* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
 -  Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498690 Ziyaretçi

 13 şu An Bağlı

Dikte XIII - ...... 27.12.2012

Sanat Kumara’nın hayat akımlarınıza yaptığı büyük fedakârlığı karşısında huşu duymalısınız
 
Zerdüşt

27 Aralık 2012

 
 

BEN Zerdüşt!

 

Ben tekrar geldim!

 

Bugün İlahi Hakikatin bir yönünü daha ele alacağız.

 

Bedenlenmede bulunduğum sırada, şu anda Dünya’da pek bilinmeyen bir dinin peygamberiydim. Ancak o zaman, o çağın en ileri diniydi. Ve eğer şu anda var olan dinsel sistemleri ile kıyaslanırsa, ben belli ölçüde kendi zamanımın olduğu kadar, şimdi var olan dinsel dünya görüş sistemlerinin de oldukça ilerisindeyim. İnsan doğasının temeline ait anlayışın ateş, alev olarak ortaya koydum. Ve ben ateş kültünü ve insanoğlunun akıl armağanını O’na borçlu olduğu, ateş, güneş Tanrı’nın kültünü pekiştirdim. Ben Ahura Mazda’nın kültünü pekiştirdim. İnsanlık tarihinde bu büyük şahsiyet çeşitli isimler altında bilinmektedir. Şimdi bu şahsiyeti Sanat Kumara olarak biliyorsunuz.

 

Evet, ben Sanat Kumara’nın peygamberiydim. Ve şu ana dek bile O’nun büyüklüğü, bu Yüce Ruhun büyüklüğü önünde eğiliyorum.

 

Bu Ruhun sayesinde tüm Dünya insanları evrimine devam edebildiler. Ve bu büyük şahsiyetinin Ruhsal kahramanlığını unutmak hayli büyük bir haksızlıktır. İnsanlık şimdiye dek sayesinde evrimine devam ettiği bu Varlığı unutulmaya terk etmek hayli büyük bir faziletsizliktir.

 

Size bu hikâyeyi anlatmam gerekiyor. Belki sizler onu pek çok defa duymuş, bazılarınız ise belki bu hikâyeyi ilk defa dinleyeceklerdir.

 

Çok eski zamanlarda gezegendeki durum kötüleşmeye başladı. Hiçbir insan İlahi doğasını artık koruyamıyor ve devam ettiremiyordu. Alt çakralar bile daha fazla Ruhun titreşimlerini devam ettiremiyordu.

 

Tüm insanlık İlahi enerjiye erişimini tamamen kapatmıştı.

 

Bu milyonlarca yıl önceydi. Ve gezegenin o zamanki durumu, şu anki duruma çok benziyordu.

 

Tüm gezegende çakralarında Yaşam Alevini, İlahi ateşini devam ettirebilecek hiç kimse yoktu. Dünyaya İlahi enerji aktarabilen, gezegende tek bir varlık bile yoktu.

 

Yasa gereği, Tanrı’dan kendini ayırmış olan bir dünya, başarısız bir medeniyet olarak yok edilmeliydi.

 

Tanrı artık Dünya gezegeni için yeni bir lila (1) düşünmüştü.

 

Fakat çok büyük bir şahsiyet bulundu ve gezegen ve onun evrimleri için kefil oldu.

 

Ve kelimenin tam anlamıyla son anda karar verildi: İlahi bilinç seviyesini koruyabilecek Dünya’da bedenlenmede tek bir kişinin bile bulunduğu sürece, Dünya gezegenin evrimleri yaşamaya devam edeceklerdir.

 

Karanlık gezegende bedenlenmeye üstelenen ilk Sanat Kumara oldu. O, bedenlenmeye gelmek ve Dünya gezegenin evrimlerine İlahi yönetim prensiplerini ve İlahi Yasa anlayışını vermek için tüm başarılarını feda etti.

 

Ruhun bu kahramanca davranışı sayesinde milyonlarca hayat akımı Dünya gezegeninde evrimine devam edebildiler.

 

Bir zamanlar siz hepiniz, gezegen için o karanlık zamanda bedenlendiğinizi belirtmem gerekiyor. Siz hepiniz Sanat Kumara’nın sayesinde şimdi evriminize devam ediyorsunuz.

 

Çoğunuz bunu hatırlıyor mu? Çoğunuz yüreğinde Tanrı Sanat Kumara’ya minnettarlığını koruyor mu?

 

O zamandan beri milyonlarca yıl geçti. Sanat Kumara gerekli bilinç seviyesini devam ettirmek için tekrar ve tekrar gezegene geldi. Ve ben O’nun peygamberi olma şerefine eriştiğim için gurur duyuyorum.

 

Sanat Kumara, Ahura Mazda onun peygamberi olarak Yasa anlayışını benim aracılığımla verdi.

 

O zamandan beri çok zaman geçti. Ama o andan itibaren yer kürenin orasında ve burasında ortaya çıkan bütün dünya dinlerinin her kurucusunda daima bu yüksek şahsiyet mevcuttu – Sanat Kumara. Bu veya şu peygamberde veya din kurucusunda mevcut olan başka büyük ruhlar vardı, ama uzun olmasa da, kısa bir süreliğine bile olsa, Sanat Kumara her gerçek peygamberde mevcuttu. Ve bedenlenmiş olan Göklerin elçisi aldığı içsel yönlendirme, yeryüzünün orasında ve burasında İlahi yönetim prensiplerini ve bu Evrenin Yasasını her çağda insanlık için iletilmesine izin verdi.

 

İnsan evriminin devam etmesini, insanoğlu Yüce bir Ruha – Sanat Kumara’ya borçludur.

 

Bu imkânı size gelmek ve bu Öğretiyi vermek için kullanıyorum. Çünkü biliyorum ki, bu Mesajım size ve gelecek nesillere yazılı olarak kalması için bu Elçi tüm çabalarını ortaya koyacak ve imkânsızı bile yapaktır.

 

Kadim Öğretinin bilgisi, onun temel hususları, yeryüzünde kutsal metinler şeklinde veya doğrudan elçilerimizin ve peygamberlerimizin auralarında sürekli var olmaları gerekiyor.

 

Sanat Kumara’nın Dünya gezegeni evrimleri yararına hizmetini sürdürmesi, Dünya için büyük bir lütuftur.

 

Ve evriminize kimin sayesinde devam ettiğinizi şimdi bildiğinizde, sizler İlahi enerjinizi daha fazla sorumsuzca kullanamazsınız. Ruhlarınız güçlenebilmesi ve tüm gezegenin ve kendi evriminizin sorumluluğunu üstlenebilmeniz için Sanat Kumara milyonlarca yıl maddenin çarmıhına gerilidir.

 

Sizler daha fazla bir şey bilmiyormuş gibi davranamazsınız. Tüm bilinçliğinizi göstermelisiniz ve Sanat Kumara’nın hayat akımlarınıza yaptığı büyük fedakârlığı karşısında huşu duymalısınız.

 

Bugün sizlere çok eski tarihinizi açıklamak ve milyonlarca yıldır Dünya insanlığına sunulan Göklerin büyük lütfuna karşı daha bilinçli olarak ve minnettarlıkla yaklaşmanız için geldim.

 

Sanat Kumara’ya, Yüce İlahi Hakikatini insanlığa öğretmiş dünün ve bugünün tüm peygamberlere ve elçilere göndereceğiniz her bir Sevgi ve şükran duygusu, yeni lütuflar ve takdir-i ilahiler bağışlanması için insanoğlunun yeterli bilinç seviyesini gösterdiği ile ilgili, Karmik Kurulu tarafından bir işaret olarak bakılacaktır.

 

Ben geldim ve sizi bırakıyorum.

 

Dünyada hüküm süren telaş ve kargaşada bu Mesajımı unutmamaya çalışın.

 

Bu Mesajımın aktarılmasıyla beraber üstünüze büyük bir sorumluluk yüklenmektedir.

 

Kendinizi ve içinizdeki İlahi alevlerini koruyunuz.

 

BEN Zerdüşt!

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2012

 
------------------------------

(1) Lila – Sanskrit dilinde “oyun”, “eğlence” anlamına gelmektedir. Kaynak wikipedia. (çev. notu).

 


Kurulum Tarihi : 09/02/2013 · 23:36
Son Güncelleme : 09/02/2013 · 23:36
Kategori : Dikte XIII
Sayfa Oku 7370 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye