* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496653 Ziyaretçi

 1 Şu An Bağlı

Dikte XII - .... 25.12.2010

 
Yolda ilerlemenize olanak sağlayan şey Yükselmiş Üstatlarla yaptığınız çalışma değil, bilincinizin niteliğidir

Tanrı Şiva
25 Aralık 2010

Shiva.jpgBEN Şiva!
Ve ben geldim!
Dünyanıza mesajları aktarmakla ilgili işimizin sıradan olduğunu düşünüyorsunuz. Eğer istenirse ince dünyadan herkes bir haber alabileceğini sanıyorsunuz.
Haklısınız. Ama bütün bunlar yerine getirmeniz gereken belli başlı şartlar ve üstlenebileceğiniz belli başlı yükümlülükler altında mümkün olabilmektedir.
Her şey çok basittir: sizler bütün yaşamınızı Üstatlar'a hizmet etmeye adamalısınız. Lafta değil pratikte. Yaşamınızın tümünü.
Bütün taleplerimizi yerine getirmeye hazır mısınız?
Evet, birçoğunuz kabul edecek ve hazır olduğunu söyleyecektir.
Öyleyse ilk olarak bir çalışma yapın ve bilincinizi her gün mümkün olan en yüksek seviyede tutmaya çalışın. Bu basit alıştırmayı deneyin. Ve bunu yapmaya karar verdiğinizde, günün sonunda sessizce oturun ve kendi kendinize sorun: ''Gün boyunca komşunuzu kaç defa yargıladınız? Kaç defa sinirlendiniz? Kaç defa patronunuzdan, komşularınızdan ve ülkenizin hükümetinden hoşnutsuzluk hissettiğiniz? ''
Eğer bu ödev sizlere çok basit görünüyorsa ve kurnazlıkla, verilen bütün şartları yerine getirdiğinizi belirtirseniz, o halde şu basit soruma cevap verin: ''Yaşamınızdan memnun musunuz? Hayatınızda meydana gelen her şey için Yaradan’a şükrediyor musunuz?''
Bununla nereye varmak istediğimi düşünüyorsunuz. Yoldaki ilk adımlarınızdan ve başarılarınızdan birisi; etrafınızdaki ve içinizdeki her şeyden memnun olma, her şeye karşı hiç eksilmeyen bir hoşnutluk hissi olacağını söyleyen kadim Hakikati, modern bilinçlerinize getirmeye uğraşıyorum.
Şimdi de birçoğunuzun karşısına, verilen bu ödevi yerine getirmeyi, modern toplum şartlarında mümkün olup olmayacağı sorusu çıkıyor.
Eğer toplumda hakim duygu bunun tam zıddı ise: yaşamdan, toplumdan, hükümetten, başbakandan, işteki patrondan… her şeyden hoşnutsuzluk duymak ise, memnuniyet duymak mümkün olabilir mi?
Çok uzun zaman önce; eski çağlarda ruhlarınız, İlahi Yasa'ya karşı isyan etmeyi tercih ettiler. Sizler İlahi gerçeklikten koptunuz ve egonuzun isteklerini tatmin etme yoluna gittiniz. Bu çok uzun bir zaman önceydi.
Fakat Tanrı çok merhametli ve sabırlıdır.
Ve pek çok bedenlenme boyunca İlahi Yasa'yı tevazuuyla kabullenmeniz ve Hakikat Yolu'na geri dönmeniz için sizlere fırsatlar sunuldu.
Ancak her seferinde ruhlarınız ve şu an bedende bulunan insanların ruhları, sunulan fırsatı geri çevirdiler ve her yaşamını sürekli artan arzuları tatmin etmek için kullanmayı tercih ettiler.
Her geçen enkarnasyonunuzla birlikte sizler gittikçe daha katı dış şartlarla karşı karşıya kaldınız.
Bu nedenle niçin şaşırıyorsunuz? Şu an çevrenizdeki şartları, sizler birçok bedenlenmeniz boyunca yaptığınız seçimlerinizle, kendiniz yarattınız. Şimdi ise öğrencilik yolundaki en basit kazanımlarını göstermek bile birçoğunuza imkânsızmış gibi geliyor.
Bizler yeterince bekledik. İnsanoğlu, gösterdiğimiz Yol'da yürümeye başlaması için verdiğimiz bilgileri kullanabileceğini umut ettik.
Peki, gözlemlediğimiz şey nedir? Bizler, mesaj almaya çalışan, kendisi guru olduğunu iddia eden, hakikat öğretmek için insanları toplayan bir yığın insan görüyoruz.
Dünyanıza mesajların aktarılmasıyla ilgili İlahi Lütuf, bizlerin aynı anda bir iki elçiden fazlasını destekleyebilmemiz için Yükselmiş Üstatlar’a çok pahalı geliyor. Sizin zamanınızda ise, insanlar daha en basit şeyleri bile ayırt edemiyorken, mesaj vermek çok büyük bir risktir.
Kuşkusuz bizler,  sayısız suçlamaya maruz kalan bir insan olarak elçimizi riske atıyoruz, ancak büyük ölçüde elçimize karşı gelen insanları riske atıyoruz. Karma onlar için o kadar ağırdır ki; yakın gelecekte onun dönüştürülebilmesi neredeyse imkânsızdır.
Bizler dünyanıza mesaj aktarılmasıyla ilgili şartları anlattık ve bizler bir sonraki evrimsel basamağa çıkabilmeniz için kazanmanız gereken hoşnut olma özelliğini de anlattık.
İnanın bana, sizler ve Yükselmiş Üstatlar farklı ağırlık kategorilerine sahibiz. İlahi Yasa'dan ve bu evrende var olan düzenden kaçmaya yönelik, egonuz hangi adımları atarsa atsın, işe yaramayacaktır.
Sizin zamanınız için emredilen tek yol; kendinizi Tanrı'da mükemmelleştirme yoludur. İnisiyasyonlar ise; hiçbir zaman kitleler halinde geçilmemiştir. İnisiyasyon Yolu bireysel bir yoldur. Ve birlikte ya da takım olarak ancak tam aksi yöne gidebilirsiniz, basit bir dille-cehenneme.
Böylelikle bugünkü konuşmamızı özetleyecek olursak; dikkatinizi şu olguya çekmek istiyorum; bir bireye Hizmeti taşıyabilmesi için Yükselmiş Üstatlar’ın güveni kazanmasına imkân veren belli başlı işaretler ve Yol’da etaplar bulunmaktadır.
Gereken bütün inisiyasyonları çoktan geçtiğinizi ve uzun bir zamandır Yükselmiş Üstatların nezareti altında çalışıyor olduğunuzu düşünebilirsiniz. Yaşadığınız zamanın illüzyonu öyledir ki sizler, Yükselmiş Üstatların elçisi olduğunuzu ve onların yönetimi altında çalıştığınızın eksiksiz bir izlenimini edinebileceğiniz,  illüzyonun bu parçasında bulunmanızı izin vermektedir. Öyleyse yakın gelecekteki göreviniz, kendinize dışardan bakabilmeniz ve yolun hangi noktasında bulunduğunuzu gerçekten anlamanızdır. Ve daha az tehlikeli oyuncaklarla oynamaya başlamanızın vakti gelmedi mi.
Yol'da ilerlemenize imkân veren şey Yükselmiş Üstatlarla yaptığınız çalışma değil, bilincinizin niteliğidir. Ve inanın bana, sizin dünyanız gündelik yaşamınızda, piramitteki Sırlar Okulunda gerekli inisiyasyonları geçmenize tekabül olan o gerekli nitelikleri kazanabilmeniz için fırsat sunmaktadır.
Sohbetimiz bugün, birçok insan için güncel olan problemlere temas etmiştir. Geri kalanlar için de bu konuşma yararlı olacaktır, çünkü onlara daha geniş bir bakış açısı ve daha berrak bir değerlendirme imkânı sunacaktır.

BEN Şiva!

© Tatyana Mikuşina, 2010
 


Kurulum Tarihi : 24/10/2012 · 22:30
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 16:59
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 7201 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye