* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498458 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte XII - .... 24.12.2010

Varlığınızda büyüyen Tanrısallıktan iyi bir ürün bekliyoruz. 
 
Tanrı Surya
24 Aralık 2010
 
Surya01.jpgBEN Surya, bugün sizlere gelen. 
Gelişimin bu anında, kış gündönümünün güneşi bana eşlik etmektedir. Ve aynı şekilde, İlahi Ben Varlığınız’ın güneşi de sizlere sürekli olarak eşlik etmelidir. 
Bulutlar olabilir, kar fırtınası kopabilir, gök gürleyebilir ya da bir kasırga çıkabilir, ama ne olursa olsun, bilirsiniz ki Güneş hep vardır ve o daima sizinle birliktedir. 
Aynı şekilde sizin hayatlarınızda da öyledir. Tüm zorluklara, dertlere ve hatta felaketlere rağmen, İlahi parçanız daima sizinle birlikte olduğunu bilmeniz gerekir.
Ve İlahi parçanızın bakış açısından, çok sayıdaki bedenlenmeleriniz ve illüzyon dünyasındaki dolanıp durmalarınız bir anmış gibi görünür, sanki ince bir bulut güneşi hafifçe örtmüşçesine. 
Çünkü İlahi dünyada zaman ve mekan yoktur. Ve dünyanıza ait bu özellikler zamanla, ufuğun ardında yitip giden fırtına bulutları gibi ortadan yok olmalıdırlar. 
Sizlerin üstünde düşünmesi gereken şeyler vardır. Zira Ebedi Yaşam hakkında düşünmeyi gerektiren zaman gelmiştir. İllüzyon dünyasındaki bütün eğlenceleriniz sizlere sıkıcı hale gelecek ve sizler asıl Hakikat tarafından çekileceksinizdir. Peki bu, ne zaman olacak? Bizler kesin tarihler söyleyemeyiz. Çünkü bu, gerçekten meydana geldiğinde, insanlık daha farklı bir takvime ve daha farklı bir kronolojik sisteme sahip olacaktır. 
Bununla birlikte, sizlerin şu anda bile üzerinde düşünmeniz ve çalışmanız gereken şeyler vardır. Çünkü sizin dünyanız duyularınızı ve arzularınızı uyandırmaktadır. Ve illüzyonlu dünyaya ait hilelerine kapıldığınız müddetçe, sizler İlahi Bilincin zirvesine doğru yol alamazsınız. 
Duyularınızın yularını sıkıca tutmalısınız. Düşüncelerinizin yularını sıkıca tutmalısınız. Kendinizi sürekli kontrol altında tutmalısınız. Binicisi olmayan bir faytonu düşünün. Atlar kendi başlarınadır ve neye karar verirlerse onu yapıyorlar: otluyorlar veya sulak bir yere gidiyorlar. Böyle bir fayton belirli bir amaca doğru gidemez çünkü onu sürecek kimse yoktur. 
Sizin bedenleriniz de sürücüsü olmayan bu faytona benzemektedir. Yaşamınızda dolaşıp duruyorsunuz, baştan çıkartan bir takım şeylerle karşılaşıyorsunuz, zevk veren şeylerin peşinden gidiyorsunuz ama sizler hiç bir yere gitmiyorsunuz. Çünkü sizler tutkuların ve hislerin, alt doğanızın etkisi altında bulunuyorsunuz. İlahi Gerçekliğe doğru hareket etmeye başlamanız için hayatınızı bir sürücü- sizin Yüksek Benliğiniz, yönetmesi için özen göstermelisiniz, çünkü yalnızca o, sizleri illüzyon dünyasının ormanından çıkartabilir.
Yüce bir yönetim ve ilerleyişinizde doğru yönü korumak; ihtiyacınız olan şey işte budur. 
Ve elbette anlıyorum ki; bu satırları okuduğunuz anla, hatta varlığınızı daha yüksek bir doğanın hâkimiyetine sokmaya karar verdiğiniz anla, bunun gerçeğe dönüşeceği an arasında epey bir zaman geçecektir. 
Bununla beraber, eğer kararınızı vermezseniz ve bunun peşinde olmazsanız, illüzyonun ağından kendinizi hiçbir zaman kurtaramazsınız. 
İçinizden bazıları illüzyona o kadar rahat bir şekilde yerleşmişler ki; yaşamlarında bir şeyleri değiştirme gerekliliğiyle ilgili söz etmek bile, kelimenin tam anlamıyla, temellere yapılan bir saldırı olarak görülüyor.
Bir kez daha bilinçte yapılması gereken devrimden söz ediyoruz. Şu an bilinciniz, toplumda kurulan stereotiplerin etkisi altındadır. Bu stereotipler ise değiştirilmelidir. Hiçbir şey yapmadan duramazsınız. Fiziksel plana ait titreşimler yükseliyor. Ve yeni oluşan titreşim seviyesiyle uyumlu olabilmek için sizler hayatınıza doğru öncelikler yerleştirerek, onu değiştirmek zorunda kalacaksınızdır. 
Yukarıda bahsedilenlere, bütün insanlar evrimsel gelişiminin farklı etaplarında bulunduklarını da eklemek gerekir. Ve sizler çok yakında bunu kabul etmek zorunda kalacaksınız, çünkü insan toplumunun içinde bulunduğu kaos artık sona ermeli. 
Değerler sistemi değiştirilmelidir. Ve her şeyden önce ruhsal değerler sistemi değiştirilmelidir. Ruhsal erdemlere sahip olan insanlar saygı görmeli, onlar hakkında konuşanlar değil. Toplumdaki ruhsal gelişim seviyesi, yaşamın diğer bütün alanlarını birkaç yıl içerisinde değiştirebilir. Hakiki ruhsal değerler, dünya dinlerinin hepsinin temelinde ifade edilmiştir. Bu yüzden, yeni bir şeyler aramaya hiç gerek yoktur. Sadece belirtilen şeyi yapmak yeterlidir. O zaman toplum düzeysiz örneklerden temizlenecektir. 
Yeni Yaşamın sağlamlaştırılması uğruna kendilerini feda edebilecek insanlara ihtiyaç vardır. Yaşamlarını doğruluk için adamaya hazır ve İlahi standartları yaşamda özverili bir şekilde savunacak insanlara ihtiyaç vardır. 
Yeni çağ geliyor. Yukarıya, İlahi Bilince doğru hareket etmenin dışında, insan topluluğunun, içinde bulunduğu durumdan çıkartacak başka bir yol ya da çıkış bulunmamaktadır. 
İlahi mükemmellikten daha alt seviyede bulunan her şey terk edilmeli ve unutulmalıdır. 
Artık evrim basamaklarından dosdoğru yukarıya tırmanma vaktidir. 
Eğer çabalarımızın yüz katı karşılıkla geri ödeneceğinden emin olmasaydık, Öğretimizi vermek için art arda, defalarca gelerek bu kadar güç ve enerji harcamak bizim açımızdan mantıksız ve aptalca olurdu.  
Bizler varlığınızda büyüyen Tanrısallıktan iyi bir ürün bekliyoruz. Bizler İlahi Bilgeliğin tohumlarını ektik, şimdi de ürün için bekliyoruz. 
 
BEN Surya, yeryüzü insanlığına olan umudumla.
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 
 
 


Kurulum Tarihi : 21/10/2012 · 23:52
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:59
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 7519 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye