* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496463 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte XIII - ..... 28.06.2012

Karma ve Reenkarnasyon Yasaları üzerine birkaç açıklama.
 
Kuthumi
28 Haziran 2012
 
Kuthumi.jpgBEN Kuthumi.
Bugünkü konuşmamızın konusu bir kez daha sizin bilinciniz olacaktır. Zira bu dönemde, sizin için daha önemli olan başka hiç bir şey yoktur. Bilinciniz öyle bir şeydir ki; sizleri ya Tanrı’ya yaklaştırır ya da Tanrı’dan uzaklaştırır. Bunun içindir ki yaşamınızdaki her şey bilinç seviyeniz tarafından belirlenir.  
O halde gelin ebediyetle ilgili konular üzerine acele etmeden düşünelim.  
Sizlere gelişimden önce, mabedimde Elçi’yle bir konuşma yaptım. Ve bu konuşma sırasında, bedende bulunan insanlığın önüne, gündemdeki ödevlerini en iyi nasıl getirebilirim diye anlamaya çalıştım. Ve biliyor musunuz, sizlere getirilmesi gerekli olan bütün bilgi ve anlayışı; son sekiz yıldır, periyodik olarak ve ölçülü bir biçimde, Elçimiz aracılığıyla verdiğimiz mesajlar sırasında zaten getirmiş olduğumuzu görmek beni çok şaşırttı.  
Söylenene ekleyecek bir şeyim yoktur.  
Ve sırf bugünkü konuşmayı sürdürebilmek ve İlahi fırsattan yararlanabilmek adına, bugünün Mesajı hakkında bilgi edinmek isteyen sizler için, bazı hakikatleri yeniden tekrar edeceğim.  
Ben tekrar tekrar geliyorum ve konuşmalarımız, en hassas aletlerin-cımbız ve bir fırça- yardımıyla, bilincinizde meydana gelen ince süreçleri bulmaya ve size göstermeye çalıştığıma benziyor. Adım adım, içinizdeki Tanrı’nın parçasını koruyabilmeniz ve onunla doğrudan temas kurabilmeniz için, şu veya bu durumda nasıl davranmanız gerektiğini size gösteriyorum.  
Ve konuşmalarımızdan sonra, televizyonu açarak veya birtakım kitlesel eğlencelere katılarak, bir kamyon dolusu insan kusurlarına benliğinizi maruz bıraktığınızda, nasıl da hayretler içerisinde kalıyorum.  
Kızarmış et ve alkol kokusuyla birlikte içinize işleyen düşük titreşimlerin ve düşük kaliteli müziğin yanı sıra, her bir kitlesel etkinliğinde, kitlesel bilincinin nasıl büyük bir boyuttaki çöp yığınını bilinçaltınıza aldığınızı hayal edebilir misiniz. 
Bizim sizlerle konuşmalarımızla ve sizin boş zamanlarınızda televizyonla ve insan kalabalıklarıyla olan eğlencelerinizin farklı ağırlıkları vardır. Ve hangi yönde hareket etmek niyetinde olduğunuza kesin olarak karar vermeli ve kendiniz için açıklığa kavuşturmalısınız: İlahi Bilinçliliğin zirvesine doğru mu yoksa tarihin çöp yığınına doğru mu?
Hayır, tatlı bağımlılıklarınızın ya da eğlencelerinizin hiçbirinden sizleri mahrum edemem ve yasak koyamam. Sadece siz kendiniz bir karar alabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Benim görevim sadece bu veya şu durumda sizlere ne olacağıyla ilgili bilgi ve anlayış vermektir.  
Sizleri hiçbir şekilde korkutmadığımı ya da zorlamadığımı farkında olun. Bizler yalnızca tatlı tatlı sohbet ediyoruz ve ben sizlere eylemlerinizin sonuçlarını açıklıyorum.  
Verilen öğretinin temel köşe taşlarından biri Karma Yasası ve Reenkarnasyon Yasasıdır. Zira geri kalan her şey Öğretinin bu iki temel öğesinin bir sonucudur.  
Örneğin, hiç kimse kalkıp da cinsel enerjinizi özgürce kullanmanıza yasak koymaz. Sizin her türlü yanlış kullanıma hakkınız vardır. Bununla birlikte, şunu da anlamalısınız ki; cinsel potansiyelinizi ne kadar kontrolsüzce harcarsanız, evrime devam edebilmek için o kadar az yaşam enerjiniz kalır. Torunlarınız o kadar güçsüz olur, eğer olurlarsa tabi, kendinize ve bütün yakın akrabalarınıza o kadar daha fazla hastalık yüklersiniz.  
Peki bu neye yol açar? Bu, soysuzlaşmaya ve yozlaşmaya yol açar. Ve sadece birkaç kuşak sonra, aileniz ve soyunuz toplumun sağlıklı birer hücresi olmaktan çıkıp, daha fazla tekâmül etmeye güç yetiremeyecek hasta ve talihsiz insanlara dönüşeceklerdir.  
Eğer soyunuzun gelişmesini ve hayatınızın sonuna kadar fevkalade sağlıklı kalmayı istiyorsanız, o halde namuslu olmanız ve kendinize hakim olmanız kaçınılmazdır. Gördüğünüz gibi ben yeni bir şey uydurmuyorum, sadece mantıklı bir şekilde size Karma ya da mükâfat Yasasını aydınlatmaya çalışıyorum.  
Ve Reenkarnasyon Yasası’nı daha detaylı incelersek, çok yüksek bir ihtimalle, şu an içinde bulunduğunuz aynı ailede yeniden bedenleneceksinizdir. Ve eğer ailenizin ahlakına önem vermezseniz,  birkaç on yıl sonra aynı ailede bir kez daha bedenleneceksiniz ancak bu aile, birçoğu yaşamın devamlılığını sağlamada engel oluşturacak, sayısız hastalıklarla yüklenmiş olacaktır. İlahi Yasayı takip etmeyip de toplumunuzda şimdi kabul edilen kitlesel bilincin yasalarını takip edenlerinin nesli tükenmesi ve yozlaşması bu şekilde oluşmaktadır.
İnanın bana, dünya ölçülerine göre fazla bir zaman geçmeyecek ve kitlesel bilincin bütün takipçileri, Avustralya vahşilerin yaşadıkları yerlere benzer, engelli insanlar için ayrılmış bölgelerde, acınası bir yaşam sürdürmeye mecbur olacaklardır.  
Eğer kendinizi evrim yolunun dışında bulmak istemiyorsanız, o halde bu Mesajlarımızın içinde de yer alan, verdiğimiz tavsiyelerimizi takip etmeye başlamalısınız.
Bugün sizlere çok önemli bir konuşma yaptım. Ve bu konuşma tam zamanında yapılmıştır, çünkü insanoğlunun topyekûnu hangi yolu takip edeceğini karar vermesine o kadar az zaman kalmıştır: Yükselmiş Üstatlar’ın insanlığa öğrettiği yol mu, yoksa kitle iletişim araçlarıyla güçlükle dayattırılmaya çalışılan yol mu?
Bu mesajımla tanışacak insanların en azından onda birinin, toplumda serbestçe propagandası yapılan ancak benliğiniz için bizim Mesajlarımız olduğu kadar faydalı olmayan bir sürü şeyin,  kendi bilinçleri için nasıl etkilerinin olduğunu, çok ciddi bir şekilde düşüneceklerini umut ediyorum.  
 
BEN Kuthumi.  
 
© Tatyana Mikuşina, 2012
 


Kurulum Tarihi : 29/07/2012 · 00:07
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:13
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7567 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye