* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496458 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte X - ....... 11.12.2009

Gül Yolu’nun Özü

 

Sevgili İsa

11 Aralık 2009

 

Abim_Isa.jpgBEN İsa, sizlere gelen.

 

Bu mesajımı sizlere mümkün kılmak için Göksel Takımı tarafından ne çok çabalar harcandı! Ve işte; sizinleyim. 

 

Buluşmamıza sevindiniz mi? Sanırım birçoğunuz, benim bu mesajı verebilme ve bu mesajın ne ölçüde gerçekten bana, Sevgili İsa’ya ait olduğu ihtimaliyle ilgili birtakım şüpheler duyuyorsunuzdur.

 

Ben şüphelerinizi çözeceğim. Mesajın kaynağını düşünmeyin, onun dünyanızda nasıl ortaya çıktığını düşünmeyin. Dikkatinizi mesajın kendisine yoğunlaştırın ve onu kalbinizle okumaya çalışın. Aklınızla değil, kalbinizle. Aklınız ve kalbiniz her zaman aynı fikirde değildir. Kalbiniz sizi Göklere doğru çağırırken, aklınız, dış aklınız büyük ölçüde size engel olmaktadır.

 

Aklınız size bunun imkânsız olduğunu söyler; yaşamınızda hiçbir şeyi değiştirmemeniz için binlerce sebep bulur. Ve çoğu zaman sizler kalbinizi değil, aklınızı takip edersiniz. Ve kalbinizin sesi yavaş yavaş sessizleşir ve en sonunda tamamen susar. Ve yaşamda dolaşmaktan bıktığınızda, birçok engelle karşılaştıktan, ince bedenlerinizde onarılamaz yaralar aldıktan ve psikolojik problemler edindikten sonra, kalbinizden yardım istemenin iyi olacağını bir yerlerden duyarsınız veya hatırlarsınız. 

 

Bununla beraber, Tanrı’sız yaşanan uzun yıllar esnasında kalbiniz öyle yaralar ve berelerle kaplanmıştır ki; o artık çağrılarınıza cevap verememektedir.

 

Şaşkınsınızdır. Çünkü yardım talep ediyorsunuz, gerçekten yardıma ihtiyacınız var, ama onu elde edemiyorsunuz. Kalbiniz suskundur. 

 

Ve böyle bir anda birçok insan ümitsizliğe kapılmakta ya da umudunu kaybetmekte ve bilincin en kötü durumlarına düşmektedir.

 

Bunu yapmamalısınız sevgililerim. Kalbiniz sizi duymaktadır, fakat siz onu duyamıyorsunuz, çünkü bizzat kendiniz onu bir zırhla kaplamışsınız. Kalbinizi yaralayan birçok hayat tecrübesiyle karşılaşmış ve yüreğiniz katılaşmıştır. Kalbiniz için bu, yaşamda karşılaştığınız darbelerden, sert darbelerden korunmak için arkasına saklandığı bir zırhla, bir kabukla kaplandığını anlamına gelmektedir. Bu yüzden kalbinizin içinde bulunduğu bu zırhı, bu kabuğu adım adım eritmeniz gerekmektedir. Sizler bu kabuğu bir anda ve hatta bir ayda eritmeye başaramazsınız. Belki çok daha uzun bir süre gerekebilir. Hatta belki kalbinizi ihmal ettiğiniz süreye eşit bir zaman gerekebilir.

 

Ancak gerçek Yaşama, etrafınızdaki yaşama değil de, gerçek Yaşama, sizleri bekleyen ebedi Yaşama geri dönebilmeniz için durmaksızın, adım adım ilerlemeniz ve kalbinizdeki örtüleri birbiri ardına çıkartmanız gerekiyor.

 

Yaşamda, pek çok kötülükle karşılaştığınız. Kalbinizin donup kasılmasına sebep olan pek çok şey var. Kalbinizle konuşun, yüreğinizin sıcaklığını hissedin. Kalbinizle birlikte nefes aldığınızı hayal edin. Kalbinizle konuşmak sizin günlük alıştırmanız haline gelmeli.

 

Ve kalbinize gittikçe daha çok özen gösterince, o da size karşılık verecektir. Ve yaşamınızda öyle bir an gelecek ki; varlığınızın derinliklerinde kalbinizin sesini duyacaksınız. Bu çok yumuşak ve tatlı bir ses olacaktır. Etrafınızı saran yaşamın ve telaşın ortasında bu sesi kaybetmemeye çalışmalısınız. Kalbinizin size ne söylediğini duymak için büyük bir çaba göstermelisiniz.

 

Ve eğer bunu bir defa, ardından ikinci defa yapmayı başarırsanız, artık sizleri büyük bir zaferle kutlayabiliriz! Sizler kendi içinizde bulunan gerçek, İlahi özünüze geri döndünüz. Ve içinizde, varlığınızın içerisinde yer etmiş şefkatiyle, sıcaklığıyla, Aşkıyla ve mutluluğu ile kıyaslandığında, dünyanıza ait bütün eğlenceler size kaba ve gereksiz görünmektedir. Sizler çok daha ince bir lezzet elde edeceksiniz, sizler İlahi dünyanın mutluluğuna kavuşacaksınız. 

Ve bu içinizde meydana geldiği zaman, kendi kendinize şöyle diyebileceksiniz: “Oldu! Gerçek olmayan parçamı alt ettim. Bunu yaptım!”

 

Bunun yanında, varlığınızın içinde huzuru ve sükuneti keşfettiğinizde, bütün dünyanın geri kalanı aleyhinize dönecektir.

 

Ben hiçbir sır ifşa etmiyorum. Bu hikaye dünya kadar eskidir. Titreşimleriniz yükseldiğinde, etrafı saran dünya için bir tehlike kaynağı haline geliyorsunuz, çünkü geri kalan bütün dünya, kalplerini halen aşılmaz zırhın arkasında saklamaya devam ediyor ve varlığınız aracılığıyla akmakta olan Aşkınıza karşılık vermek istemiyor.

 

Böyle bir durum karşısında ne yapmak gerekiyor? Kalbinizin sesini dinleyin. Kalbiniz size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir. Genellikle, yaşam şartlarınız ve karmanız dünyanın pençesinden kaçıp kurtulmanıza olanak vermez. Ve sizler Tanrı’nın kurbanlık Kuzu’su gibi dünyanızda kalmak zorundasınız. Sizler susamışların susuzluğunu kanınızla gidermek için kendinizi feda etmek zorundasınız. Ve size işkence ederken, kanınızı içerken, dünya belirli bir süre için durabilir ve her bir varlığın içinde Tanrı’nın bulunduğunu hatırına getirebilir. Tanrı ise, bu dünyada yaşayan her bir kişiyle konuşmak için uygun anları beklemektedir.

 

Dünyada uyanmış çok az ruh bulunmaktadır. Bu yüzden, bu ruhların kaderi dünyada kurbanlık Kuzular olmaktır.

 

Ve yeterli sayıda ruh birleşinceye ve dünyanın bütün karanlığını bastıracak Işık momentumu yaratıncaya kadar bu böyle devam edecektir.

 

O zamana dek her bir İsa varlığının kaderi dünyanın kurbanı olmaktır, tıpkı zamanında kendimi kurban edişim ve maddenin haçında çarmıha gerilişim gibi.

 

Sizlere Gül Yolu’nun (1) özünü bildirdim, 2000 yıl önceki bedenlenmem esnasında takip ettiğim o Yol’un özünü bildirdim. O zamandan beri pek çok Işık ruhu benim Yolumu tekrarlamıştır. Bazılarını biliyorsunuz, onlar tarihe azizler ve peygamberler olarak geçtiler. Diğerlerini duymamışınızdır. Çünkü bu Yol’un özü dünyanın kurtuluşu uğruna kendini feda etmektir. Bu olduğunda ise, her köşe başında bunun hakkında konuşulmaz.

 

Bugün Yükselmiş Üstatlar tarafından öğretilen İçsel Yol ile ilgili sizlere bir fikir verdim. 

 

BEN İsa.

 
 
© Tatyana Mikuşina, 2009
 

------------------------------

BEN OLDUĞUM BENİM’in 5 Mart 2005 tarihli “Gül Yol” adlı mesajına da bakın.

 


Kurulum Tarihi : 12/05/2013 · 13:12
Son Güncelleme : 07/10/2016 · 11:48
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 6692 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye