* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
 -  Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496811 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XI - 12.01.2010

Kalplerinizde uzanan bir Yol vardır

 
BEN OLDUĞUM BENİM
12 Ocak 2010
 
 

I_AM.jpgBEN OLDUĞUM BENİM.

 

BEN Varoluşun kalbi ve nedeniyim. BEN her insanın içinde var olan Işığım.

 

Bütün BEN olduğumu herkes olabilir.

 

Yaradılış’ın Yüce İlk nedeni çağrısını yaptı. Ve bu çağrı her bireyin kalbine ulaşmalı. Ve bu çağrı; Eve, sonsuz Işığa ve sonsuz Yaşama bir çağrıdır.

 

Kaç peygamber bu basit Hakikatlerden bahsetti, ancak insan algılaması, illüzyonun örtüsü, en basit sözlerin ardındaki Hakikati görmeyi engelliyor. Tanrı’da bulunmak ruhlarınız için doğaldır. Ve bu, dünyanızda arayıp durduğunuz ve daima özlemini duyduğunuz şeydir. 

 

Halbuki, aradığınız her şey sizinle birlikte birkaç santimetre uzaklıkta durmaktadır, sizin içinizde, kalplerinizde bulunmaktadır. Işığınız, Eviniz. Gerçek parçanız.

 

Ebedi Yaşamının anlayışı ve yavaş yavaş ebedi olmayan her şeyden ayrılmak, işte bu sizi her şeyin ötesinde ilgilendirmelidir. Işığı gaye edindiğinizde, sizin ölümsüz olduğunuzu ve bu gezegene yalnızca geçici bir süreliğine geldiğinizi anladığınızda, işte o zaman Tanrı’ya giden Yol’da ilerliyorsunuzdur.

 

İllüzyonun bataklığından çıkamadığınızda, insani duygu ve düşünceler sizi ele geçirdiğinde, illüzyon dünyasına ait herhangi bir amaç bulmayı çalıştığınızda ve onu takip ettiğinizde, hiçbir yere gitmiyorsunuzdur. Sizler bilincinizin sabit bir pozisyonunda duruyorsunuzdur.

 

İçinizde ebedi olan şey, sizin bilinciniz ve edinebileceğiniz en iyi yaşam tecrübenizdir.

 

En iyi İlahi özelliklerinizin tezahürü, örneğin fedakârlık, karşılık beklememek, koşulsuz Aşk, merhamet - bütün bunlar ruhunuzun birer kazanımı olarak sizinle birlikte kalacaktır. Ve çabalarınız sayesinde kendinize, İlahi özelliklerinizden oluşan ölümsüz bir beden dokuyabildiğinizde, ancak o zaman, daha önce değil, şu an sizinle konuştuğum dünyaya geçiş yapabilirsiniz.

 

Tutkularınız, korkularınız, memnuniyetsizliğiniz, şüpheleriniz, kibriniz size hükmettiği sürece, sizler İlahi, ölümsüz bir Işık bedeni yaratma işine kendinizi adayamazsınız. Onun için, şimdi sizlere neyin engel olduğunu artık biliyorsunuz. Ve size engel olan her şeyden nasıl kurtulacağınız konusunda özen gösterebilirsiniz.

 

Binlerce ve milyonlarca yıl boyunca, illüzyon dünyasında bulunurken sizler, bir bedenlenmeden diğerine size eşlik eden ve düşük nitelikli enerjilerden oluşan çok ağır bir yükle kendinizi yüklediniz. Ve bütün bu gereksiz bagajdan nasıl kurtulacağınızı düşünmenin vakti artık gelmiştir.

 

Yeni bir apartmana veya yeni bir eve taşındığınızda, kendinizle beraber neyi götüreceğinizi ve neyi gereksiz bir çöp gibi atacağınızı sorusu önünüze çıkar. Şimdi aynı şeyi kendi içinizde yapmak zorundasınız. Varlığınızda bir düzen oluşturmak. Sizi ziyaret eden o değişmez olumsuz hallerin dikkatli bir şekilde analiz etmek ve onlardan kurtulmak. Neyi gaye edineceğinizi ve neyin size engel olduğunu bildiğinizde, sizler artık ebedi Yaşama giden Yol’da ilerleyişinize başlayabilirsiniz.

 

Bununla beraber, çok basit kelimelerle ortaya koyduğum bu basit Hakikati anlamayanlar çoktur.

 

Ve bunun, bu şekilde cereyan etmesi çok acıdır. Hepinizin yukarıya, daha yüksek bir evrimsel basamağına çıkma vakti gelmiştir.

Bunun için de, basit Hakikatleri kavramanız gerekiyor.

 

Tanrı’nın varlığı hakkında bir kanıt aramaya gerek yoktur ve ebedi Yaşamın varlığını kendi kendinize kanıtlamak için enerji harcamaya gerek yoktur. Kalplerinizde uzanan bir Yol vardır. Tanrı, her birinizin İlahi dünyaya doğrudan bir erişim elde etmeniz için tedbirini almıştır. Kişisel, mistik deneyim aracılığıyla, Ebedi Olan’la kişisel temas aracılığıyla.

 

Onun için, aranızda zihinsel bedeniniz için kanıtlara ihtiyaç duyanlar, sizler onları araştırabilirsizin. Ben sizleri içinizde, kalplerinizde uzanan en kısa Yol’da yürümeye çağırıyorum. Ve inanın bana, her biriniz İlahi dünyanın kapısını yaşamında en azından bir kez açma imkânı vardır. Ve ebediyetin soluğunu hissetmeye.

 

Hiçbiriniz, kalplerinizden sanki iyiliğin ve huzurun akıp geldiği o sessiz mutluluk anlarını, yaşamında bir kere bile olsun tatmadığını söyleyemez. Ve işte bu durum esas olan durumdur. Sizler bu tecrübeyi kazandınız. Şimdi ise, yaşamınızda bu bilinç durumunda sürekli kalmanızı engelleyen her şey, adım adım sizleri terk etmek zorundadır.

 

Eski eşyalarınızı düzenlerken ve hangilerine ihtiyaç duyup, hangilerini atacağınıza bakarken, bu iş için belirli bir zaman harcarsınız. Aynı şekilde, insanoğlu da şimdi bunu belirlemek zorundadır: elinin altında sahip oldukları hangileri evrimin bir sonraki basamağında gerekli olacaktır ve hangilerinden eski bir çöp gibi ayrılmak zorunda kalacaktır.

 

Ve bu şekilde, kendinizi her bir olumsuz özellikten ya da olumsuz alışkanlıktan tek tek kurtararak, ilerlemeyi ve evrimsel gelişim sarmalında yukarı doğru hareket etmeyi başarabileceksiniz.

 

Tüm çabalarınızın size yüzlerce katıyla geri döndürüleceği an gelecektir, çünkü Yolunuzda, İlahi dünyaya ait perspektifin açılacağı o noktaya ulaşacaksınız.

 

Bu anın gelmesi ne kadar zaman alacağını bilmiyorum. Bununla birlikte, eğer beni anlıyorsanız ve işaret ettiğim yolu takip etmeye hazırsanız, bu an kaçınılmaz olarak yaşamlarınıza gelecektir.

 

Tanrı’nın bir planı vardır. Ve o gerçeğe dönüşmek zorundadır.

 
BEN OLDUĞUM BENİM.
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 30/04/2013 · 22:26
Son Güncelleme : 30/04/2013 · 22:44
Kategori : Dikte XI
Sayfa Oku 6781 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye