* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497509 Ziyaretçi

 26 şu An Bağlı

Dikte XIII - ... 27.12.2011

Zamanınızda tüm fırsatlar açıktır
 
Sanat Kumara
27 Aralık, 2011
 
BEN Sanat Kumara.
Bugün, her zamanki gibi, yıllık dönemin sonunda, ilerideki Yol için size gerekli kavrayışı vermek üzere geldim. Sizi Yol’unuzda güçlendirmek ve sizin daha da ilerlemeniz için gerekli olan konuları dış bilincinize getirmek için.
Bugün, Tekâmül Yol’u hakkında konuşmaya devam edeceğiz. Sizin zamanınızdaki Tekâmül Yol ile eski çağlarda insanlığın bildiği Tekâmül Yol’undan ne gibi farkı olduğu hakkında.
Biliyorsunuz ki, eski zamanlarda bedenlenmedeki insanlığın çok küçük bir yüzdesinin Tekâmül Yol’u hakkında bir anlayışı ve bu Yol’da gerekli olan bilgiye erişimi vardı.
Şimdi zaman değişti. Şimdi insanlık, gelişiminin yeni evresinin eşiğinde durmaktadır. Ve bu etaba özgü olan ise her şeyden önemlisi daha fazla açıklık ve daha fazla özgürlüktür. Bizler geliyor ve çok kısa bir süre öncesine kadar bir gizlilik perdesi altında insanlıktan saklanmış olan bilgiyi, size açıkça ve serbestçe veriyoruz.
Neredeyse tüm bilginin kitap raflarında ve Internet’te açıkça ortada durduğu bir zaman gelmiştir.
Bununla birlikte, yaklaşan çağın bir özelliği, hakiki bilginin insanlara açıklanması gibi; hakiki olmayan,  zihinsel kurguların ve dünyevi aklın değerlendirmelerinin meyvesi olan bilgi de aynı şekilde açık ortada.
İlahi bilgelik ve dünyevi aklın uydurmaları, yan yana kitapçılarının raflarında duruyorlar ve oradan da evlerinizdeki raflara geliyorlar.
Ruhlarınızın gelişimi için bu ne kadar güvenli ve evrimin bakış açısından makul müdür?
Bir örneğe bakalım.
Küçük çocuklar, ebeveynleri tarafından yanlış bir adım ve her türlü tehdit eden tehlikeden korunurlar. Kibritler, sivri ve keskin şeyler onlardan alınır ki kendilerine zarar vermesinler. Ve bir an gelir çocuklar büyür ve etraflarındaki dünyayı öğrenmeye başlarlar. Bu durumda, ebeveynlerin çocuklarını kontrol etmeleri daha zordur çünkü çocuklar sokağa çıkarlar, okula giderler ve İnternet’e girerler. Orada ne gördükleri ve neyle karşılaştıkları ebeveynlerin dikkatinden kaçar.
Şimdi, insanoğlu çocuk bilinç evresinden çıkıp yetişkinler dünyasına girdiği vakti gelmiştir.
Bununla birlikte, bu dünyadaki her şey İlahi örneklere uymuyor. Ve birçok şey İlahi dünyanın tam tersidir.
Nasıl ayırt edilebilir ve nasıl fark edilebilir?
Akıllı ebeveynler, modern medeniyetin başarılarıyla ve modern teknolojinin başarılarıyla çocuklarını tanıştırmak için acele etmezler. Akıllı ebeveynler, öncelikle, çocuklarına ahlaki yasa ve içsel kılavuzlar hakkında bir fikir verirler. Akıllı ebeveynler çocuklarını kalbin bilgeliyle donatmak için acele ederler. Bir insan kendi içinde doğru kılavuzlara sahip olduğunda, bunlar, bir diyapazonun sesi gibi hayatın içinde onu yönlendireceklerdir. Ve kalbin diyapazonunun sesiyle uyumlu olmayan şeyler, ruhta hiçbir iz bırakmaksızın dış bilincinden geçip gidecektir.
Budda kimse tarafından fark edilmeden, hayatın içinde sessizce yürür ve hayatın hiçbir çamuru aurasının altın elbisesine yapışmaz.
Aynı şekilde, biz de sizi hayatınız içerisinde yönlendirecek, size yön gösterecek ve koruyacak doğru kılavuzları vermeye çalışıyoruz. İçinizde hakikatin ve İlahi olanın hissiyatı oluştuğunda, İlahi mükemmellikten eksik olan her şey hiçbir iz bırakmamaksızın bilincinizden geçip gidecektir. Ve sizler kendi Zaferinize, maddenin zincirlerinden Özgürlüğünüze ulaşmak için çabalayacaksınız.
Kendi içlerinde tınlayan İlahi hissiyat diyapazonuna sahip olmayan insanlar, ileriki evrim için gerekli olan ayrımı ve anlayışı kazanmak için kendi hayat derslerinden geçmeleri gerekir.
Ve hayat sizin gelişiminiz için zengin ve çeşitli malzeme sunuyor.
İllüzyonun ve onun farklı yüzeylerinin incelmesi, sizin idrakinizi geliştirmenizi ve bu idrak yolunda değerler kazanmanızı zorluyor.
Bir de herhangi bir çabanın yükü altına girmek istemeyen ve etraflarını çevreleyen dünyayı sadece arzu ve ihtiyaçlarını tatmin etmek için bir kaynak olarak gören başka insanlar da var.
Bu insanlara da arzu ve özlemlerini tatmin etmek için fırsat veriliyor. Ki bir an önce, bu ıvır zıvır ve haz yarışından yorgun düşerek dursunlar ve bakışlarını sonsuz gerçekliğe doğru kaldırsınlar.
Her bir insanın, Tanrı’nın hakiki dünyasının başladığı sınıra erişmesi için belirli bir miktarda zamanı vardır. Herkese bir şans verilir.
Ve sizin zamanınızda tüm fırsatlar açıktır.
Tüm süreçler hızlanıyor. Seçim süreçleriniz de buna dahil.
Ve ısrar ettiğinizde ve illüzyonda dolanıp durmaya devam ettiğinizde, yetişkinlerin yapması gereken işleri yapma zamanınız gelmişken bir oyuncaktan bir diğerine geçtiğinizde, kusur ve yanlışlarınız size gösterilecektir. Önce, yumuşak bir yolla sonra daha açık ve ısrarcı bir şekilde.
Herkese şans verilir.
Herkese Yol gösterilir.
Ve eğer illüzyona ait süreçlerinize bu kadar kapılmamış olsaydınız ve hayatı daha yüksek bir bakış açıdan gözlemleyebilseydiniz, ruhlarınızın ne kadar dikkatlice korunduğunu anlayabilir ve algılayabilirdiniz.
Bununla beraber, evreninizde ve gezegeninizde kesinkes işleyen özgür irade yasası vardır. Ve eğer on binlerce ve yüz binlerce yıldır, bedenlenmeden bedenlenmeye, kendi özgür iradenizle fani dünyayı seçiyorsanız, Yükselmiş Üstatlar’ın hiçbiri size yardım edemez.
Bu bireyler için dünyevi gerçeklikteki deneyler dönemi er yada geç sona erecek. Ve okulda geride bırakılan öğrenciler gibi, öğrenimlerine devam etmek zorunda kalacaklar ama farklı bir gerçeklikte. Milyonlarca ve milyarlarca yıllık evrim onlar için tekrar sunulacak.
Bizim rehberliğimize önem verenler ise, bu illüzyon dünyasında geçirilen günler kısalacaktır.
Sizlere, ruhsal büyümeniz ve Yükselmiş Üstatlar’ın, Bilge Üstatlar’ın öğrettiği evrim yolunda ilerlemeniz için şimdiye kadar görülmemiş fırsatlar açılıyor.
Bizler, Yol’un bütün en kaygan yerlerinde her zaman yanınızdayız. Sadece isteyin ve bizimle doğrudan iletişim kurmaya başlayabileceksiniz.
Sizler sadece etrafındaki illüzyondan ayrılıp İlahi gerçekliğe geçmek için bir beceriye ihtiyacınız var. Ve bunun için de içsel çabalarınızdan başka bir şey gerekmiyor. Yarışları kazanmak için fiziksel kaslarını çalıştıran sporcular gibi, Tekamül Yol’undaki Zafer’inizi kazanmak için siz de ruhunuzun kaslarını çalıştırmalısınız.
Bizim yardımımızla, çabalarınız ve günlük ruhsal çalışmalarınız sizi kaçınılmaz olarak bir sonraki evrimsel seviyesine çıkaracak.
Bugün size yardım elimi uzatmaktan ve çabalarınıza doğru yönü göstermekten mutluluk duydum. 

BEN Sanat Kumara. Om.
 
© Tatyana Mikuşina, 2011
 


Kurulum Tarihi : 03/04/2012 · 20:09
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:18
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7726 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye