* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496690 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte XII - .... 26.12.2010

Yeni bilinç, yeni toplumun büyümesine imkân sağlayacaktır
 
Üstat Nikolay Roerih
26 Aralık 2010
 
 
BEN Nikolay Roerih.Rerich.jpg
 
Geçen sefer geldiğimde Rusya'daki durum hakkında konuştum. Beni endişelendiren şeyler hakkında konuştum.
 
Bugün ise; kalplerinize ulaşmak için bir girişimde bulunmaya niyetliyim. Bedenlenmiş olanların kalplerine. Öncelikle de, Rusya'da yaşayan insanların kalplerine.
 
Gerçek anlamda adanmış ve içten olanlar çok azdır. Gençliğin ve hatta orta yaş kuşağın ruhsal arayış amaçları da dâhil olmak üzere, her şeyden menfaat elde etmek isteyenler ise pek çoktur.
 
Sizleri uyarmak ve tembihlemek isteğim şeyler var. Kuzu'nun kanını içmek için karga sürüleri daima Işığın olduğu yere uçarlar.
 
Onun için uyanıklık ve ihtiyat sizlere rehberlik etmelidir.
 
İnsan yığınları bir araya toplanıyorlar. Bir düşünün; oraya gitmeniz gerekiyor mu?
 
Zaman öyle ki artık her an bir patlama beklenebilir. Ve patlayıcı maddelerin bulunduğu tüm bir cephanelik deposunun havaya uçması için tek bir kıvılcım yeterlidir.
 
Uyanıklık ve tedbir şu an, daha önce hiç olmadığı kadar elzemdir. Her bir gerçek ışık taşıyıcısına, Işığı tatmak ve bundan faydalanmayı arzulayan binlercesi gelmektedirler.
 
Zaman serttir. Zaman tehlikelidir. Tehlikeli oluşu; Işık Güçleri'nin Zaferine kadar sizlerin yaşayıp yaşayamayacağınızdan dolayı değildir, tehlikelidir çünkü sizler ruhlarınızı koruyamayabilirsiniz.
 
Çok basit eylemler yapılmalıdır. Sizler düşüncelerinizin, duygularınızın ve bedeninizin temizliliğine özen göstermelisiniz. Sizler çevrenizin temizliğine dikkat etmelisinizdir. Her köşe başından ve televizyon ekranlarından fırlayıp çıkan bütün o bayağılığa karşı bir duvar örün.
 
Kendi dünyanıza yeteneksizliliğin ve seviyesizliliğin girmesine izin vermeyin.
 
Samimi kalplerin birliği muhalif güçlere karşı direnmelidir.
 
Hakikat'ın bulunduğu yere, Üstatlar kalkanlarını koyacak ve koruyacaklardır.
 
Ruslar'ın kollektif bilinçaltı maalesef, seçimini Üstatlar'ın tavsiye ve öğütleri lehinde yapmamıştır. Rusya maalesef, batı medeniyetinin ayak izlerini takip etmiştir. Ve önceleri Hakikat'e cezbedilen insanların ruhları, parıltılı değersiz süsler ve baştan çıkartmalarla Yol'dan saptırılmışlardır.
 
Bu kadar fazla ayartıcı olduğu zaman, seçim yapmak zordur. Ancak ayartıcıların reddedilmesi, baştan çıkartıcı şeylerin üstesinden gelinmesi, Işığın Yolu'nu daima açmıştır. Çok az kişi denemelerden geçmesine, çok az kişi Üstatlar tarafından işaret edilen Yol'da yürümesine rağmen, bu az sayıdakiler, birçok ışık ruhunu kurnazlıkla ve baştan çıkartmalarla Yol'dan saptıran vahşi kalabalıkları halen zapt edebilmektedirler.
 
Çok ama çok dikkatli olmak gerekmektedir. Ve daha zor zamanlar ise önümüzdedir.
 
Uyarmak ve mümkün olabildiğince çok sayıda Işık taşıyıcısına tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Umutlarını kaybeden ve çevrelerindeki yaşamda bir umut ışığı görmeyenlerin kalplerine uzanmak istiyorum.
 
Sizin zamanınız gelecektir, mutlaka gelecektir. Dayanmak gerekiyor. Birleşmeli ve her taraftan hücum eden bütün o güruhları geri püskürtülmelidir.
 
Öyle oluyor ki; bir yılan en iyi arkadaşınızın içinden ısırıyor. Verilen kayıplar kalbi kanatıyor. Fakat bu kaçınılmazdır. Çünkü zaman serttir. Ve sanki düşman Rusya'yı ele geçirmiş gibi.
 
Kalabalıklar binlercedir.
 
Ama ben inanıyorum ki; destansı kahramanlar çıkıp gelecek, omuzlarını gerecek ve Rus ülkesi çalkanacak ve yeni zamanlar için umutla tutuşacaktır.
 
Halen her şey değiştirilebilir ve Zafer mümkündür.
 
Moskova 1812'de Fransızlara teslim edilmişti. Ve şimdi bizler gücü korumak için başkenti feda etmeliyiz. Rusya işgal edilmek için çok büyüktür.
 
Her köyde, her uzak mahallede etraflarındaki kilometrelerce alanı, düşünceleriyle ve dualarıyla temizleyen masum görünüşlü bir nine veya dede oturur.
 
Daha zor zamanlar oldu. Dayandık. Şimdi de dayanacağız!
 
Tehlike şu ki; düşman mağazaların yapay ışıklarla parıldayan vitrin camlarında, bayram süslerinin içinde saklanmış, duygu ve düşüncelerin ince planına, yayınlanan televizyon ve radyo programlarına, internetin sanal ortamına taşınmıştır.
 
Yeni görünüş içsel özün üstünü kaplamamalıdır. Parıldayan her şey altın değildir. Tanrı hakkında konuşan herkes papaz değildir. Kuzu postuna bürünmüş bir sürü kurt bulunmaktadır; onların hepsini tanımak ve Hakikat'in Işığına çıkarmak gerekecek.
 
Türlü hilelerin ardına saklanmış ihanetin yılanını, Tanrı’ya küfreden engereğini ve yalanın çakalını tanıyıp ayırt ederseniz başarılarınızı ben kat be kat çoğaltacağım.
 
Bu önemli iş sona erdikten sonra Zafer'i kutlayacağız. Fakat şimdi dinlenme zamanı değildir, işten kaçma zamanı değildir. Vakit çok dar ve her saati çalışmak için, Kardeşlik için değerlendirmelidir.
 
Yenilik daima muhalefetle karşılaşmıştır. Yaklaşmakta olan yenilik ise; şimdiye dek olan her şeyi gölgede bırakacaktır.
 
Yeni bilinç, yeni toplumun büyümesine imkân sağlayacaktır. O halde, bugünü son gününüzmüş gibi ve bedenlenmeden önce Üstatlar'a söz verdiğiniz her şeyi yerine getirmeniz gerekiyormuş gibi yaşayın.
 
Pek çoğunu kaybettik. Bu yüzden, her bir kişi on kişi yerine mücadele etmesi gerekecektir. Elbisenizin temizliğine özen gösterin, böylelikle suçlayacak bir şey kalmaz.
 
Sizleri uzun kavgaların, eleştirinin ve yargılamanın içine çekmek isteyenlerin dolmuşuna binmeyin. Fazla olan her şeyi kesip atın ve geleceğe doğru uçar adımlarla gidin!
 
BEN Nikolay Roerih.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2010
 


Kurulum Tarihi : 29/10/2012 · 23:08
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:00
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 2025 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye