* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
 -  Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497477 Ziyaretçi

 13 şu An Bağlı

Dikte XI - 05.01.2010

Yaşamınızdaki en önemli şeyin, Tanrı olduğunu hatırlamanız gerekiyor

 

Tanrı Şiva

5 Ocak 2010

 
Shiva_statuia.jpgBEN Şiva!
 

Tekrar geldim! Her zaman olduğu gibi, Göklerin merhameti, kendilerine bağlanan umutları ispat edebilsinler diye insanlığa yeniden bir fırsat sundu.

 

Bizler hepimiz şu an gezegende neler olup bittiğini dikkatli bir şekilde izliyoruz. Ve sır şu ki; Dünya, İlahi enerjiden yeni bir pay elde etti. Bizler de bunun Yeryüzü insanlığı üzerinde nasıl bir etki bırakacağını dikkatle izliyoruz. Acaba insanlık onu hiçbir yere götürmeyecek olan yolda mı yürümeye devam edecek, yoksa aklını başına alacak ve benim de üyesi olma şerefine nail olduğum, insanlığın Büyük Hocaları’nın tavsiyelerini mi izleyecek?

 

Mesajlarımı öyle çok sık verme gibi bir şansa sahip değilim. Onun için, her seferinde mesajımın içine sizleri uyandıracak ve evrimin yükselen sarmalında ileriye doğru gelişmek için sizleri teşvik edecek, mümkün olan en büyük enerji impulsunu koymayı çabalıyorum.

 

Fark ettiniz gibi elçimiz aracılığıyla verdiğimiz yeni mesaj dönemi, zihin için, dışsal zihin için çok fazla besin sunmuyor. Bizler yeni enerjilere; daha ince enerjilere cevap verebilecek bireyleri uyandırmak için daha hassas bir şekilde hareket etmeye başladık.

 

Mesajlarımızın ilk katmanı belli sayıda bireyi uyandırdı. Şimdi ise, farklı seviyede bulunan insanları amaç edinen değişik enerjiler geliyor.

 

Şu an bedende bulunanların en iyi olanları arıyoruz. Geçmiş bedenlenmelerde sizler Hizmet Etmeyi tecrübe ettiniz ve birçoğunuz adanmışlıkla Hiyerarşi’ye hizmet ettiniz, hatta yalnızca tek bir bedenlenmede de değil. Etrafı saran fiziksel dünya değişti, ancak sizler görevinizi hatırlamalısınız ve bu mesajlardan yüreğinize aldığınız impulsla, dış şartları aşmalı, Hizmet etmenize engel olan bütün şeyleri üstünüzden atmalısınızdır.

 

Sizin için zordur ve pek çoğu şu anki bedenlenmenin sonuna kadar kendisi ile birlikte taşımak zorunda kalacağı karmik bir yükle yüklenmiştir. Öte yandan üzerlerine hiç yük almayan bazı kişiler de var, ancak onlar çevredeki illüzyonda ruhları için besin bulmaya çalışıyorlar. Bu insanlar ya bir öğretiden diğerine koşup duruyorlar ya da dış, dünyasal aktivitelerde doyum bulabilmek için sürekli iş değiştiriyorlardır.

 

Bütün bunlar boşunadır. Sizler dünyasal çalışmanın tecrübesini birçok geçmiş bedenlenmede zaten aldınız. Yaşamınızdaki en önemli şeyin, Tanrı olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Ve eksiksiz, bütün yaşamınızı sadece Tanrı’nın planlarını gerçekleştirmeye adamanız gerekiyor.

 

Hem Tanrı’ya hizmet etmek hem de aynı zamanda farklı bir deneyim daha yaşamaya çalışarak, bir sonraki oyuncağı elde etmeye çalışarak, dünyada kendiniz için birtakım dışsal aktiviteler edinmek olmaz. Bu, sizin için geriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Etrafınızdaki insanlara bakmayın. Sizinle mukayese edildiğinde onlar daha anaokulundalar, sizler ise aynı zaman diliminde çoktan üniversiteden mezun oldunuz. Şunu anlamalısınız ki; temel ve belirleyici olan şey bilincin seviyesidir, yoksa şu anda dünyanızda kabul edildiği şekliyle kabul olmanın dışsal özellikleri veya refah değildir. Ebedi değerler vardır ancak bunun yanında illüzyona ait anlık eğlenceler de vardır.

 

Sizler bana kum havuzuna oturup kumdan kaleler inşa etmeye ve kumdan şekiller yapmaya çalışan yaşlı amca ve teyzeleri hatırlatıyorsunuz.

 

Uyanın. Yapmanız gereken ve bilinç seviyenize uygun gerçek şeyler vardır.

 

Nihai kararınızı almayı ne kadar ertelerseniz ve illüzyon dünyasında farklı aktivitelerin arkasına ne kadar saklanmaya çalışırsanız, uyandığınızda ve sonsuzluğun soluğunu bir gün; belki de bu yıl içinde hissedebildiğinizde, ayılıp kendinize gelebilmeniz o kadar zor ve ıstıraplı olacaktır.

 

Bütün yaşamınızı Hizmet Etmeye adamanız gerekiyor. Bunu yapamayan kişiler henüz sizin bilinç seviyenize ulaşmamışlardır.

 

Her bir kişi kendi bilinç gelişim düzeyinde bulunmaktadır, fakat siz kendiniz için uygun bir düzeyi almazsınız, bu durumda geri kalan diğer insanların fiziksel planda benzemeye çalışacakları bir modelleri olmayacaktır.

 

Dünya’da milyarlarca insan yaşamaktadır. Ancak sadece birkaçı dünyanın en yüksek zirvesine, Djomolungma’ya (1) tırmanmaya cesaret ediyor. Geri kalanlar ise; televizyonda gerçek yaşamlarının yerini dolduran eğlenceli programları izlemeyi tercih ediyorlar.

 

Yaşamınızda kahramanlık için her zaman yer vardır. Sizler gün be gün hiçbir dış şarta aldırmadan, kötü ruh haline aldırmadan, hastalıklara aldırmadan, Dünyada Tanrı’nın işlerini gerçekleştirdiğiniz zaman kahramanca bir iş yapıyorsunuz.

 

Tanrı’nın işlerini gerçekleştirmek için Djomolungma’nın zirvesine tırmanmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken şey, tam burnunuzun dibinde bulunan ilk işi almak ve onu yapmaya başlamaktır. Çok basit bir iş. Hatta size onunla uğraşmaya değmezmiş gibi görünebilir. Çok küçük ve önemsizdir.

 

Bununla birlikte anlayın ki; küçük şeyleri büyük bir Aşk’la yaptığınızda, kendinize daha büyük Hizmet için bir fırsat yaratırsınız.

 

Üstatlar, bir veya iki yıldan daha fazla sürebilen dikkatli bir sınamaya tabi tutmadan, Kardeşlik adına yapılacak bir işi sizlere emanet edemezler. Sizler zaten evvelki bedenlenmelerinizde Kardeşliğin güvenini kullanmış ve Onun işlerini yerine getirdiyseniz bile, o güveni bu bedenlenmede yeniden hak etmeniz ve bu güvene layık olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.

 

Pek çoğunuz uğraşmaya başlayabileceğiniz bir iş arıyorsunuz. Pek çoğu birlikte bir şeyler yapabileceği insanlar arıyor. İnanın bana bunların hiçbirine ihtiyacınız yoktur. Hizmetinize başlamak için gerekli olan her şeye sizler zaten sahipsiniz. Tanrı çoktan her şeyle ilgilendi bile. Yalnızca gözlerinizi açmaya ve uğraşmaya başlamanız gereken işi görmeniz gerekiyor.

 

Bizler ağlarımızı yeniden atıyoruz. Ve bu sefer avın nasıl olacağını bekliyoruz.

 
BEN Şiva!
 
--------------------------------

(1) Djomolungma veya Chomolungma – Dünya’nın en yüksek tepesi olan Everest tepesidir (yüksekliği: 8 848 m). Kaynak vikipedi. (Çev. notu)

 

© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 06/04/2013 · 12:25
Son Güncelleme : 06/04/2013 · 12:30
Kategori : Dikte XI
Sayfa Oku 7464 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye