* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496699 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII - .... 01.01.2012

Sene başında bir mesaj
 
Gautama Buda
1 Ocak 2012
 
 
Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda. Bugün sizler için geldim.
 
Sene başında mesajımı sizlere iletme fırsatını yakaladığım için mutluyum.
 
Bu yılın farklı bir yıl olmasından değil, mesajlarımı sene başında vermemin bir gelenek halini almasından dolayıdır.
 
Sizin de hissettiğiniz gibi, çevrelenmiş olduğunuz gerçekliğin enerjileri şimdi değişmiştir. Ve yeni enerjiler dünyanıza yenilik getirmeye hazırlardır. Ve ben Dünya’nın Tanrısı olarak, sizlere evrimsel gelişimin önemli bir etabına girmekte olduğunuzu bildirmek zorundayım. Evrimsel gelişim basamakları boyunca insanlığın, ne kadar güvenle gelişeceğinin ve ilerleyeceğinin, sizlerin her bir seçiminize bağlı olacağı o an gelmiştir. İşte bu anlamda önümüzdeki yıl çok önemlidir ve yeni bir alan sunmaktadır. Geleceğin alanını.
 
Şu anda Dünya gezegeninin ince planına göz atıyorum. Gezegenin bütün bölgeleri yaklaşan değişimlere hazır olduklarını göstermiyorlar. Bununla birlikte, şunu da memnuniyetle belirtmeliyim ki; oldukça çok sayıda insanın bilinci daha iyi yöne doğru değişmeye başlamıştır: etraftaki dünyayla ilgilenme yönünde, yaşayan bütün canlıların yararı adına daha büyük bir isteklilik yönünde.
 
Gezegende meydana gelen global değişimlerin idraki, insanlığın en iyi temsilcilerinin bilinçlerine nüfuz etmeye ve bu temsilciler aracılığıyla da toplumun önde gelenlerin zihinlerini etkilemeye başlamıştır
 
Kişinin kendi dar bireysel menfaatlerine odaklanışının, zamanın çağrısıyla çelişkiye düşeceği an yaklaşmaktadır. Yalnızca ortak bilincin, komşularla alakadar olma bilincin, gezegen için ve gezegende yaşayan her bir canlı için Ortak İyiliğe yoğunlaşmış bilincin gelişme olanağı olacağı zaman yaklaşmaktadır.
 
Ve gelecekte insanlığın bilincindeki bu dönüşüm, kaçınılmaz bir şekilde, hakim bir konuma gelecektir. Komşulara ilgi göstermeye, gezegendeki bütün canlılara yardım etmeye odaklanmış bilinç, evrimine devam etme fırsatı olacaktır.
 
Bu yüzden Dünya gezegeninde ikamet eden ve Dünya gezegenden sorumlu evrim varlıkları olarak, evriminiz için önemli bir etap başlamıştır,
 
Atacağınız bir sonraki adım, yapmayı tercih edeceğiniz bir sonraki seçim sizi ya evrim Yolu’nda ilerletecek ya da tarihin arka bahçesine atacaktır. Ve bu seçimi kendiniz yapacaksınız. Her biriniz tek başınıza.
 
Evet, bizler geliyoruz, bizler uyarıyoruz, bizler Öğreti’yi veriyoruz, ancak sözlerimize kulak verip vermeme, tavsiyelerimize uyma ya da anlık arzu ve tutku tarafından yönlendirilme konusunda kendi özgür iradenizin sunduğu fırsata sahipsiniz.
 
Her şey çok basit, sevgililerim. Bakış açınızı genişlettiğinizde, bilincinizde belirli bir seviyeye yükseldiğinizde, insanlığın gelişim perspektifinin İlahi vizyonunu elde etme fırsatınız vardır.
 
Yaklaşan değişimlerin korkusundan, bilincinizin karanlık köşelerinde saklandığınızda, ve rahat yarıklardan, alışagelen tozlu ve küflü yerlerden ışığa çıkmak istemediğinizde, ufkunuz daralıyor ve hakim olan korku dışında başka duyguları deneyimlemeye gücünüz kalmıyor.
 
Mesele sevgililerim, bilinçlerinizde yaptığınız seçimlerdedir. Hayatınızı, Dünya gezegeninin evrimsel gelişimlerine hizmet etmek için adayabilirsiniz ve böylece İlahi Bilinçliliğin ufukları gözlerinizin önüne serilecektir. Ya da hayatınızı egonuza hizmet etmeye ve onun doymak bilmez isteklerini tatmin etmeye adayabilirsiniz. Ama bu durumda, bütün dünya sizin için küçülür ve kendiniz için yaratmış olduğunuz, ufacık bir dünya haline gelir.
 
Kendisine ve egosunun kaprislerine odaklanmış bir bilinç, gelecek dünyada yeri yoktur. Sadece dikkatlerinin menzilini İlahi Ufuklara değin genişletebilen bilinçler için, sadece bu bilinçler için evrim Yolu ortaya serilecektir. Şu anda dünyadaki durum işte böyledir.  
 
Bir zamanlar Sevgili İsa buğdayla sapın birbirinden ayrılacağı vakitten bahsetmişti. Ve şimdi her birinizin bir seçim yapmak zorunda olduğu o anın geldiğini yeniden söylüyorum: Evrim yolunu takip etmek ya da tarihin arka bahçesinde kalarak amaçsız bir yaşam sürdürmek.
 
Her biriniz bu seçimi yapmak zorunda kalacaksınız, çünkü vakit dolmuştur ve yeni alan, yalnızca seçimlerini evrimsel gelişim yolunun lehine yapacak olanlar için açıktır.
 
Her şey çok basittir. Ve seçim de çok basittir. Sizler ya Tanrı’yı seçiyor ya da ölümlü bilincinizi, egonuzu seçiyorsunuz.
 
Neye öncelik verirseniz, sonuçta onunla birlikte kalacaksınızdır.
 
Eğer gerçek olmayan ölümlü parçanızla kalmayı dilerseniz, eğer kendinizi bedeninizle özdeşleştirirseniz ve ona bağımlıysanız, ölümlü bedeninize bağlı kalacak ve ölüm biçeceksiniz.
 
Eğer insani bilincinizde İlahi seviyeye yükselmeye başarırsanız, ödül olarak ölümsüzlüğü ve sonsuz yaşamı elde edeceksinizdir.
 
İleriki Yolunuzu kendi seçiminizle siz kendiniz belirliyorsunuz.
 
Ben sizlere yalnızca hareket yönünüzü gösterebilirim. Fakat sizin yerinize yürüyemem.
 
Böylece, bugünkü gelişimin amacı yaklaşan devirler hakkında insanlığa bir kez daha hatırlatmada bulunmaktır.
 
Ve ayrıca sizi temin etmek isterim ki: evrimsel Yol’a doğru yapacağınız her hareket, hatta düşüncenizin küçük bir kımıldanışı bile Göklerin benzeri görülmemiş desteğini alacaktır.
 
Bizler, şimdilerde doruk noktasında bulunan illüzyonu aşmanın tüm zorluklarının farkındayız. Onun için, Yüksek Dünyalar’a doğru her bir çabanız kat be kat kuvvetlendirilecek ve bütün Yükselmiş Grubu tarafından desteklenecektir.
 
Bu yüzden, sizler için korkacak hiçbir şey yoktur. Özenli eller Yol’un en zor dönemeçlerinde sizlere destek olacaktır. Sadece bizim tarafımıza bakın, Bilgeliğin Üstatlarına, yardımımızı dileyin ve yardım gelecektir!
 
BEN Gautama Buda.   
 
© Tatyana Mikuşina, 2012
 
 
 


Kurulum Tarihi : 17/08/2012 · 23:20
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:13
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7641 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye