* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496656 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte XIII - ..... 24.06.2012

Ben her birinize yardım etmek isterim
 
Sevgili İsa
24 Haziran 2012
 
Abim_Isa.jpg
BEN İsa.
 

Şimdi size bugün geldim, çünkü size söyleyeceklerim var. İlahi lütuf sayesinde ben ve diğer Üstatlar önceden olduğu gibi gelebiliyor ve Dünya insanoğluna eğitimimizi verebiliyoruz. Benim görevim, yürümüş olduğum ve her birinizin gidebileceği Yol’u size anlatmaktır. Bu – Sevgi Yolu’dur, yüreğinizde bulunan Yol’dur. Çünkü yalnızca kalp seviyesindeyken, tüm çelişkiler ve sizi ayıran her şey yok olmaktadır. İnsanların büyük bir kısmı titreşimlerini o denli yükselttiklerinde, kalp çakrasının titreşim seviyesine yaklaştıklarında, yalnızca bu bilinç seviyesinde tüm negatif tezahürler, çevrenizde Tanrı’nın standardına uymayan her şey yok olacak.

 

Bu yüzden Tanrı’ya yaklaşmak isteyen herkes, çaba gösterebilir ve benim Yolum’u takip etmek isteyebilir. Öğrettiğim Yol’u.

 

Pek çokları şifa vermek, daha da fazla sayıda insan ise mucize yaratmak, suyun üstünde yürümek ve ölüleri diriltmek istiyor. Ama ben, bilincinizden kaçan çok daha önemli şeyler öğretiyordum, çünkü onlar dış tezahür alanında değil, ruhunuzun gizli özellikler alanında bulunurlar.

 

Ruhunuzun kıvrımlarında kendi İlahi fırsatınızı bulmalısınız. Ebedi dünyaya doğru Yolunuzu. Huzur ve iyiliğe doğru Yolunuzu. Alçakgönüllülüğe ve tevazuya.

 

Ruhunuzun özellikleri sizin ileriki evriminizi belirlemektedir. Ve bunun dış tezahürlerle hiçbir ilgisi yoktur.

 

İçsel Yol, İlahi Yol. Bu Yol bedenlenmeniz boyunca daima sizinle beraberdir. Fakat bu Yol’u fark eden ve takip eden çok azdır.

 

Çünkü dünyanızda pek çok baştan çıkartan şeyler vardır. Ve günümüz iletişim araçları, kitle iletişim araçları öyle yüksek seslidirler ki, onların gürültüsünden ve telaşından yüreğinizin sesini duyamıyorsunuz.

 

Ben yalnızca yüreğinizde bulunabilirim.

 

Yüreğinizin sesini dinleyebildiğinizde, beni de fark edebilirsiniz. Beni görebilir ve benimle konuşabilirsiniz.

 

Bizi birbirimizden ayıran etrafınızdaki illüzyondur. Fakat çaba gösteren, Tanrı’ya sadık kalan, inanan ve sevenlerin gayretleri sayesinde, dünyanın telaşı susuyor ve yok oluyor.

 

Bu yüzden bu gün sizinle çabalarınız hakkında konuşmaya geldim. Gayretlilik ve süreklilik özellikleriniz benimle sizin aramızda duran tüm engelleri aşabilir.

 

Yalnızca çaba göstermeyi isteyin, benim Yolumu takip etmeyi isteyin. Her birinize desteğimi sunacağıma söz veriyorum. Ve çabalarınız ne kadar güçlüyse, benim desteğim ve yardımım o kadar güçlü olacaktır.

 

Ben her birinize yardım etmek isterim. Ve ben zorluklarınızı çok iyi anlıyorum. Son bir çırpınışla, illüzyon sizi Tanrı’ya geri dönmenizden alıkoymaya çalışıyor. Ve bu gittikçe daha aşikar ve aşikar oluyor. Sizleri Tanrı’dan ve benim Yolum’dan alıkoymak için en kaba araçlar devreye sokulmuştur: kaba müzik, içki ve uyuşturucu, eşyalara olan ilgiyi ve onları elde etme arzusunu pompalamak. Tüm bunlar muhalif güçlerin aşırı tezahürleridir.Bağımlılıklarınızı ve isteklerinizi bilincinizde aşabildiğiniz zaman, dört alt bedenlerinizden illüzyonun büyüsü yok olmakta ve sizler beni görebilir ve İlahi dünyayı algılayabilirsiniz.

 

Benim dünyama geri dönmeniz, yalnızca çabalarınıza ve içsel seçimlerinize bağlıdır. Sizinle gelmesi için kimseyi çağırmanıza gerek yoktur. İnsanların Tanrı’ya gelmeleri için yüksek sesle çağırmanıza gerek yoktur.

 

Size bir sır vereceğim. Ve bu sır, her biriniz Yol olduğunuzda, onlara Yol’u göstererek, illüzyonun ormanından milyonlarca ruhu çıkartabilmenizle ilgilidir. Ama bunun için hiç kimseyi çağırmanıza ve Yol’da sizinle birlikte gitmeye zorlamaya gerek yoktur. İlahi dünya daha nazikçe hareket ediyor. Kendi içinizde elde edeceğiniz ahenk sizin yerinize bu işi yapacaktır. Sizin titreşimleriniz, bilinç durumunuz Yuvaya geri dönmeye hazır olanlara Yol’u gösterecektir.

 

İllüzyonunuz, ona inandığınız ve bilincinizde ona bağlı olduğunuz sürece yoğundur. Varlığınızın içinde farklı bir gerçeklik keşfettiğinizde, dünyanızın illüzyonu soluyor ve gece sisi gibi kayboluyor. Bilincinizin alaca karanlığı, yüreğinizden gelen İlahi Işıkla aydınlatılmaktadır.

 

İlahi dünya, Kafdağı’nın arkasında bulunmamaktadır. İlahi dünya sürekli sizinle beraber bulunmaktadır. Ve dünyalar arasındaki eşiği geçebilmeniz ve bana yaklaşabilmeniz yalnızca sizin günlük çabanıza bağlıdır.

 

Ben, Sizin bulunduğunuz yerdeyim. Sizin tam önünüzde duruyorum ve size yardım elimi uzatıyorum. Görün beni. Gözlerinizi örten illüzyon sisini dağıtın ve elimi tutun.

 

Sizler, yolunuzdaki tüm engelleri aşabilirsiniz. Tanrı’ya inandığınız ve O’nun yardımını aldığınız anda rahatlayacaksınız. Ve en zor hayat durumları bile sizi üzmeyecektir. Çünkü tüm zorlukların üstesinden gelebileceğiniz anlayışını elde edeceksiniz. Yol ne kadar zor olursa olsun, size Ümit, İnanç ve Sevgi yol gösterecektir.

 

Tanrı ile gittiniz müddetçe tüm zorluklar aşılır.

 

Ve içsel Işık, en zor hayat durumlarında Yolunuzu aydınlatacaktır.

 

Ben size güveniyorum. Sizin gayretinize ve sadakatinize. Biz hep birlikte tüm muhalefeti aşabilir ve İlahi tepenin etkileyici manzarasının göründüğü Yol’un o kısmına çıkabiliriz.

 
BEN İsa.
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2012Kurulum Tarihi : 01/07/2012 · 19:04
Son Güncelleme : 15/02/2014 · 20:23
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 432 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye