonuçların üstesinden birlikte çok daha hızlı ve başarılı bir şekilde gelirdik.
 
Daha dengeli ve başarılı bir gelişme, Altın Çağ dönemine giriş, pozitife yönelik bireylerin bilinç vektörleri ile oluşur. Kendini, çevresindeki insanları ve şartları dengede tutmayı başarabilen ne kadar daha fazla birey varsa, onların çabaları ve istekleri ne kadar büyük ise, insanlık, dengeli ve istikrarlı gelişim koridoruna o kadar daha çabuk girer.
 
Bu mesajların yardımıyla da dahil olmak üzere, bu basit düşünce çeşitli yollarla, Öğretimizi kavrayabilecek bireylere getiriliyor. İstikrarlı gelişim koridoruna girme ümidi her zaman mevcuttur, ama durumun kontrolden çıkma olasılığı da vardır. Bu nedenle düşünmeniz için çok az vakit kaldı.
 
Gerçekte yapabileceğiniz tek şey, çevrenizdeki her şeye olan yaklaşımınızı değiştirmektir. Tüm beşeri faaliyet alanlarda İlahi gelişim yolundan sapmalar görülmektedir.
 
Eğitim alanı, eğitmekten ziyade, gelecek nesilleri öğrenme ve Tanrı’da kendini mükemmelleştirme isteğini yok ediyor.
 
Sağlık alanı, insanların son sağlıklarını da elinden alıyor.
 
Finansal sistem, yaratıcı çalışmanın sonuçlarına bağlı olmak yerine, borsada oynayan ve parayı yöneten insanların, mental ve duygusal çalkantılarına bağlıdır.
 
Politik sistem, insanlarının ihtiyaçlarından, toplumun güçsüz ve düşkün bireylerine hizmet etmekten tamamen uzaklaşmış, onun yerine farklı insanların kişisel çıkarlarına hizmet etme yerini almıştır.
 
Kitle iletişim araçları bilgi dışında, her şey yayıyorlar (söylenti, dedikodu, skandallar ve suç hikâyeleri),
 
Tüm beşeri alanları İlahi Yasaları’na uygun olarak yeniden inşa edilmeliler, yoksa varlıklarını sürdüremezler.
 
İnsanoğlu gelişimin öyle bir noktasına yaklaştı ki, onun arkasındaki yok oluş açıkça görünmektedir.
 
Durumu değiştirmek için birbiri ardına denemelerde bulunuyoruz. Mesajlarımızın aktarımıyla nasihatlerimizin devam etmesi, İlahi merhamet sayesinde sürmektedir. İllüzyonun sularından yüzeye çıkabilecek olanlara, Göklerin verdiği neredeyse bu son imkâna sıkı sıkıya tutunabilmeleri için can simidi atıyoruz.
 
İnsanlığın şu anki bilinç seviyesinde, fiziksel platform olmadan ancak birkaçı evrimleşebilirler. Evrimleşmeye devam edebilmek için diğerlerine fiziksel bir platform gereklidir. Bu yüzden yardım etmeye çalıştığımız birkaç kişinin hesabı söz konusu.
 
Ama mesajlarımızın okunması sonucu yalnızca birkaç kişi bile yeni bilinç seviyesine ulaşabilirse - tekrar ve tekrar tavsiyelerimizle ve sohbetlerimizle gelerek mesajlarımızı verebilme olanağına ısrar edeceğiz.
 
Ve bu günkü mesajın sonunda, gezegendeki durum hakkındaki tüm sorumluluğunuzu farkına varmanızı isterim. Ve eğer birkaç saniyeliliğine bile benim bilinç seviyeme ulaşsaydınız ve benim gözlerimle kendi yaptıklarınıza baksaydınız sanırım, bilinciniz çok çabuk değişirdi.
 
Sizler, Dünya gezegenin son bir kuvvetle, fiziksel platformun yok olmaması için çabalarken, partiye devam eden insanlara benziyorsunuz.
 
Yaşam bayramı sona eriyor. Kendi üstünde yoğun çalışma zamanı geliyor. Kendinizi düşük bilinç seviyesinden kurtarırken, sizler tüm dünyayı kurtarıyorsunuz. Çünkü dünyanızda her şey birbirine bağlıdır. Ve bir kelebeğin kanat çırpınışı, ince dünyalarda bir gürleme gibi duyulurken. Davranışlarınızın, duygu ve düşüncelerinizin etkisi kim bilir nasıldır?
 
BEN Guan Yin.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2011


Kurulum Tarihi : 23/09/2011 · 00:06
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:17
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 8226 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye