* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
 -  Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496701 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte XI - 11.01.2010

 
Öğrencilik Yolu üzerine bir sohbet
 
Djval Kul
11 Ocak 2010
 
 

12djualkhul.gifBEN Djval Kul. Ben tekrar geldim, çünkü nasihatlerimi verme sırası bana geldi.

 

Hakkında konuşmaya niyetlendiğim şeyin sizler için yeni olduğunu sanmıyorum. Büyük bir ihtimalle bu veya şu dereceye kadar bu Öğretiyle aşina olmuşsunuzdur. Yine de bilginin pekişebilmesi için onu sürekli yenilemek, Hakikat’i farklı açılardan göstermek gerekir.

 

Ben Aşk ışınının üzerinde geldim. Ve Dünya’daki son bedenlenmemde, ruhsal Yol’umda önemli ölçüde ilerleme kaydetmeyi, kalbimin bu niteliği sayesinde başardım.

 

Biliyorsunuz ki zihinsel bir kılıf altında bilgi almaya tercih eden ve bununla birlikte İlahi bilgelik aldıklarını sanan insanlar vardır.

Başka insanlar ise İnancı’nda güçlenmek isterler ve inanılmaz çabalar sonunda Tekamül Yolu’nda yürümeleri konusunda kendilerini zorlarlar.

 

Ben en kısa yolu seçtim - Aşk Yolu’nu. Ve bu ışına hizmet ettiğim için hiç pişman değilim. Çünkü Aşk bir anahtardır ve yalnızca bu niteliğin ortaya konulmasıyla, İlahi Hakikate erişebilir ve İnancınızı güçlendirebilirsiniz. Üstelik sizler yalnızca Aşk hisseder ve Yol’unuzda yürürken mutlu olursunuz.

 

Kendi Yol’um hakkında size kısaca söz ettikten sonra, şimdi de Yol’da ilerleyişinizin bir başka noktasına durmak istiyorum. Bu mesajın iletilmesine başlanmadan hemen önce, çok önemli başka bir konunun aydınlatılmadığını hatırladım ve elbette onu verilen İlahi fırsatın çerçevesi içinde ele alarak size açıklamak gerekir. Söz konusu olan Öğretmen’e olan bağlılığınızdır.

 

Sizin zamanınızda ve bu mesajların yayıldığı ülkelerde, Öğrencilik Yol’u hakkında çok fazla şey, sıklıkla duyulmaz. Başkalarının yardımına başvurmadan, çok çabuk bir şekilde aydınlanmaya ulaştıran, daha iyi ve daha çağdaş yollar olduğunu düşünülür. 

 

Sevgililerim, Tanrı sizin özgürlüğünüzü kısıtlamak istemez ve sizler kendi hakikatinizi Yer kürenin her köşesinde arayabilirsiniz ve bize göre çok tuhaf olan pratiklere ve tapınmalara kendinizi teslim edebilirsiniz. Bu sizin seçiminizdir ve sizin özgür iradenizdir.

 

Ben eskisi gibi, insanlığın milyonlarca yıldır halihazırda yürüdüğü Yol’u öğretiyorum. Ve bu zaman süresince, bu Yol şimdiye kadar hiç yanıltmamıştır. Yanlış bir guruyu, yanlış bir öğretmeni takip ettiğiniz durumlar hariç.

 

Diğer durumlarda ise bu Yol, Kardeşlik tarafından bütün çağlarda daima kullanılmıştır. Bu Yol sizin zamanınızda da açıktır.

 

Daha önceleri de, geçmiş zamanlarda da, kendi Öğretmenini bulmak çok zordu. Tilopa ve Naropa’yla ilgili hikâyeyi biliyorsunuz. Guru - çelo ilişkileri hakkında pek çok hikâye duydunuz. Sizin zamanınızda, bilgi akışları o kadar çok çoğalmıştır ki bu bilgi okyanusunda yönü belirlemek çok zordur. Ve birçok adanmış hizmetkâr ve Hakikat arayıcısı baştan çıkartmalara kapılmakta ve kendini guru olarak isimlendiren bu veya şu sahtekârın oltasına takılmaktadır.  

 

Seçiminizi yaparken, takip edebileceğiniz kriterlerden birini sizlere vereceğim. Takip etmeye niyetlendiğiniz bu gurunun hangi öğrencilik silsile zincirine bağlı olduğunu anlamaya çalışın. Kendisinin saygı duyduğu öğretmenler var mıdır ve onlar kimlerdir?

 

Bizim Yolumuz’u, Üstatlar’ın Yolu’nu dünyanızdaki pek çok ünlü kişi öğretmiştir ve bunların arasında İsa, Muhammed Peygamber, Gautama Buda, Lao Tsu, Konfüçyüs, Pitagor bulunmaktadır. Saymaya devam edebilirim.

 

Takip etmeye niyetlendiğiniz gurunuz, insanlığın bu saydığımız Öğretmenleri’nden hangisini takip etmektedir?

 

İnanın bana, pek çok insanın üzerinde yürümüş olduğu denenmiş bir yol vardır. Kendi yolunuzu aramayı ve onu takip etmeyi kimse size yasaklamıyor. Bununla beraber, sizleri hiç yürünmemiş bir yolu izlemenin tehlikeleri konusunda uyarmayı da görevim sayıyorum. Ve kendi yollarında yürüme kibrine sahip pek çok hakikat arayıcısı biliyorum.

 

Karmik Kurulu’nun önünde durdukları zaman onların pişmanlıklarını gördüm ve Karmik Kurul’u yarattıkları karma hakkında onları bilgilendiriyordu. Çünkü denenmemiş bir yol üzerinde tek başınıza yürüdüğünüzde, bu sizin karmanızdır, sizin kendi deneyiminiz ve sizin seçiminizdir. Bununla birlikte, başka insanları da peşinize sürüklediğinizde, karmanız defalarca çoğalır.

 

Yasa, kendini ruhsal öğretmenler olarak ilan eden ve peşlerinden başkalarını da sürükleyen kişilere karşı çok serttir. Bu, körlerden oluşan bir alaya benzemektedir; körlerden biri diğerlerine gördüğünü söylüyor ve onlar da ona inanıp peşinden gidiyorlar. Sonuç malumdur. Onlar ancak ilk hendeğe kadar gidebilirler.

 

Onun için, bu kör insanlar gibi olmayın. Yaşamınızda şu bilgece kuralı takip edin: Tanrı’ya giden kendi yolunu bulan birine asla güvenmeyin. Bırakın bulduğu yolu hiçbir yere götürmediğine dair ispat etsin.

 

Sizlere denenmiş bir Yol olduğunu söylüyorum. Ve sizlere bütün dünya dinlerinde, bu Yol’u gösteren durumlar olduğunu söylüyorum.

 

Şimdi de, fırsattan yararlanarak, başka bir meseleyi gündeme taşımak istiyorum. Bu mesele sizin Tanrı’yla olan kişisel ilişkilerinizle ilgilidir. Sizin için en önemli olan şey, İlahi dünyayla içsel uyumu bulmanızdır. Yüreğinizin pusulası çalıştığında, illüzyon dünyasındaki hiçbir ayartma sizin için tehlikeli olmaz. Yüreğiniz Hakikat’i bilmektedir. Sizi sarıp sarmalayan her şeye karşı koşulsuz bir Aşk hali içinde bulunduğunuzda, işte tam bu durumda sizler Hakikat’i görmeyi başarabilirsiniz. Yaşamınızdaki bu mutlu anları yakalayın. Tanrı size onları veriyor. Ve yaşayan her şeye karşı koşulsuz Aşk sizi kapladığında, istediğiniz her soruyu kendinize sorabilirsiniz ve cevabını Yüksek Benliğinizden alacaksınızdır. 

 

Dünyanızda ne kadar çok farklı bilgi ve yeni türeyen guru varsa, yaşamınızda, varlığınızın içinizden gelen cevapları o kadar daha fazla takip etmelisinizdir. Bu sizin ihtiyacınız olan bir niteliktir. Ve sizler maddi şeyler ve illüzyona ait hedefler hakkında değil, öncelikle ayırt etme yeteneğinin gelişmesi için Tanrı’ya dua etmelisinizdir.

 

İllüzyon okyanusundan mümkün olabildiğince çok ruhu yakalamaya çalışıyoruz, bize muhalif olan güçler ise tam tersine, mümkün olabildiğince çok ruhu ele geçirmeye ve onları Yol’dan saptırmaya uğraşıyor.

 

Karanlık ruhların sizi parçalamaları için körü körüne kendinizi teslim etmeyin. Onların tanrı ve aşk için söylediklerinin arkasında hayvani doğalarının ve kişisel çıkarlarının gizlendiğini görün.

 

Bugünkü konuşmam pek mutluluk verici olmadı, ama birçokları için sanırım faydalı olacaktır. 

 

BEN Djval Kul. BENİM Aşkıyla.

 
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 26/04/2013 · 23:38
Son Güncelleme : 26/04/2013 · 23:38
Kategori : Dikte XI
Sayfa Oku 6785 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye