* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497220 Ziyaretçi

 9 şu An Bağlı

Dikte XIII - ..... 27.06.2012

Elçilik ve İlahi lütuf hakkında bir sohbet
 
Sevgili Lanello (Mark Prophet)
27 Haziran 2012
 
BEN Lanello.Lanelo.jpg
Fark ettiğiniz gibi Elçimiz aracılıyla Mesajlarımızın aktarılmasıyla ilgili İlahi lütuf devam etmekte.
Size söylemeliyim ki, bedende bulunan ve Elçimiz’in yakın çevresinde olan insanların, sekiz yıldan beri devam eden bu mucizede pek de fazla marifetleri yoktur. Evet, sevgililerim, her seferinde Gökler dispenzasyonunu açtıklarında ve lütfünü bahşettiklerinde, çabalarımızın ve Elçimiz’in çabaları, sizin dünyanızda büyük bir destek bulacağını umuyoruz.
Ne mutlu ki fırsat devam etmektedir. Ve size tüm kesinliyle ve sorumluluğuyla belirtmeliyim ki bu sefer lütuf, Tanrı Sanat Kumara’nın kefaleti sayesinde ve yalnızca O’nun sayesinde devam etmektedir.
Yaşamlarınızda sıkıntı veren tezahürler yeterince mevcuttur. Ve eğer Yükselmiş Üstatlar yaşadığınız zorluklarınızı ve engellerinizi anlamasaydı, sizlere mümkün olan tüm yardımı sunmaya çalışmazdık.
Mesajım, Yükselmiş Üstatların size sundukları yardımın bir tezahürü olmasını umarım.
Size yararlı olacağını ve yakın gelecekte onlardan istifade edebileceğinizi umduğum küçük tavsiyeler vermeye geldim.
Bu arada söylemeliyim ki, Mesajlarımızın aktarılma imkânın devam etmesi, yalnızca uygun eğitimden geçmiş aktarıcıya- Elçimize sahip olduğumuz sürece mümkün olduğunu anlamak ve farkında olmak zorundasınız. Elçilik enstitüsü, daima son binlerce yıl boyunca bilgi ve Öğreti aktarmak için Bilgelik Üstatlar tarafından kullanılmıştır. Tabi ki her Elçi aktarılan bilgiye kendi titreşimlerini ve anlayışını katmaktadır. Ancak gezegeninin ve onun insanların yaşadığı zaman böyledir. Maddi dünyanın çok fazla yoğun olması, efir oktavlardan bilgiyi yeterince temiz ve çarpıtmadan aktarma imkânı vermemektedir. Bizler sadece, hareketin genel yönünü koruyabiliyoruz, ruhsal ilerleyişinizin, ruhsal arayışlarınızın istikametini gösterebiliyoruz.
Ve bu rehberlik olmadan, insanoğlu bir yüzyıl boyunca bile ileriki evrimini devam ettiremezdi. Bu yüzden Işık misyonları fiziksel dünyaya düzenli olarak gönderilmektedir. Her yüzyılda bedende birkaç elçimiz ve habercimiz bulunmaktadır. Ancak tüm misyonlar başarılı olamıyor. Pek çok misyon yolun en başında sona ermektedir. Misyona başlaması için her elçimiz katı testlerden geçtiğini bir sır değildir. Tüm testler, sadakat, eylemin sonucuna ve fiziksel dünyaya bağlanmama özelliklere verilmektedir
Şu anda dünya çok yoğun olduğundan, elçilerimizin testlerden geçmesi gittikçe ve gittikçe zorlaşmakta, fakat misyonu gerçekleşme süresi boyunca, sürekli ağırlığa dayanmak daha da zordur. Zorluk, sivil, temsil misyonu ile ince planlarda muazzam çaba gerektiren içsel çalışmayı bağdaştırmaktan kaynaklanmaktadır. Hem fiziksel plandan hem de Yaratılışın ince planlarından elçinin üstüne yük binmektedir. Yükselmiş Üstatlarla iletişimde bulunmak ile sivil makamları ve kurumları ile yeterli düzeyde iletişimde bulunmak için özü itibariyle tamamen farklı özellikler gerektirir.
Bir kere daha tekrarlıyorum, elçilerimizin omuzlarında duran yük, çoğu kez insan gücünün sınırlarını aşıyor. Ve size daha fazlasını söyleyeceğim, Yükselmiş Grubunun yardımı olmasaydı, tek bir Işık misyonu birkaç aydan fazla varlığını sürdüremezdi. Tüm Işık misyonları Karmik Kurulu ve Yüce Merkezi Güneş tarafından ayrılan muazzam bir kaynak ve enerjitik harcama gerektirir.
Misyonlarımız daha başarılı olabilmesi için sizler de çabalarınızı, gayretlerinizi ve becerilerinizi ortaya koymalısınız.
Yer kürenin öbür ucunda bir işe para yatıran bir kişi düşünün. Her hesap döneminde işadamı, yatırımlarının kâr getirdiğinden emin olmak zorunda, yoksa faaliyetini yerkürenin başka bir yere taşımak zorunda kalacaktır. Ve eğer parasal enerji yatırılan o ülkenin insanları, faaliyete yardım etmiyorlar ise ve hatta onu engelliyorlar ise, % 100 ihtimalle yatırımcı, işini daha avantajlı koşullara sahip başka bir ülkeye taşıyacaktır.
Elçilikle ilgili benzerlik burada tamamen aynıdır. Işık misyonunu gerçekleştirmek için bizler enerji yatırıyoruz. Ve belirli aralıklarla yatırımlarımız, beklentileri ne kadarını karşıladığını kontrol ediyoruz.
Eğer yukarıda bahsedilen düşünceleri elcimizin misyonuna uygularsak, ne göreceğiz?
Sekiz yıl boyunca en yüksek kozmik konseylerin kararlarıyla, elçimizin misyonunu devam ettirmek için enerji ayrılıyordu. İlahi enerjiye, saf maddi enerji akımı eşlik etmektedir ki o, misyonumuzun gerçekleştirildiği ülke tarafından otomatikman kazanılmaktadır.
Ve eğer son yılları gözden geçirirseniz mucizevi bir şekilde Rusya’nın zor zamanlardan kurtulduğunu göreceli finansal refaha kavuştuğunu göreceksiniz.
Sonra ne görüyoruz? Bu finansal refah, belirli eğitim düzeyin sağlanması ve gelecek nesillerin mümkün oldu kadar erken Tanrı ve bu dünyada işleyen İlahi Yasalar hakkında bir fikir edinmesi için harcanıyor mu?
Düşük gelirlilerle ve yoksullarla çalışmak için ne kadar özen gösteriliyor? Sosyal politika ve halk sağlığı iyi yönde ne kadar değişiyor?
Bunların hiç birisini göremediğimizi söylemek zorundayım. Parasal enerji şeklinde tezahür olan tüm İlahi enerji akışı eğlence evleri, mağazalar inşa etmek, yanlış davranış örneklerinin, serbest hayat ve rastgele cinsellik propagandası için harcanıyor.
Sizce İlahi Yasa, tüm bu süre boyunca elçimizin bulunduğu ülkeye, Rusya’ya İlahi imkânın devam etmesine izin vereceğini düşünüyor musunuz?
Hala toplantı halinde olan Karmik Kurulun bu seferki kararını söyleyemeyeceğim. Ama beşeri bilinç seviyesinden düşünsek bile, bizler boşuna enerji kaybı görüyoruz.
Mesajları ulaştırma imkânının sunulması Göklerin yüce bir lütfüdür. Ve dünyanızdaki gerçek değerlerin böyle bir devalüasyona uğramasına şaşırıp kalıyoruz. Göklerin merhametini sizler zayıflık olarak görüyorsunuz. İlahi bereket akışını sizler olması gerekenmiş gibi görüyorsunuz.
Sizler içsel ve dışsal eğilimlerinizi gözden geçirmediğiniz sürece, yanlış seçimlerinizin geri dönen karması şeklinde dersler alacaksınız.
İlahi enerjiyi, İlahi örnekleri pekiştirmek yerine, İlahi örneklerin tam zıt olanları pekiştirmek için kullanan bir halk nasıl bir karma yarattığını hayal edebiliyor musunuz?
Reklâmlarla ve kitle iletişim araçlarla arzuların pompalanması, fiziksel planda karma yaratan yanlış eylemlere neden olmaktadır. Karma ise dönüştürülmek zorundadır, çünkü Yasa böyledir.
Ve burada da Tanrı bir fırsat vermekte ve merhamet göstermektedir. Tövbeyle, yanlış eylem ve günahların farkına varılmasıyla hatalı davranışların kefareti ödenebilir. Ama halkın bilinci, tövbeye kadar büyümesi gerekir.
Eğer bu ülkenin, çar ailesinin öldürülmesiyle ilgili ve onu takip eden Tanrı’sız onlarca yıl karanlıkta dolaştığı yakın geçmişini hatırlarsak, bedende bulunanların çoğu, şimdi bile ruhlarında hiç bir pişmanlık duymadığını ve tövbe hissetmediğini belirtebiliriz .
Tanrı size her doğru davranışınız için binlerce katıyla mükâfatlandıracaktır. Ama bunu niçin yapmıyorsunuz?
 
BEN Lanello.
 
© Tatyana Mikuşina, 2012
 
 


Kurulum Tarihi : 14/07/2012 · 12:11
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:12
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7774 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye