* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
 -  Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XII - .... 30.12.2010

 

İlahi bilim, bilimlerin içinde en zor olanıdır
 
Yüce Tanrısal Yönetici
30 Aralık 2010
 
Veliki_Boj_Upravitel.jpgBEN Yüce Tanrısal Yönetici’yim. Sizler beni Karmik Kurulu’nun üyesi ve Sen-Jermen’in Hocası olarak biliyorsunuz.
 
Ben halk önüne çıkmaya her zaman teşebbüs etmem ve genellikle toplumun ruhsal gelişim yönünü, perdenin arkasındanmış gibi veririm.
 
Dolayısıyla bugün kurallarımın dışına çıktığım, mutlu istisnalardan birisidir. Yılın neredeyse son mesajını vermek için geldim. Karmik Kurul toplantısı sona eriyor ve temelde acil çözüm isteyen bütün problemler çoktan görüşüldü bile.
 
Bu yüzden perdenin arkasından önünüze çıkmak için biraz zamanım var. Bu mesajı okuyanların büyük bölümü, attığım bu adımın kıymetini takdir edeceğini düşünmüyorum. Çünkü bu mesaj da ve bu döneme ait neredeyse bütün mesajlar da, Yol’un üzerinde dimdik duran ve yalnızca birazcık desteğe ve düzeltmeye ihtiyaç duyan insanlara yöneliktir. Birtakım “haber” arayışı içinde sansasyon peşinde koşan birçok kişi hayal kırıklığına uğrayacaktır.
 
Bizler daha ince bir gerçekliğe geçiyoruz. Ve bizleri algılayabilen insanlara sesleniyoruz. Geri kalanlara da daha önceki mesajlarımıza çalışma fırsatını bırakıyoruz. Ama şunu da göz önünde bulundurmalısınız ki; eğer sizler internete veya kitap raflarında yer alan bütün o bilgileri kavramaya çalışarak, önceden olduğu gibi hala bir o yana bir bu yana koşturup durmaya devam ederseniz, mesajlarımızı okumamanız sizin için daha iyi olur; çünkü zamanınızı boşa harcamış olacaksınız.
 
Bizler mesajlarımızı öyle bir şekilde oluşturduk ki; kişi dünyamıza adım adım girebilsin ve kararlarını, gerçekliğin dışsal tarafı yerine, gitgide daha çok içsel algılamaya dayanarak alabilsin. Bu da ancak, bizim çizdiğimiz Yol’u ciddiyetle yürümeyi seçmeniz durumunda mümkün olabilmektedir.
 
Eğer sizler eskisi gibi farklı kaynakları ve değişik ruhsal eğilimleri karıştırıp durursanız, mesajlarımızın etkisi tam aksi yönde olacaktır. Sizler, fiziksel dünyadaki ruhsal yolculuğunuzun amacına bırakın yaklaşmayı, ondan uzaklaşacaksınız.
 
Ve fiziksel bakış açısından dahi bu tümüyle izah edilebilir. İnce bedenleriniz üzerinde, her birisinin nasıl bir etkiye yol açacağının tam olarak farkına varmadan, farklı birtakım enerjilere kendinizi maruz bıraktığınızda, sizler zararlı bir ortamın etkisi altında devamlı olarak kalmak zorundasınız. Bu enerjiler varlığınızı farklı taraflara çekecek ve Yol’da ilerlemek yerine, sizler yerinizde sayacaksınız ya da geriye doğru gideceksinizdir. İlerlemeye başlamak için sizler Yol’u seçmeli ve üzerinde yürümeye başlamalısınızdır. Ama eğer Yol’da belirli bir noktaya varıp da başka bir rota daha izlemenin iyi olacağına aniden karar verirseniz, sizler otomatikman Yol’unuzun başlangıç noktasına geri döneceksinizdir.
 
Mesajlarımızı okuyan insanların büyük bir çoğunluğunun yaptığı işte budur. Önce neşeyle bizim rehberliğimiz altında yürüyüşlerine başlıyorlar, ama sonra tanıdık birisi farklı bir kaynak öneriyor ve onlar bazen, tam zıt yönde hareket etmeye başlıyorlar.
 
Eğer sizler İlahi kaynağı bulmuşsanız, eğer Yüksek Benliğiniz onun doğruluğunu onaylamışsa, neden şüpheli bir işaretle durup, tam zıt yönünde koşturmaya gerek duyuyorsunuz?
 
Öğreti’nin derinliği, yaşam sınamalarından geçerek ve alınan bilgileri bu yaşam sınamaları sırasında kullanma yoluyla ulaşılmaktadır. İnanın bana, bizim gösterdiğimiz istikamette yürüdüğünüz zaman, sizler illüzyonun çok daha ince sınırlarına ulaşıyor ve Yol’un başlarında tahmin bile etmediğiniz içsel ve dışsal engelleri aşmayı öğreniyorsunuz.
 
Oradan oraya dolanıp duran kişiler Yol’da ilerleyemedikleri gibi ruhlarına da direkt bir zarara yol açmaktadırlar, çünkü ince ayrımları yapabilecek tecrübeyi elde etmeden, ince bedenlerini ve ruhlarını dahi tahrip edebilecek bir sürü zararlı etkiye maruz kalmaktadırlar.
 
Bir kez daha tekrarlıyorum: İlahi bilim, bilimlerin içinde en zor olanıdır ve onun yüzeysel bir biçimde çalışılması ortaya hiçbir sonuç çıkarmayacaktır. Bu sebeple ben geldim ve bu mesajımı veriyorum. Benim temel görevim - zamanın her bir anında doğru yönü göstermektir.
 
Şimdi de sohbetimiz için verilen süre sona yaklaştığından, bir uyarıda bulunmak istiyorum: insanlık topyekûn yanlış yolda yürümektedir. Doğru Yol gösterilmiştir. Ve o, yalnızca bu mesajlarda değil, geçmişte bizim birçok elçimiz tarafından da gösterilmiştir. Ve bu, ruhsal gelişim Yol’udur.
 
Ve eğer altı yıl önce mesajlarımızda verilen talimatları yalnızca yerine getiren insanlar olsaydı, şimdi bizler toplum gelişiminin yeni prensiplerini dikeceğimiz sağlam bir dayanağa çoktan sahip olmuş olurduk. Şu anda toplum bizim tavsiyelerimize yüz çevirmiştir; biz de kendi kendinize seçmiş olduğunuz yolda, hiçbir yere götürmeyen yolda yürüme hakkını sizlere veriyoruz. Ne yazık ki, hiçbir Evrensel Yüksek Konseyi, hiçbir Karmik Kurulu, özgür iradenizin tezahür etmenize engelleyemez.
 
Bizler yalnızca periyodik olarak Karma Yasası’nı ve O’nun çalışma prensiplerini sizlere hatırlatarak kenarda durup seyredebiliriz.
 
Yeryüzü insanlığıyla binlerce yıllık bir çalışma tecrübemiz, bunun yanı sıra insanlığın durmayı tercih ettiği eşiği dengede tutmayla ilgili de yüzlerce yıllık tecrübemiz bulunmaktadır.
 
Yılın sonuçlarını özetlerken, boş vakitlerinizde düşüneceğiniz şeyiniz vardır.
 
BEN Yüce Tanrısal Yönetici,
Yeryüzü insanlığına yardım etmek için daima hazır bekleyen.
 
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 20/11/2012 · 23:41
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:01
Kategori : Dikte XII
Sayfa Oku 7305 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye