* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497540 Ziyaretçi

 22 şu An Bağlı

Dikte X - ....... 09.12.2009

Pratikte güç kazanmayan her Öğreti, ölü bir öğretidir

 
Sevgili Lanello
9 Aralık 2009
 
 

Lanelo.jpgBEN Lanello. Sizlere büyük ölçüde beklenmedik gelebilecek, ama belki tam olarak ona ihtiyaç duyanların yüreklerinde bir yansıma bulabilecek bir konuşma için geldim.

 

O halde, başlayayım. Bugün, mesaja başlamadan önce, bu materyali size nasıl sunacağımı konusunda uzun bir süre düşündüm. Ve anladığım en önemli şey, eğer sizlere bunu duyma yeteneği verilmemişse, ben ne kadar çaba gösterirsem göstereyim, sizler duyamayacaksınızdır. Veya tam tersi, eğer hazırsanız ve hazır olma düzeyiniz buna izin veriyorsa, sizler söylenmemiş bile olsa gereken her şeyi duyacaksınızdır. Bunu satır aralarında okuyacak ve eyleme geçmek için bir kılavuz şeklinde algılayacaksınız.

 

Tahmin ettiğimiz gibi, Rusya’daki misyonumuz dirençle karşılaştı. Ve bu direnç kaçınılmazdır. Çünkü son yıllarda, elçimiz aracılığıyla Rusya’nın ışık taşıyıcılarının kalplerine dökülen Işık akışı, çok aşikar bir şekilde dirence yol açmak zorundaydı.

 

Ve fiziksel planda, elçimizin Aşramında kurduğumuz ileri karakolumuz, çok ciddi saldırılara ve çok ciddi sınamalara maruz kalıyor. Her şey doğaldır.

 

Pek çok insanın bakış açısına göre Tekamül Yolu, İçsel Yolu hakkında soyut bir Öğreti verildiği müddetçe, bu Öğreti bir dirence veya reddedilmeye yol açmayacaktır, çünkü dünyanızda her türlü ve her çeşit birçok öğreti yayılmıştır. Ve onların arka planında elçimizin aracılığıyla sunduğumuz Öğreti pek göze batmıyor.

 

Bununla beraber, fiziksel planda bir inşaata başlar başlamaz, dalga anında baş gösterdi. Ve bu dalga yalnızca memurlardan yükselmedi, bu dalga daha düne kadar kendini Işık taşıyıcısı olarak gören insanların içinden baş gösterdi. Ne kadar kınama, ne kadar dedikodu ve söylenti yükseldi.

 

Ve bütün bunlar fiziksel planda yaptığımız küçücük bir pratik adımdan dolayı ortaya çıktı.

 

Peki, bunun neden öyle olduğunu biliyor musunuz? Pratikte güçlendirilmeyen, yaşamda uygulanmayan, fiziksel plan da dahil olmak üzere Varoluş’un bütün planlarını kapsamayan her Öğreti, ölü bir öğretidir.

 

Yüce Beyaz Kardeşliğin Öğretisi, her zaman var olmuş bir yığın çeşitli öğretiden daima şundan dolayı farklı olmuştur; bizler Öğretimizi her zaman pratiğe geçirmeyi amaçlamışızdır. Çeşitli hayali fokusların yerleştirilmesi, enerjilerin aşağıya indirilmesi vs gibi soyut spritüel metotlar şeklinde değil.

Bizler Öğretide verilen ve günlük yaşamda uygulanması gereken modelleri pratiğe geçirmeyi daima amaç edinmişizdir.

 

İlahi Emirler’i uzun uzadıya anlatabiliriz, bunun hakkında bin yıl anlatabiliriz, bununla beraber bu Emirler’i yaşamlarında takip eden gerçek insanları yalnızca bir defa görmek yeterlidir ve bu model bilinçte yaşamın sonuna kadar yerleşecektir.

 

Bu yüzden, fiziksel plandaki model bu kadar önemlidir. Ve bu yüzden bizler bunun hakkında bıkıp usanmadan konuşuyor ve onun yaratılması için enerji yönlendiriyoruz.

 

Bununla birlikte, bu model Yükselmiş Üstatlar’ın eylemleri için hayati bir önem taşıdığından dolayı, fiziksel, astral ve mental planlarda bu kadar güçlü bir dirençle karşılaşmaktadır. Üstatlar’ın eylemlerine iştirak etmek isteyen ne kadar çok insan vardı, bir bakın. Peki, onlar nereye gittiler? Fiziksel planda somut işler yapmanın sözü açılır açılmaz, bütün bu insanlar anında kendilerine yaşamda farklı uğraşlar, egolarına bu kadar acı bir şekilde dokunmayan ve onu yaralamayan farklı birtakım daha rahat öğretiler ve dinler buldular.

 

Bizler bayrağımızı Rusya toprağında yükseklere çektik. Bizler planlarımızı onayladık ve onları gerçeğe dönüştürmek için koyulduk. Ancak şimdi, maalesef muhalif güçlerin tarafında muazzam bir dirençle karşılaştık. Ve bu direnç bir taraftan doğal ve tahmin edilebilirdir, diğer taraftan ise bizler Rusya’daki Işık taşıyıcılarından daha yüksek bir bilinç seviyesi bekliyorduk. Bizler daha büyük bir cesaret, daha büyük bir fedakârlık ve daha büyük bir adanmışlık bekliyorduk.

 

Peki, bizler Rus erkeğin uyanmasını bekleyeceğiz. Ama çok geç kalmasın. Elçimizin değerli verimli yılları gidiyor. Oysa bir elçi olmaksızın, planlarımızı gerçek kılmak mümkün olmayacaktır. Bizler birçokları aracılığıyla çalışmayı denedik, bizler şimdi bile bu çok önemli ve gerekli misyonu üstlenebilecek olanları uyandırmaya çalışıyoruz. Fakat şimdilik başka adaylar göremiyoruz.

 

Bu durum hakkında tavsiyede bulunabileceğim tek şey, umutsuzluğa düşmemek ve en azından illüzyona karşı kazanılan şeyi kaybetmemeye gayret etmektir. Bu yıllar içerisinde kazanılan en değerli şey: Rusya’da olduğu kadar dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan pek çok Işık taşıyıcısının bilinç seviyelerini yükseltmeyi başarmak oldu.

 

Bizler Öğretimizi verebileceğimiz yüksek bir tribüne sahibizdir. Her mesajla birlikte, kavramanız ve Kardeşliğin planlarını gerçek kılmak için yönlendirilmesi gereken enerji gelmektedir.

 

Ve bizlerin böyle bir emekle oktavınıza aktarılan enerjinin, önemsiz konuşmalarla, boş sohbetlerle, bir de üstelik dedikodu ve gıybetlerle etrafa saçıldığını görmek çok acıdır.

 

Kardeşlik daha önce bu kadar büyük bir dinleyici kitlesine aynı anda hitap etme şansına hiç sahip olmamıştı. Öğreti’nin internet aracılığıyla yayılmasını kastediyorum. Bu dinleyici kitlesinin farklı seviyelere sahip olduğunun farkındayız ve Öğreti’yi öyle bir şekilde sunmayı çabalıyoruz ki; farklı bilinç seviyelerinde bulunan herkes kendisi için bir şeyler alabilsin. Bu yüzden Öğreti, çok basit sözcüklerle sunulmakta ve herkes için anlaşılır konulara değinmektedir.

 

Her bir dönem Öğreti’nin belli bir şekilde sunulmasını gerektiriyor. Bizler, verdiğimiz mesajların miktarı, er ya da geç bilincinizin bir niteliğine dönüşeceğini içtenlikle umut etmekteyiz.

 

Bununla beraber, bir numaralı görevin, yer kürede Öğreti’nin tam anlamıyla uygulanacağı yerin yaratılması olduğunu unutmayın.

 

Tam da bu görev için bedende olan yeterli sayıda Işık ruhları bulunmaktadır. Dünyanın her yerine yayılmış bu ruhlar tarafından duyulabilmesi için Öğreti’yi yaymamıza yardım edin.

 

Bugün konuştuğum kişiler tarafından duyulacağımı ve anlaşılacağımla ilgili umudu kaybetmiyorum.

 
BEN Lanello. Daima zafer!
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2009

 


Kurulum Tarihi : 05/05/2013 · 00:41
Son Güncelleme : 05/05/2013 · 00:41
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 7001 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye