* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496552 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte X - ....... 12.12.2009

Negatif enerjilerden özgürleşme üzerine bir Öğreti

 

Kuthumi

12 Aralık 2009

 
Kuthumi2.jpg
BEN Kuthumi.
 

Muhtemelen, elçimiz aracılığıyla verdiğimiz mesajlarımızı düzenli bir şekilde okuyanlarınız, beni hatırlayacaklardır. Ben sık sık geliyorum ve konuşmalarım temel olarak bilinçlerinizin gelişimine değinmektedir. Ayrıca ben ruhlarınızın yüklenmiş olduğu psikolojik problemlerin çözümü konusunda uzmanlaşıyorum.

 

Ve bugün ben, psikolojik problemlerinizin nereden kaynaklandığı ve insan psikoterapistlere başvurmadan onlardan kurtulmanın mümkün olup olmadığıyla ilgili bir konuşmaya zaman ayırmak istiyorum. Söylemekgerekir ki; Yükselmiş Üstatlar ve insan psikoterapistleri psikolojik problemlerden özgürleşmeye farklı şekilde yaklaşıyorlar. İnsan psikoterapistler bilinçaltı ve bilinçsiz terimlerini kullanırlarken, ben genellikle ruh ve ince bedenler terimlerini kullanırım.

 

Eğer uzmanlarınız size bir müşteri ve fiziksel planda bir geçim kaynağı olarak değil de, yardıma ve desteğe muhtaç bir ruh olarak yaklaşsaydılar, bunda çok büyük bir fark olmazdı. Şu üzücü gerçeği belirtmeliyim ki; şu anda Dünya gezegeninde yaşayan neredeyse tüm insanlar, yardıma ihtiyaç duymaktadırlar. Ve kastettiğim yardım, ruhlarınıza yüklenmiş olan ve bir bedenlenmeden diğerine geçen psikolojik problemlerinizin çözümüdür. Birçok uzman-psikoterapist ruhun çok eski bir geçmişe sahip olduğunu ve pek çok enkarnasyon geçirdiği gerçeğini reddetmektedirler. Bu ise yardıma ihtiyaç duyan pek çok ruha tam anlamıyla yardım etme fırsatını engellemektedir. Birçok problemleriniz size daha önceki bedenlenmelerinizden gelmiştir. Bunlar çeşitli korkular, fobiler, ölüm kayıtlarıdır. Pek çok ruh bu problemlerle yüklenmiştir ve onlardan nasıl kurtulacaklarını bilememektedirler.

 

Sizlere evrensel bir reçete vermeyeceğim. Sizlere yalnızca tavsiyeler verebilirim, benim kendi tavsiyelerimi. Ve eğer bu tavsiyeleri yaşamlarınızda kullanmayı başarabilirseniz çok mutlu olurum ve tavsiyelerim ruhlarınıza iyileşme getirirse çok daha mutlu olurum.

 

Öncelikle içinizde bulunan ve ince bedenlerinizin yüklenmiş olduğu problemin farkına varmanız gerekiyor. Örneğin bu, geçmişten gelen karşı cinse duyulan nefret olabilir. Şimdiki bedenlenmenizde harika bir aileye sahipsinizdir. Nefret ve kin göstermek için hiçbir sebep bulunmamaktadır. Fakat kendinize hakim olamıyorsunuzdur. Sizler periyodik olarak nefret, öfke nöbetlerine tutuluyorsunuzdur. Bundan bizzat kendiniz acı çekiyorsunuz ve ayrıca size en yakın olanlarınız; eşiniz, çocuklarınız da acı çekmektedirler.

 

Probleminizin çözümüne ilk ve temel adım bu problemin içinizde var olduğu gerçeğini kabul etmektir. Bu çok büyük ve önemli bir adımdır. Bu satırları okurken böyle bir problemi görmemenin nasıl mümkün olabileceği sizlere komik görünebilir. Hemen sonuç çıkarmaya acele etmeyin. Bu problemi başka insanlarda görebilirsiniz ancak nefretin ve kinin karmik enerjisi kendi içinizde yükseldiğinde, size şiddetle çarptığında, bir okyanus dalgası gibi sizi kapladığında, durumu bu kadar ağırbaşlılıkla değerlendiremezsiniz. Öfkeniz size tamamen haklı görünür ve siz, daha doğrusu dışsal aklınız durumunuzu, davranışınızı ve hareketlerinizi haklı göstermek için bin tane mazeret bulur.

 

Geçmiş bedenlenmelerinizden gelen bu korkunç negatif enerji içinizde yükseldiği zaman, kendinizle baş etmek sizin için çok zordur. Geçmiş yaşamlarınızda karşı cinsin en sert muamelelerine kaç defa maruz kaldığınızı bilmiyorsunuz. Küçük düşürülmüş, dövülmüş, hatta tecavüze uğramış ve öldürülmüş bile olabilirsiniz. Bütün bu negatif deneyimlerin kayıtları ince bedenlerinizde bir yük olarak durmaktadır. Ve sizin göreviniz, sizin öncelikli göreviniz bu enerjinin, bu negatif enerjinin kendi içinizde var olduğunu fark etmeye çalışmaktır.

 

Bilincinizin negatif durumuna sebep olan kocanız veya karınız değildir, aksine içinizde bulunan enerjidir. Durumun zorluğu şudur ki; büyük bir olasılıkla karınızda veya kocanızda da dönüştürülmesi gereken aynı enerjinin bulunmasıdır. Ve büyük bir olasılıkla, eğer negatif enerjinin etkisi altında siz, örneğin şu anki bedenlenmesinde sahip olmadığı birtakım hareketler veya düşünceler için kocanızı suçluyorsanız, bu durumda o daha önceki bedenlenmelerinde tam olarak onu suçladığınız şeyleri yapmaya kendine müsaade etmiştir. Bu yüzden, düşük nitelikli enerjilerden iyileşme süreci çok daha karmaşık bir hal alır, çünkü bu karşılıklı bir süreçtir. Ve siz kendiniz negatif enerjilerden kurtulmak için birbirinize yardım edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendi aranızda anlaşmaktır, negatif enerjinin birinizde yükselmeye başladığı zaman, diğeri bu enerjinin yükseldiğine dair işaret etmelidir. Ve birbirinize yardım ederek, bu enerjinin içinizde var olduğunu farkına varabileceksiniz. Ve bu enerjiyi kendinizden ayırabileceksiniz. Sizler kurtulmak istediğiniz parçanızın bu olduğunu anlayabileceksinizdir.

 

Ve ikinci çok önemli adım, içinizde bulunan ve varlığını fark etmeyi başardığınız negatif enerjiden kurtulmak için bir istek duymaya başladığınızda gelir.

 

Sonraki adım en basit olandır. İçinizde bulunan negatif enerjiden sizi kurtarması için Tanrı’dan dilemenizdir. Ancak görünüşteki tüm kolaylığına rağmen, bu adım herkes tarafından atılamamaktadır. Kuralolarak, insanların bilinci çok değişkendir. Onlar negatif enerjiden kendilerini kurtarması için Tanrı’dan bir veya iki defa dileyebilirler, fakat sonradan bu dileklerini, negatif enerjiden kurtulma kararlarını unuturlar. Ve bir sonraki karmik an gelip çattığında ve negatif enerji tekrardan tümüyle onları kapladığında, insanlar şaşırmaktadır. Neden Tanrı onları bu enerjiden kurtarmamıştır?

 

Mesele şu ki sevgililerim, içinizde bulunan negatif enerji bazen bir önceki bedenlenmeniz süresi boyunca, bazen ise birkaç bedenlenme boyunca oluşmuştur. Bu yüzden bu enerjiden kurtulmak için sizler çok büyük çabalar ortaya koymalısınız. Dua pratikleri uygulayabilirsiniz, bu elçi aracılığıyla verilen bir dizi mesajda ayrıntılı bir şekilde tarif edilen her ayın 23’ü (1) dispenzasyonunu kullanabilirsiniz. Yine ayrıntılı bir biçimde size verilen Karmik Kurulu’na mektuplar (2) dispenzasyonunu da kullanabilirsiniz.

 

Bazen birkaç yıl süren günlük çabalarınız, geçmişin negatif enerjilerinden özgürleşmek için size yardımcı olabilir.

 

Şimdiki bedenlenmeniz esnasında edindiğiniz negatif özellikler çok daha kolay bir biçimde dönüştürülmektedir, fakat bir bedenlenmeden diğerine size eşlik eden özelliklerin dönüştürülmesi büyük çabalar gerektirmektedir.

 

Ve pek çok özellik, eşlerinizle direk bir etkileşim yoluyla dönüştürülebilir. Gün be gün, birbirinizin negatif özellikleriyle karşılaşarak, bunların aslında kendinizi onlardan kurtarmanız gereken negatif enerjiler olduğunu fark edersiniz ve birbirinizi affedersiniz ve bütün yaşam boyunca birbirinize yardım edersiniz.

 

Yalnızca bu şekilde, birbirinize yardım ederek, sizler bazen geçmişin karmasının üstesinden gelebilirsiniz. Ve geçmişin karmasını çözmede size yardım edebilecek temel unsur, birbirinize karşı duyduğunuz aşktır. Bu, üzerinde titremeye ve korumaya değer paradan, eşyadan ve altından çok daha değerli, dünyanıza ait en yüce mücevherdir.

 
Sohbetimiz bugün gerçekleştiği için memnun oldum.
 

BEN Kuthumi, size ve ruhlarınıza duyduğum Aşk’la.

 
-----------------------------------------------------------------------------

(1) Her ayın 23’ü dispenzasyonuyla ilgili bilgiye “Sirius” sitesindeki none;text-underline:none">http://www.sirius-tr.net/articles.php?lng=tr&pg=213 linkinden ulaşabilirsiniz.

 

(2) Karmik Kurul Toplantısı yılda iki defa gerçekleşir ve yaz gündönümü ya da kış gündönümünden başlayarak iki hafta devam eder. Karmik Kurulu’na mektuplar ile ilgili dispenzasyonunu none;text-underline:none">http://www.sirius-tr.net/articles.php?lng=tr&pg=323 linkinden okuyabilirsiniz:

 
 

© Tatyana Mikuşina, 2009Kurulum Tarihi : 19/05/2013 · 11:07
Son Güncelleme : 27/05/2013 · 23:11
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 7138 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye