* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496537 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte X - ..... 29.06.2009

 
Hizmet hakkında bir Öğreti
 
Sevgili Djval Kul
29 Haziran 2009
 
 
 

12djualkhul.gifBEN Djval Kul. BEN bu elçi aracılıyla çok nadiren geliyorum.

 

Ama bugün belirli bir Öğreti vermem gerektiği için geldim. Ve ben bu Öğretiyi dikkatinize sunmaya gönüllü oldum. Aslında hayatlarını gerçek Hizmete adamış çok az insan vardır. Ve ben gerçek Hizmet anlayışını, doğru sandığınız hizmeti değil, gerçekten doğru olan Hizmeti vermeye geldim.

 

Söyleyin, Hizmetin anlamı hakkında hiç düşündünüz mü? Bunun ne olduğunu?

 

Sanırım, sizler daha çok dünyanıza ait şeyler hakkında düşünüyorsunuz. Ne yazık ki Hizmet dünyanızda çok yaygın bir özellik değildir. Ve neden olduğunu biliyor musunuz? Çünkü kavramının kendisi uygarlığınız tarafından yitirilmiştir.

 

Ben Hizmeti canlandırmaya geldim. Çünkü bu konu hakkında ciddi olarak düşünmeye başladığınızda, ince dünyalardan Hizmet ile ilgili bir fikir alabileceksinizdir. Dünyayı algılayışınız, sizi daha yüksek ve ebedi sorunları çözmekten sürekli alıkoymaktadır. Bununla birlikte eğer evrimsel yolda ilerlemeye düşünüyorsanız, yüzeyde yatanları değil, fakat size gerekli olan şeyleri düşünmeye başlamanız gerekiyor.

 

Gelelim Hizmete. Biliyorum ki birçoğunuz hizmetten, yakınlarınıza, yardımınıza muhtaç olanlara bir takım yükümlülüklerin yerine getirilmesini anlıyor. Bununla birlikte Hizmetin anlamı, Yükselmiş Üstatların onu anladığı şekliyle, çok daha geniştir. Aslında Hizmet olmadan insanlığın ileriki evrimsel gelişimi imkânsızdır. Ve Hizmet özelliği ile beraber çıkarsızlık duracaktır. Çünkü bazı yükümlükler üstlendiğinizde, ama karşılığında fiziksel dünyanın nimetleri olsun veya İlahi dünyada önemli bir yer gibi şeyler almak istiyorsanız, bu gerçek bir Hizmet değildir.

 

Aslında Hizmet bilincinizin bir durumudur. Bu evrende var olan belirli bir düzenin takip edilmesidir; her canlı varlık başka canlı varlıklara hizmet ettiği ve beraberce yapılan bu Hizmette işbirliliği ve gelişme gerçekleşmektedir. Hizmet, işbirliliği olmadan olmaz, gerçek işbirlilik ise Aşk olmadan olmaz. Ve bizler asıl önemli olana geldik. Gerçek Hizmet ancak Aşk duygusuna dayandırıldığında olabilir. Sizin algılamaya alıştığınız anlamda bir Aşk değildir bu. Sizler aşkın çeşitli tezahürlerini biliyorsunuz, bir erkeğe veya bir kadına, çocuklara, anne babaya olan aşkı. Bununla beraber daha büyük bir Aşk vardır. Akrabalık özelliklerine veya cinsiyete dayalı bir Aşk değil. Ne kadar çalışılırsa çalışılsın kelimelerle tarif edilemeyen ama tüm yaratılışı kaplayan, sizin içinizde bir ruh hali olarak var olan bir Aşk. Bilincinizde Aşka, İlahi Aşk durumuna eriştiğinizde, sizler Yükselmiş Hocaların bahsettikleri gerçek Hizmete hazırsınızdır.

 

Yaşama olan Hizmet, sürekli nöbet tutmaya benzer. Görevinizi yerine getirmek için daima hazırsınızdır. Hizmetten, sorumluluk ve devamlılık gibi özellikler de anlaşılmaktadır. Bütün gerçek İlahi özellikler Hizmette konsantre olarak ifade olmuşlardır.

 

Hizmette vazgeçilmez olan alçakgönüllülük gibi bir özelliği de ayrıca belirtmek zorundayım. Çünkü sizler bazen çok ağır bilinç durumunda bulunan bireylere hizmet ediyorsunuz ve birey en iyi taraflarını göstermemesine rağmen, yine de ona tüm gerekli yardımı sunmanız için tüm alçakgönüllülüğünüzü ve sabrınızı göstermeniz gerekmektedir. Fiziksel planda bazen gördüklerinizden endişe duymamalısınız. Sizler öncelikli olarak ruhla, bireyin edebi parçası ile ilgilenmelisiniz.

 

Bazen bir kişiye yardım etme gerekliğiyle karşı karşıya kalıyorsunuz, ama ne yazık ki bu kişi tüm hayatı boyunca, bir kelebek gibi cama çarpıp durmuş, tüm gücünü kaybetmiş ve karma onun gözlerini öylesine perdelemiş ki yanı başında duran ve geniş bir biçimde açık olan İlahi imkânın penceresini görememiştir.

 

Acı çeken çoğu insanların hayatları, cama çarpıp duran ve çıkışı bulamayan bu kelebeğin resmini hatırlatıyor. Ve eğer sizler, sürekli ama yanlış bir yönde ortaya koyduğu büyük çabaları sırasında bir bireye giderseniz, sizi duyması zordur. Ama yaşam gücü onu terk etmeye başladığında, bazen aydınlanma anı geliyor ve daha önce tüm söyledikleriniz, kelimeler dahi olmadan onun tarafından duyulabilir. Çünkü ruhu yeterince acı çekmiş ve bu acılardan özel bir hassasiyet kazanmıştır. O an sizler acı çeken ruha paha biçilmez bir yardım sunabilirsiniz, ama ne yazık ki bu yardımın sonucu bir sonraki bedenlenmede kendini gösterecektir. Bu nedenle gerçek Hizmet, bazen günlük nasihat ve tavsiyelerde değil, ruhun bir gül goncası misali açıldığı ve yüreğinizden bu bireyin yüreğine gönderdiğiniz yaşam dolu enerjiyi almaya hazır olduğu o anın bekleyişinde ortaya çıkabilir.

 

Bunlar çok hassas anlar, sevgililerim ve ruhun edebi yaşama doğması için, kendi yüreğinizden yardıma muhtaç kişinin yüreğine gönderdiğiniz içten bir dua ve destek için bazen birkaç saniye bile yeterlidir.

 

İnsanların Tanrı’nın kelâmı hakkında nasihatleri ile sizi usandırdıkları hizmetle, yardım elini uzattığınız o anın, bu yardımın kabul olabileceği ve zamansız söylenen milyonlarca söylenmiş kelimelerden daha değerli olduğu Hizmetle aradaki farkı hissediyor musunuz?

 

Yardıma muhtaç bir ruh bu yardımı idrak edebileceği anı kollamak için benzer bir Hizmet bazen bütün bir hayat bekliyor.

 

Bugün sizinle İlahi Hizmet hakkında sohbet ettik. Ve sohbetimiz sırasında sizin için dünyalar arasından özenle getirdiğim Aşkımın bir parçasını aldıysanız memnun olurum.

 
BEN Djval Kul.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2009
 


Kurulum Tarihi : 17/03/2013 · 00:02
Son Güncelleme : 18/01/2014 · 17:26
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 7313 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye