* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498472 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte X - ....... 02.12.2009

Varoluşun Yüksek Gerçekliğine uyanma vakti gelmiştir
 
 
Tanrı Surya,
2 Aralık 2009
 
Surya01.jpgBEN Surya, dünyaları ve uzayı geçerek sizlere gelen. Buluşmamız sizi çok fazla sıkmayacak. Kısa keseceğim. Ve bu kısa kesişim, zaman ve mekandaki ikametiniz artık bitmek üzere olduğunu sizlere hatırlatacaktır. Dünyanızdan ayrıldığınız zaman illüzyona ait bütün eğlencelerinizi, alışkanlıklarınızı ve bağımlılıklarınızı nereye koyacağınızı daha bir sıklıkla düşünmelisinizdir. Eğer bağımlılıklarınızın yerini adanmışlık ve kararlılık ile doldurulmazsa, eğer korkuların yerini Aşk almazsa, bir sonraki dünyada gelişiminize nasıl devam edebilirsiniz ki?
 
Kâinatın temel Yasalarını öğrenmezseniz, mükemmelleşme hakkında nasıl düşünebilirsiniz ki?
 
İçsel dünyanız, İlahi dünyayla olan uyumunuz nihayetinde, hem sizin geleceğinizi hem de gezegeninizin geleceğini tayin edecektir.
 
Ben tekrar ve tekrar geliyorum ve aynı basit hakikatleri yinelemekten usanmıyorum. Bazen, aynı şey hakkında pek çok dünya yılı boyunca konuşurum ve birdenbire bir mucize gerçekleşir: İçsel bir Işık sayesinde kişi aydınlandığını hisseder ve keşiften duyduğu mutluluk her yanını kaplar. İnsanlığın gerçek bir Öğretmeni olarak, kâşifin hiç umulmadık bir şekilde gelen bu duygusunu korkutup kaçırtmamak için kenara çekilirim
 
Gelişebilen, tekâmül edebilen bireylerin var olduğunu görmek ne kadar da mutluluk vericidir. Yeni Dünyadaki ilk adımlar, muazzam bir çalışmayla ve büyük zorluklar aşmak suretiyle elde edilmesine rağmen, yine de bu bizleri çok mutlu etmektedir. Ebedi dünyalarla temas duygusunu on dünyevi yılda bir, tek bir insan hissetse bile, Dünya’daki insanlığını eğitmek ve öğretmek için umutlarımızdan ve gayretlerimizden vazgeçmemeye yeterlidir.
 
Dünyalarımızı ayıran büyük engelleri aştığım her seferinde, işimi daha iyi, daha kusursuz bir şekilde nasıl yapacağımı, sizin dilinizde ifadesi olmayan, kaba fiziksel zihinleriniz için çok hassas ve çok incelikli olan bilgileri, anlaşılır bir dilde size nasıl getireceğimi düşünürüm. Yine de uzayın daha incelikli unsurları zamanla sizin dünyanızda yerlerini almalıdırlar.
 
Ne yazık ki ince dünyaları herkes kavrayamıyor. Ve ne yazık ki uzak dünyalara ulaşmayı herkes amaçlayamıyor.
 
Uzayın ve fiziksel dünyanın yasaları öyledir ki amaçladığınız şeyi kaçınılmaz surette elde edersiniz. Sizler dünyanızda hoşunuza giden her şeyi yapabilirsiniz. Sizler dünyanızda tanrısınızdır. İşte bu yüzden insanlık tarafından, gelişiminin belirli bir etabında işlenen birçok suistimal yüzünden, bu yaratıcı güç kısıtlanmıştır. Ama o hala işlemeye devam etmektedir. Ancak bir sonuca ulaşmak için kararlılık, istikrar gibi özellikler ve olağanüstü bir konsantrasyon gereklidir. Daha önceleri, bu yaratıcı gücün sınırlandırılıncaya kadar birkaç saniyede olan şeyler, şimdi aylar hatta yıllar gerektirmektedir. Her şey insanın yüreğin niteliklerine, onun ruhsal niteliklerinin gelişimine bağlıdır. Aslında her insan eğer belirli bir konsantrasyon ve kararlılık gösterirse, fiziksel planda amaçladığı şeyi elde edebilir.
 
Görünür olana dek geçen süre ise, insanın arzuladığı öznenin veya amacın, kendi İlahi doğasıyla ne derece uyuştuğunu tekrar ve tekrar düşünebilmesi içindir. Onun için, dünyanızdaki değersiz bir süsü elde etmeyi çok istiyorsanız, onu elde edersiniz. Eğer düşlerinizin öznesine sahip olmayı arzuluyorsanız, ona sahip olursunuz. Mesele şu ki; amaçladığınız şey, İlahi modellerle ve İlahi tezahürlerle ne derece örtüşmektedir? İnce bedenleriniz aracılıyla akan İlahi enerjinin yardımıyla ve yeterli konsantrasyon ve kararlılıkla sizler pek çok şeyi maddeleştirebilirsiniz. Ama bu, ince ölümsüz parçanız için gerekli olacak mıdır? Uzak dünyalarda tekamüle devam edebilmeniz için gerekli olacak mıdır?
 
Tabi ki hayır. Daha ince ve daha yüksek dünyalarda tekamülünüze devam ettiğiniz zaman, yalnızca oluşturduğunuz kararlılık ve konsantrasyon nitelikleriniz sizinle birlikte kalacaktır.
 
O zamana dek, dünyanıza olan bağımlılığınızı koruduğunuz sürece, tekrar tekrar dünyanız tarafından cezbedileceksiniz ve bedenlenmeye gelmek zorunda kalacaksınız. Dünyanızdaki her şeyi, sizi çevreleyen her şeyi bırakmayı deneyin. Başaramayacaksınız. Her şeyi bir anda bırakamazsınız. Ve fiziksel dünyada sizi sarıp sarmalayan şeyleri barındırmayan dünyada yaşayamazsınız. Onun için, Öğretilerimizi sizlere aşkla sunuyor ve gelişiminizde sizlere rehberlik ediyoruz. Çok fazla stres hissetmemeniz için, binlerce Işık varlığı, dünyanızı korumaya çabalıyor. Ancak süreler yakınlaştığı zaman, olayların hızlanma süreci de başlıyor. Ve bu süreler artık çok uzakta değildirler.
 
Sizler pek çok bağımlılıklarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Pek çok şeyi bırakmanız gerekiyor. Zaman ise azaldıkça azalıyor. Sizleri çok iyi anlıyorum. İllüzyondaki uykunun ne kadar tatlı olduğunu çok iyi biliyorum. Uyanmak istemiyorsunuz.
 
Ancak, İlahi gerçekliğin güneşi artık doğuyor ve sizleri yeni dünyalara çağırıyor. Sizin dünyanızdan çok daha muhteşem.
 
Biliyorum; gezegende bulunan insanların %90’ı mesajımı okuduktan sonra omuzlarını kaldıracak ve büyük ihtimalle hiçbir şey anlamayacaklardır.
 
Ama ben, anlamayı başarabilen o az sayıdaki kişilere geldim. Ben sizin için konuştum, sevgililerim. Dünyanızda taşıdığınız yük çok ağırdır. Ve bedenlerinizin üstündeki enerji yüküne dayanmak her geçen yıl daha da zorlaşmaktadır. 
 
Yalnızca çok güçlü ruhlar dayanabilir ve yönlerini kaybetmemeye güçleri yetirebilir. Bununla birlikte, herkes Hiyerarşi’nin basamaklarında durabilir, yardım ve koruma dileyebilir. Ricalarınızı karşılıksız bırakmayacağız. Yardım gelecektir ve o illüzyondaki tatlı uykudan çıkmak için göstereceğiniz kararlılık kadar güçlü olacaktır.
 
Varoluşun Yüksek Gerçekliğine uyanma vakti gelmiştir. Uyanın! Yeni enerjileri ve yeni titreşimleri almak için hazırlanın!
 
BEN Surya. Aşkımla BEN.
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2009


Kurulum Tarihi : 29/03/2013 · 10:26
Son Güncelleme : 29/03/2013 · 10:26
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 7025 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye