* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498678 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte X - ....... 17.12.2009

Şu anda tam bulunduğunuz yerde hizmet etmeyi başlayabilirsiniz.

 

Sevgili Nada

17 Aralık 2009

 

BEN Nada. Bu elçi aracılıyla ilk defa Nada.jpggeliyorum. Bugünkü görevim, yaşamınızda her birinizin oynayabileceği rol ile ilgili sizlere bir fikir vermektir.

 

Kardeşliğe hizmet etme olasılığıyla ilgili zihinlerinizde belirli beklentiler vardır. Bunu sizin için açıklığa kavuşturmam gerekiyor. Sevgililerim, bir takım imkânlar, para kaynakları veya güç ve makam elde edeceğiniz zamanı beklemeyin.

 

Hizmetinizi başlamak için sahip olduklarınızdan başka bir şeye ihtiyacınız varsa, sizler fani aklınızın telkinleri doğrultusunda hareket ediyorsunuz. Kardeşliğe hizmet etmek için ihtiyacınız olan tek şey, sizin isteğinizdir. Bunun dışında başka hiç bir şey gerekmiyor.

 

Şu anda tam bulunduğunuz yerde hizmet etmeyi başlayabilirsiniz. Şu anda yapığınız her şeyi, sizler Kardeşliğe hizmet etmek için yönlendirebilirsiniz. Ne yaptığınıza bir bakın?

 

Evde bulunuyorsunuz ve evdeki görevlerinizi yapıyorsunuz. Bu harika! Sizler zaten Kardeşliğe hizmet ediyorsunuz! Bu nasıl mümkün olabilir, odayı toplayarak veya bulaşıkları yıkayarak Kardeşliğe nasıl hizmet edilebilir ki? O-o-o, sevgilerimi, aslında bütün mesele, bunu nasıl yaptığınızdır. Hayatınızda yaptığınız her türlü en küçük ve önemsiz bir iş bile büyük bir Sevgiyle yapılabilir. Ve eğer küçük işleri büyük bir Sevgiyle yapıyorsanız, temiz bir odaya girdiklerinde ve az önce yıkadığınız karbeyazı giysileri giydiklerinde, yakınlarınız ve aileniz nasıl da mutlu olacaklarını düşünüyorsanız, sizler zaten Kardeşliğe hizmet ediyorsunuz. Her bir işe hizmetinizi katabilirsiniz. Ve eğer işinizi hakkıyla, Sevgiyle yaparsanız, her türlü çalışma, alanı dönüştürür ve çocuklarınız veya eşiniz eve yorgun ve gün boyu geçirdikleri tasalarla yüklenmiş olarak geldiklerinde, evde yaratmış olduğunuz Sevgi atmosferi onların kalplerini dönüştürebilir ve ruhlarındaki ahengi yeniden kurabilir.

 

İşte bulunduğunuz zaman içsel dengeyi ve Sevgi hissini korumanız çok zordur, çünkü gün boyu karşılaştığınız tüm insanlar uyumlu ve dostane değillerdir. Çoğunlukla insan bilincinin iyi olmayan tezahürleriyle karşılaşıyorsunuz. Ve işte burada size, hizmetinize geniş bir faaliyet alanı açılmaktadır. Her türlü olumsuzluğu Sevgi, sabır ve alçakgönüllük yardımıyla söndürme alışkanlığını kazanmalısınız. Hizmetinizi göstermeniz için yaşamda size o kadar çok fırsat sunuluyor ki! Aslında, her bir iş, her buluşma, gün boyunca olup biten her şey hizmetinizi göstermeniz için kullanabilir. Çünkü yaşamın küçük şeylerinde, günlük işlerinde en iyi ruhsal özelliklerinizi uygulamak için noktalar bulmayı öğrendiğinizde, hiçbir dış kargaşa içsel huzurunuzu ve ahengini bozamadığında, ancak o zaman hizmet etmeniz için başka bir fırsat açılacaktır. Ve sizler geliştirmiş olduğunuz özelliklerinizi, Yaşama hizmet etmekle ayrılmaz olan, Kardeşliğe yeni bir aşamada hizmet etmek için kullanabileceksiniz.

 

Hizmet etmek, kendini hizmette göstermek için fırsat verilmesi konusunda yardım etmeleri dileği ile Yükselmiş Üstatlar’a sesleneniniz ne kadar da çoktur. Sevgililerim, sizler kendi kendinizi kandırıyorsunuz. Tanrı her şeyle zaten ilgilenmiştir. Hizmet etmeye başlamanız, en zor hayat durumlarında komşunuza Sevgi ve ilgi göstermenize engel olan özelliklerinizin üstünde çalışmanız için sizler en iyi şartlara sahipsiniz. Ve hayatın küçük şeylerinde büyük hizmeti bulmayı öğrenmediğiniz sürece, sizler Yol’da ilerleyemezsiniz. Çünkü pek çoğunuz elçi olmayı veya organizasyonlarımızı yönetmeyi arzuluyorlar. Gerçekten ne istediğinize bir bakın? Birisi olmak mı veya bir şeyin başına geçmek mi arzuluyorsunuz ya da gerçekten hizmet etmek mi istiyorsunuz?

 

Bu sorunun cevabı gelecekteki tüm yaşamınızı yönlendirecektir. Ve sizler ya hayatın sonuna kadar makam elde etmek veya birilerine büyük ruhsal başarılara sahip olduğunuzu ispatlamak için mücadele edeceksiniz ya da hizmet edeceksiniz, başkalarının dikkatini çekmeden, Tanrı’nın Dünya’daki işlerini gittikçe daha büyük bir ölçekte yapacaksınız.

 

Bugün size gerçek hizmet ile yalandan hizmetle ilgili anlayışı vermeye geldim. Evet, sevgililerim, dünyanızdaki her şeyin iki yüze sahip olması gibi, hizmetin de iki farklı yüzü vardır.

 

Bir şeyi yapmaya başlamadan önce, sizi gerçekte ne harekete geçirdiğini her zaman düşünün? Başkalarına bir şeyi ispatlama isteği mi, büyüklüğünüzü göstermek mi, herkesin sizin ne kadar gayretli olduğunuzu görmeleri mi? Ya da size has olan ve yaptığınız her şeye damgasını vuran komşuya olan Sevgi mi harekete geçiriyor? Karşılık beklemeden, büyük, koşulsuz bir Sevgiyle yapılan çok basit işler, kauzal bedeninizin hazineleri olarak sizinle daima birlikte kalacaklardır. Bu dünyevi hayatınız geçecek, ama çalışmaya, insanlara karşı tutumunuz kalacak ve sonraki bedenlenmelerinizde size eşlik edecektir.

 

Dünyanızda Yaşama gerçek hizmet etme nitelliği çok eksiktir ki o, otomatikman Kardeşliğe de hizmettir, çünkü Büyük Beyaz Kardeşliğin temel görevi Dünya insanlığına hizmet etmektir.

 

Bugün size basit gerçekleri açıkladım. Ve eminim ki tüm bunları zaten biliyorsunuz, okumuş veya duymuşsunuzdur. Ama şunu sormama bana izin verin: “Bu bilgiyi yaşamınızda uygulamanıza engel olan nedir?”

 

Bir şeyi bildiğiniz, okuduğunuz veya duyduğunuz ile gerçekten yaşamlarınızda uyguladıklarınız arasında bazen bir uçurum vardır.

 

Hayatta İlahi özelliklerini göstermeniz için ne engel olduğunu konusunda daha fazla düşünmelisiniz ve sizi engelleyen her şeyden adım adım kurtulmalısınız.

 

Bedenlenmelerimde pratikte, size öğrettiğim tüm bu bilimi kavramasaydım Yükselmiş bir Üstat olmazdım. Ben dünya okulunu bitirdim ve şimdi insanlığa daha fazla hizmet etme imkânına sahibim. Çalışmaya, insanlara, bitkilere veya hayvanlara olan tutumunuz, hayırlı işlerinize veya iyi davranışlarınıza birileri tanık değilse, fark edilmeyeceğini düşünmeyin. Olumlular da olumsuzlar da her türlü hareketiniz, düşünceniz, duygunuz veya davranışınız, her şey akaşa kayıtlarında korunuyor. Bunun üstünde bir düşünün, arkanızda astral ve mental çöp bırakmadan yaşamda dikkatlice yürüyün.


 Hayattaki ilerleyişinize yalnızca Sevgi ve güllerin kokusu eşlik etsin!
 

Sevgilerimle, BEN Nada.

 
 
© Tatyana Mikuşina, 2009


Kurulum Tarihi : 21/12/2012 · 20:10
Son Güncelleme : 21/12/2012 · 20:18
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 7213 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye