* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
 -  Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498690 Ziyaretçi

 13 şu An Bağlı

Dikte XI - 13.01.2010

Rusya’da İlahi fırsatın gerçekleştirilmesi üzerine bir konuşma

 
 
Üstat Nikolay Roerih
13 Ocak 2010
 
 

BEN Nikolay Roerih. Roerich2.jpg

 

Bedenlendiğim sırada beni heyecanlandıran ve şimdi de heyecanlandırmaya devam eden konular hakkında konuşmak için bugün sizlere tekrar geldim.

 

Rusya’yı ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Ve Göklerden bu ülkeye sunulan İlahi fırsatın kullanılmadan bırakılmasını hiçbir şekilde kabullenemiyorum.

 

Şunu anlayın, sevgililerim; İlahi fırsat akışının bağlanabilmesi için, kalp akımlarınız uyumlu hale gelmeli ve gereken seviyede olmalıdır. İlahi fırsatın fiziksel dünyada tezahür etmesine imkân veren mekanizma, kalplerinizde bulunmaktadır.

 

Bu yüzden, sizin tarafınızdan alevlendirilmesi gereken şey ruhun ateşidir, kalbin ateşidir. İnsanların titreşimlerini yükseltebilmek için kaç ilerici insan sanatın, bilimin farklı alanlarında çalışmıştır. İnsan bilincine ait bütün o yüksek sanat eserleri şimdi nerededir?

 

Muhteşem olanı neden unuttuk? Neden yüreklerimize sanatın, müziğin, sinemanın, resmin en kötü örneklerin girmesine izin verdik? Nasıl oldu da gençlik çok gerekli besinden mahrum kaldı? Onların ruhlarının gelişimi için gerekli olan besini kastediyorum.

 

Daha önceleri de Rusya’da büyük bir gericilik vardı. Ve bizler bunu biliyorduk. Ancak bunun yanında, İlahi modelleri taşıyan insanlara da saygı gösteriliyordu. Ve en iyi modelleri kavrayabilen bir aydın sınıfı vardı.

 

Benim zamanımda, insanlar onlara ulaşabilsinler ve onları reddetmesinler diye, Üstatlar’ın mesajlarının dünyaya aktarmak gibi bir görev vardı. Şimdiyse, internetin sunduğu fırsatlar sayesinde, bilgi şimşek hızıyla yayılmaktadır. Ancak bu sefer de insanların karşısına başka bir tehlike çıktı. Her şeyin en bayağısı ve en adisinin akımı insanları kaplamış ve bu bilgi okyanusunda, dünyanıza, insanlığın en iyi temsilcileri tarafından muazzam çabalarla getirilen bilgi kırıntıları dibe çökmüştür.

 

Bir Yol vardır ve her şey kaybedilmemiştir. Her şey değiştirilebilir. Ve ben kalbimde, her şeyin telafi edilebileceğini ve Rusya´yı müthiş bir geleceğin beklediği inancını taşımaya devam ediyorum. Aydınlık günün karşısına tekrar çıkan o problemleri kabullenemiyorum. En kötü insan belirtileri nedense hiçbir dirençle karşılaşmıyor.

 

Uyandırmak, halen uyanabilecek olanları uyandırmak günün en temel ödevidir! Ve aynı zamanda bizim yürümüş olduğumuz yolu yürümeyi çalışmak gerekiyor. Otoritemize ve bağlantılarımıza dayanarak, oradan aşağıya bir talimat gelmesi için bizler Rusya´daki en üst yetkililere ulaşmaya çalışıyorduk. Daha o zamanlarda, geçen yüzyılın 20’li yıllarında Rusya’nın geleceğini değiştirebilecek en etkili yol buydu. Şu an anlıyorum ki; misyonumuzun iyi bir sonuca ulaşma ihtimali yüzde 1-2 den fazla değilmiş. Yine de Üstatlar bu şansı kullanmıştır.

 

Şimdi, Rusya’da her şey değişmiştir ve Bilgeliğin Üstatları tarafından bütün insanlığa verilen Öğreti’nin, önce Rusya’da ve ondan sonra diğer ülkelerde geniş bir alana yayılma ihtimali, önemli ölçüde artmıştır. Bu misyon için bedenlenmeye gelmiş olan samimi yüreklerin yalnızca çaba göstermesi gerekmektedir. Rusya nüfusunun büyük bir bölümü eskisi gibi, yüz yıl öncesine ait algılarla yaşamaktadır. Ve onlar halen kral-babaya inanıyorlar, o gelecek ve herkes mutluluk içinde, kaygısız bir şekilde yaşayacaktır.

 

Bazen, tek bir kişi tarihin bütün gidişatını değiştirebilir. Ancak bu kişi bu misyon için kendini hazırlamalıdır. O, İlahi fırsatın akışına dayanabilmeli ve gerekli anda kalbinin içinden akıp geçmesine izin vermelidir.

 

Benim ve eşimin aracılığıyla verilen Agni Yoga kitapları defalarca okunmuş ve tekrar tekrar okunmuştur. Peki, kalplerinizi İlahi fırsatın akışına hazırlayamamışsanız, bu okuma ne işinize yaradı? Bizler her gün yaptığımız özverili çalışmayla Rusya için büyük bir gelecek hazırlıyorduk. Bizler Büyük Kurtuluş savaşı sırasında geceler boyunca uyumadık ve bütün dualarımızı ve dileklerimizi Rusya’nın kurtuluşu için yönlendiriyorduk.

 

Çalışmamızın devam etmesini, farklı gruplarda ve toplantılarda sessiz bir biçimde yok olmayacağını umuyorum.

 

Karanlığın son zamanlarda yerini yalnızca sağlamlaştırdığından dolayı müthiş bir esef duyuyorum.

 

Rusya’ya yeniden verilen İlahi fırsatın bitmekte olduğunu ve bu fırsatı gerçeğe dönüştürebilecek ruha ait yiğitlerin bulunamadığı düşüncesini kabullenmek zordur.

 

Bu zamanda bedende olmadığıma çok üzülüyorum. Etrafımda, aynı düşünceye sahip aydınlar sınıfının en iyi temsilcilerinden bir çevre oluşturabilirdim. Bizler bütün bayağılıkları televizyon ekranlarından kaldıracak, koruyucu bir konsey organize edebilirdik.

 

Rusya topraklarında Hakikat’e çıkarsızca hizmet edebilecek hiç kimse kalmadı mı gerçekten? Bir süre daha tutunmak ve ziyafetine devam edebilmek için bütün araçları kullanan, ayakları kilden yapılmış bu dev abide o kadar güçlü müdür? Ben, karanlığa doğru yönelmiş ve ışığa, direk güneş ışığına çıkmaya korkan, tam tersine perde arkasında kendi karanlık eylemlerini yaratmayı tercih eden insanların kollektif bilinçaltından bahsediyorum.

 

Bugün bedende bulunan sizlere doğrudan konuşuyorum. İnsanlığa ait en yüce ideallerini yakınlaştırmak, fiziksel planda gerçeğe dönüşmelerine yardım etmek için yaşamınızda her şeyi yaptınız mı?

 

Gençliği çok erken bir yaştan itibaren bilinçlendirmek gerekmektedir. Televizyon ekranlarının ve mağaza raflarının en iyi örneklerle doldurulması gerekmektedir. Yükselmiş Üstatlar’ın hiçbirisi bu görevi sizin yerinize yapamaz!

 

Misyonunuzun tamamlanması için yalnızca kalbin niteliklerine, yalnızca ruhun ateşine ihtiyaç vardır. Ve bu çalışma ve ruhun bu başarısı, Rusya’nın en iyi oğullarının ve kızlarının geçmişte ortaya koydukları başarıdan daha az değildir.

 
BEN Nikolay Roerih
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2010Kurulum Tarihi : 30/05/2013 · 06:57
Son Güncelleme : 30/05/2013 · 07:02
Kategori : Dikte XI
Sayfa Oku 6861 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye