* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
 -  Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496805 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte XIII-9 - .. 20.06.2013

Size yardım eli uzatıyorum

 
 
Sanat Kumara
20 Haziran 2013
 

Sanat Kumara.jpgBEN Sanat Kumara.

 

Dünya insanlığına karşı babacan duygularım benisize tekrar gelmeye zorluyor.

 

Mesajımı ilettiğim bu anda eşi benzeri olmayan bir huşu hissediyorum. Her zaman olduğu gibi bilincimin, anlayışımın, inancımın ve Tanrı’ya ve O’nun Yasasına olan bağlılığımın bir parçasını sizlere aktarmak istiyorum.

 

Sizler bu Mesajımı okuduğunuzda veya dinlediğinizde kendi auranıza bir anda başarılarımın tüm momentumunu alabilirsiniz. Tek engel, sizin dünyevi aklınızın, egonuzun karşı koymasıdır. Kabul edemediğiniz zaman, alamazsınız. Ve sizler kabul edemiyorsunuz, çünkü bizim aramızda egonuz şeklinde bir engel durmaktadır.

 

Bu yüzden her geldiğimizde, önümüze koyduğumuz temel görev, egonuzu aşmaktır. Bizler ancak birbirimize yakınlaşmak için adım attığımızda Birliğimize ulaşabilir ve Ruhta birleşebiliriz.

 

Ben geliyorum ve size yardım eli uzatıyorum. Ama sizler de gayret göstermeli ve bana elinizi uzatmalısınız.

 

Tanrı’daki işbirliliğimizin ve Birliğimizin gerçekleşmesi için sizlerin sürekli gayret göstermeniz gerektiğini tekrarlamaktan usanmıyorum. Bugün Yolu takip edip, tavsiyelerimizi takip edip, yarın ise egonuzun avuntularına teslim olamazsınız. Bugün öğrencimiz olup, yarın ise bunu unutamazsınız.

 

Eylemlerinizin, seçimlerinizin ve çabalarınızın tutarlılığı ve devamlılığı; işte bizler bunun için yorulmaksızın uğraşıyor ve bunu takip etmeniz için sizi çağırıyoruz.

 

Mesajlarımızdan ilham alarak işaret ettiğimiz Yol’u takip etmeye karar verdiğiniz her seferinde, ertesi gün bu kararınızı unutmayın.

 

Sizin zamanınızda maddenin direnişi doruk noktasına ulaşmıştır. Bu yüzden illüzyon güçlerini aşmak için tüm çabanızı ortaya koymanız gerekmektedir. Ve sizler bunu yapabilirsiniz. Sizler her türlü içsel ve dışsal negatif güçlerin ve enerjilerin direncini aşabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey – isteğiniz ve çaba göstermeniz, bağlılığınız ve devamlılığınızdır.

 

Varlığınız içindeki bu nitelikleri çıkartmak için tüm Yaratılışa hissedilen derin, koşulsuz bir Aşk duygusuna dayandırılmış, elmas gibi bir İnanca ihtiyacınız vardır.

 

Sizler varlığınızı anında yeniden kuramazsınız ve Hiyerarşi ile hemen uyumlanamazsınız. Ama sizler yavaş yavaş doğru yönde her gün atılan adımlarla buna ulaşabilirsiniz. Tanrı’ya geri giden Yol’da emin olarak ilerlemek için verdiğimiz tavsiye ve nasihatler yeterli olmaktadırlar.

 

Sizler yalnızca bizi sürekli hatırlamalı, yüreğinizdeki uyumu korumalısınız. Kardeşlik bunun için bu kadar çaba harcamaktadır. Mesajlarımızı vermek üzere her geldiğimizde, milyonlarca Yükselmiş Varlık, her bir Mesajın iletilmesi için yardımını ve desteğini sunmaktadır. Ve bu yüzden Mesajlarımız dünyanızdaki en büyük mücevherdir. Bizim Mesajlarımız, maddeleşmiş İlahi Enerjidir. Sekiz buçuk yıl boyunca gıdım gıdım enerjimiz ve titreşimimiz dünyanıza nüfuz etmektedir.

 

Ve bizler, enerjimizi, aldığınız bilgileri ve İlahi Yasanın anlayışını uygun ve dikkatli bir biçimde kullanacağınızı içtenlikle umuyoruz.

 

Mesajlarımızı okuduğunuz her seferinde, onların dünyanıza iletilmesi için ne kadar çaba harcandığına dair bir an için düşünün. Ve eğer sizler, ortaya koyduğumuz çağırılarımıza eşit olarak cevap verebilseydiniz, o zaman İlahi Yasa tatmin edilmiş olacaktı, oktavlarımız arasındaki enerji alış verişi bitmiş olacaktı. Ve bu, Dünya gezegeninin evriminin Tanrı’da ileri gelişim yeteneğine sahip olduğunun bir ispatı olurdu.

 

Ancak bu gerçekleşmemektedir. Ve sizler bunu kendi örneğinize bakarak emin olabilirsiniz.

 

Bir sonraki Mesajımızı okurken elde ettiğiniz hazır oluşunuz ve kararlılığınız ne kadar bir süreye yetiyor? Telefonun ilk çalışına veya arkadaşlarınızla ilk chat’leşmeye kadar mı? Sizi baştan çıkartan bir sonraki eğlenceye ve zevke kadar mı? Televizyondaki bir sonraki filmi izlemeye kadar mı?

 

Sizler etrafınızdaki illüzyonu bir anda atamazsınız, ama onu aşmak için birbirini takip eden adımlar atabilirsiniz. Ve önünüzde duran Yol, sizin dışınızda değil, bu Yol sizin içinizde açılmaktadır. Ve bu Yol – bilincinizin değişimidir.

 

Bilincinizin bu değişim sürecini siz kendiniz yönetiyorsunuz. Etrafınızdaki tüm dış illüzyon, seçimizi yapmak ve Yolda ilerlemek için serilmiştir. Ancak sizler illüzyondan ayrılmak yerine ona gittikçe daha fazla dalmayı tercih ediyorsunuz.

 

Ve bu sizin seçiminiz ve kararınızdır. Sizin yerinize seçimlerinizi yapacak, evrende tek bir varlık bile yoktur.

 

Şimdi ise kendinizi benim yerime koyun. Milyonlarca yıldır size Öğretinin temellerini öğretmeye devam ediyorum. Ben pek çok elçi ve peygamber aracılığıyla geliyorum. Aynı Öğretiyi milyonlarca yıl boyunca veriyorum. Pek çoğunuz bu Öğretiyi, Kardeşliğin mabetlerinde bizzat benden ve Elçilerimden on binlerce, yüz binlerce kez duydunuz. Ama daha sonra illüzyonlu dünya ile temas ediyordunuz, gözlerinizdeki Işık sönüyordu ve kararlılık sizi terk ediyordu, sizler gittikçe daha fazla dünyanızın illüzyonuna dalıyordunuz. Daha sonra bir an gelip, son bir ümitle gözlerinizi Göklere yönlendiriyordunuz, yardım ve kurtuluş diliyordunuz. Ve bu bir hayattan öteki hayatta tekrarlanıyordu. Pek çok defa.

 

Eğer aranızdan birisi benim yerimde olsaydı, çoktan vazgeçerdi. Fakat ben her biriniz için sorumluluk taşıyorum. Ve ne kadar ayak direseniz de, ben yine de geleceğim ve size öğretimi ve tavsiyelerimi vereceğim.

 

İllüzyonda oynamaktan sıkılmanız ve İlahi bilincin yüksek tepesine doğru çabalamanız için ruhunuza daha ne kadar zaman gerektiğini bilemiyorum, ama biliyorum ki, bir an gelecek bilincinizi öyle yükseltebileceksiniz ki, İlahi Yolun gelişim perspektifini görecek, bakışınızı sonsuza dek dünyanızın ışıldayan değersiz süslerinden çevireceksinizdir.

 

Bu hakikat anının bu bedenlenmenizde gelmesini diliyorum. Sonsuzluğa adım atmanızı ve mümkün olduğu kadar çabuk size köstek olan illüzyonun sınırının ötesine geçmenizi dilerim.

 

Size elimi uzatıyorum, ona gelebilmenizi ve onu kavramanızı sabırla bekliyorum.

 
BEN Sanat Kumara. Om.
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2013


Kurulum Tarihi : 22/06/2013 · 22:28
Son Güncelleme : 29/06/2013 · 00:01
Kategori : Dikte XIII-9
Sayfa Oku 7196 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye