* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
 -  Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496579 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte XIII-9 - .. 26.06.2013

Sizleri her şeye rağmen,  kendi ideallerinizi takip etmeye çağırıyorum!
 
Sen Jermen
26 Haziran 2013
 
BEN Sen Jermen!Senjermen01.jpg
 

Baylar ve bayanlar, kendi üstünde yorulmaksızın çalışan ve Yeni Çağ enerjilerinin etrafınızdaki dünyaya nüfuz etmesini sağlamak için mümkün olan her şeyi yapanlara saygılarımı sunmak için sizlere yeniden geldim!

 

Bugün, sizlere pek çoğunuzun bedenlenmiş olduğu çağı hatırlamanız için geldim. Ve ben bugün sizlere Şövalye Komutanınız olarak geldim!

 

Bir zamanlar şövalye örgütlerin var olduğunu sizlere hatırlatmalıyım. Ve şunu da hatırlatmalıyım ki; o çağda, şu anda olduğu gibi, yaşamlarını idealleri uğruna feda etmeye hazır Ruh’un gerçek şövalyeleri vardı.  Zırhını kuşanıp turnuvalara katılan kişiler de vardı. Ama onların kalpleri suskundu ve dünyaya İlahi Hakikat’ini ve gerçek ideallerini aktarmıyorlardı.

 

Sizin zamanınızda da inançlarını her türlü yaşam şartlarında savunmaya hazır Ruh’un gerçek şövalyeleri vardır. Ve Öğreti’nin arkasında gizlenerek kendi bencil çıkarları için hareket eden, kendi cemaatini toplamaya çalışan ve onu kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendiren kişiler de vardır.

 

Bu sizin toplumunuzda çok yaygın görülen bir durum, öyle değil midir?

 

Çok sayıda insan, gruplar toplamakta ve onları yönetmeye çalışmaktadır. Körler, körlere kılavuzluk ediyor.

 

Bugün sizlere inancın impulsunu ve takip etmek üzere çağrıldığınız gerçek yönü vermeye geldim.

 

Öyleyse Şövalyelik Şeref kodeksini örnek olarak alın. Uğruna mücadele etmeniz gereken ve ihanet edemeyeceğiniz gerçek idealler vardır. Ve gerçek ideallerin sahteleri de vardır.

 

 Bana bir ayrım yapamadığınızı, izinden gittiğiniz lider gerçek mi yoksa sahte bir çoban mı olduğunu ayırt edemediğinizi söylediğinizde, sizler kurnazlık yapıyorsunuz. Sizler daima gerçeği biliyorsunuz! Kalpleriniz, dünyanızda ayrım yapan en mükemmel araçtır. Kalbinizi dinlemediğinizde, birinin izinden gitmenin sizin için neden daha rahat ve daha güvenli olduğunu size her zaman ispat edecek olan zihninizi dinlemeye başlarsınız.

 

Şimdi gerçek değerlerin ve sahtelerinin nerede bulunduğuyla ilgili daha kesin bir fikir elde etmelisinizdir.

 

Ay da parlar. Ancak o yansıyan, Güneş’ten gelen, ışıkla parlar. Bu yüzden, gerçek İlahi Işığı dünyanıza ileten kişiler vardır, bunun yanında yansıyan ışıkla parlayan kişiler de vardır. Bu tıpkı Ay’la Güneşi gözlemlerken gördüğünüz şey kadar açıktır.

 

Sizler Yeni Çağa girmektesiniz. Ve Yeni Çağ’da hakim olmanız gereken başlıca nitelik, ayrım yapabilme niteliğidir. Bu niteliği geliştirmek için seminerlere ve konferanslara katılmanıza gerek yoktur. Bu nitelik her birinizde doğuştan bulunmaktadır. Ve hepiniz, çocukken, bu ayrım yapabilme niteliğine sahiptiniz. Fakat, dünyanızı ele geçiren sahte değerlerin ortamına girdiğinizde, sizler çevrenin etkisi altında kaldınız ve kalbiniz yerine dışsal zihninize güvenmeye başladınız.

 

Bu yüzden, sizin göreviniz yaşamınıza gerçek değerlerini geri getirmenizdir. Sorumluluk duygusu, onur, bağlılık, inanç ve aşk bu değerlere aittir. Sizlere birçok gerçek nitelik sayabilirim. Ancak kendiniz de pekala onları biliyorsunuz. Sahte ideallerin arkasına gizlendiğinizde ve sahte liderlerin izinden gitmeye çalıştığınızda, sizler ruhunuzun derinliklerinde, yanlış bir yolda olduğunuzu daima bilirsiniz. Çünkü bu durumda kişisel çıkarlarınız tarafından yönetiliyorsunuzdur. Sizler kendiniz için bir şeyler elde etmeye çalışırsınız. Bunun ne olduğu önemli değildir - iyi bir ilişki, rahat ve tatmin edici bir yaşam, güç veya para, ihtirasların veya isteklerin tatmini. Her halükarda bu, İlahi değerlere ve gerçek şövalyelik Ruhuna daima ters düşen bir şeydir.

 

Dünyanızda bulunurken gerçek, İlahi değerleri izlemeyi neredeyse imkânsız hale getirdiğinin farkındayım. Çünkü dünyanız % 90 oranda sahte değerlerden oluşmaktadır.

 

Ancak ben tam da şimdi Yükselmiş Üstatlar’ın bayrağı altında birleşmeye hazır olanlarınıza önderlik etmek için geldim! Hemen şimdi sizin Şövalye Komutanınız olarak bayrağımız altında sizleri birleşmeye çağırıyorum!

 

Düşman zayıf ve sayıca az olduğunda zafer kazanmak kolaydır.

 

Onur ve övgü ise azınlıkta olup da zafer kazananlarındır! Ve şimdi ben sizlere, anlık menfaatlerini feda etmeye ve ebedi, ölümsüz değerlere doğru çabalamaya hazır olanlara sesleniyorum. Aranızdan kimler reklam panolarının parıltılı ışıklarıyla ve sizleri cezbeden ışıltılı pullarıyla, illüzyonlu değersiz süsler dünyasını bırakmaya ve Kardeşliğe, Üstatlar’a bağlılığınızı, sarsılmaz inancınızı ve aşkınızı da içeren gerçek değerleri savunmak için savaş meydanına inmeye hazırdır!

 

Baylar ve bayanlar, ideallerinizi korumak için kat be kat üstün düşman güçlerinin karşısında adım atmaktan korku duymayanlarınıza, ben önderlik yapmaya hazırım.

 

Bunun için lütfen Şeref kodeksini ezberleyin onun daha ilk satırlarında şöyle yazmaktadır; sizin illüzyon dünyanızda Tanrı’dan daha üstün duran ve İlahi Yasa’yı takip etmekten daha büyük bir değere sahip bir şey yoktur.

 

Bu açıklama temelinde geri kalan her şey sizler için netleşecektir ve farklı bir anlam kazanacaktır.

 

Yaşamınızın kendisi bile Tanrı’dan ve İlahi Yasa’ya itaatten daha az önemli değerdedir. Çünkü yaşamınızı Tanrı için feda ederek sizler Ebedi Yaşam’ı elde edersiniz. Ama illüzyon dünyasına ait anlık menfaatleri ve tutkuları takip ederek ruhunuzu sonsuza dek kaybedersiniz.

 

Sizlere İlahi Hakikat’i savunma yolunda adım atmanızı diliyorum. Utanmaz bir şekilde yüzünüze karşı gülen ve idealleri takip etmek öncelikli yaşam görevleri olan insanların hala var olduğuna inanmayan illüzyon güçlerinin karşısında kararlılığınızı ve inancınızı göstermenin vakti tam şimdi gelmiştir.

 

Sizleri her şeye rağmen,  kendi ideallerinizi takip etmeye çağırıyorum! Buna gerçek şövalyelik Ruhu denir! Buna ölümsüzlük denir!

 

Sizleri ebedi Yaşam’a girmeye çağırıyorum! Sizleri beni takip etmeye davet ediyorum - sizin Şövalye Komutanınızı!

 

Yeni Çağa, Kova Çağı’na şerefle gireceğiz!

 
BEN Sen Jermen!
 
 

© Tatyana Mikuşina, 2013


Kurulum Tarihi : 09/07/2013 · 23:26
Son Güncelleme : 09/07/2013 · 23:26
Kategori : Dikte XIII-9
Sayfa Oku 6844 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.17 saniye