* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
 -  Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498689 Ziyaretçi

 12 şu An Bağlı

Dikte XI - 17.01.2010

Sizleri hareket etmeye çağırıyorum!
 
Üstat Godfre (1)
17 Ocak 2010
 

10godfre.jpgBEN Godfre.

 

Son bedenlenmem Amerika topraklarında olmasına rağmen, bütün Dünya insanlığını ilgilendiren müşterek pek çok konuların olduğunu düşünüyorum. Ve özellikle Dünya´nın içinden geçtiği şu dönemde, bazı konuların güncelliği apaçıktır.

 

Böyle olunca bugün, ilginizi çekebilecek bir konuşma yapmayı görevim sayıyorum. En azından, Amerika’da elçi görevini yerine getirdiğim o vakitler, benim bu konuşmam her zaman büyük bir ilgiyle karşılanıyordu.

 

Ruhsal düşüncenin çeşitli yönlerinin liderleri arasındaki etkileşim konusuna değinmek istiyorum.

 

Çeşitli ruhsal pratiklere ilgi gösteren insanların sayısında bir artış olduğu açıktır. Ve aralarında başlangıcı yüzyılların derinliğine, Atlantis zamanlarına kadar giden birtakım ruhsal yeteneklere sahip olan belirli liderler bulunmaktadır.

 

Pek çok insan birlikten ve birleşmeden bahsetmektedir. Birçok insan, iki veya daha fazla grubun mekanik birleşmesinin ruhsal birliğin kuvvetlenmesine yol açacağını düşünmektedir.

 

Gerçekte ise; sizler birleşmeye çalıştığınızda, bu hiçbir zaman ya da hemen hemen hiçbir zaman olumlu bir sonuca yol açmaz. Bu durumun nedeni nedir?

 

Sebebini yükselmiş bilinç durumumdan açıklamaya çalışacağım. Bütün mesele, sevgililerim, tamamen insani gerekçeler takip ederek birleşmeye çalışmanızdadır. Hayalini kurduğunuz ve hakkında konuştuğunuz ya da tartıştığınız birleşme çoğu zaman mental alandadır, hatta bedensel zihinde olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Ve sizler de biliyorsunuz ki, bu gerçek bir birleşmenin mümkün olabileceği düzey değildir. Çünkü bedensel zihin, fiziksel dünyanın kategorileriyle düşünür. Ve sizler çoğu zaman, fiziksel planda birtakım somut amaç ve hedefleri çözmek için ancak geçici olarak birleşebilirsiniz. Ama amaca ulaşıldığında ve başka saygın bir hedef olmadığında, insanların beyinlerinde bir huzursuzluk süreci işlemeye başlar. Elbette ki, ruhsal hareket liderlerinin bilinç seviyesi etkileşim sürecinde önemli bir rol oynar. Ve bazı liderler birbirleriyle etkileşimde bulunabilirken, bazıları ise bunu tamamen komik gerekçeler yüzünden yapamazlar.

 

Bu da gösteriyor ki; ruhsallığı amaç edinen insanların bilinç seviyesi bile, herkesin hayalini kurduğu ve konuştuğu, ama şimdiye kadar ulaşılamayan gerçek bir Birliğin meydana çıkması için yeterli değildir.

 

Bütün mesele, sevgililerim, bilinç seviyesindedir. Gerçek bir birleşme yalnızca sizler İsa bilinç seviyesine ulaştığınızda mümkün olabilir, yani birleşme sadece Yüksek Benliğiniz seviyesinde mümkündür. İşte tam da bu yüzden, o hareketi BEN’İM (2) olarak adlandırdım. Çünkü Tanrı’yı amaç edinen insanların birleşmesi yalnızca Yüksek Benlik seviyesinde mümkün olabilir.

 

Tecrübe göstermiştir ki; günümüz insanlar Yüksek Benlikleriyle uyumu kısa bir süreliğine yakalayabilseler dahi, yine de bu uyum periyotları çok kısa sürmektedir. Ve fiziksel planda, bu bilinç durumundayken, gerçek Birlik yönünde güvenilir adımlar atmak için bu periyot yeterli değildir.

 

Eğer benim bugünkü konuşmamdan sonra; elde edilen sonuç düşlenen gibi olmayacağı için herhangi bir şey yapmanın faydasız olduğu sonucuna varırsanız, bu doğru olmayacaktır. Hayır, sevgililerim, sizler fiziksel planda küçük somut eylemler temelinde dahi olsa işbirliği için girişimlerinize devam etmelisinizdir. Eğer yürümeyi öğrendiğiniz zamanlarda, ayağa kalkmak ve yürümek için iki-üç denemeden sonra, girişimde bulunmayı bıraksaydınız sizler yürümeyi hiçbir zaman öğrenemeyecektiniz.

 

İnsan faaliyetinin bu alanında da böyledir. Etkileşim için sürekli ve ısrarlı girişimler gereklidir. Yalnızca her zaman şunu hesaba katmalısınız; yaşamda ortak işlerin ya da faaliyetlerin yapılması özellikle gereklidir.

Çünkü birleşme mental ve duygusal boyutta olduğu için, benzer bir birleşmenin yaşayabilir olması ve varlığını mümkün olabildiğince uzun bir süre devam ettirilebilmesi için, mental ve duygusal bedenlere sürekli bir yük bindirilmesi gerekir. Ortak eylemler sırasında, özellikle de olanaklar sınırında yapıldıklarında, Yüksek Güçlerin müdahale etmeleri ve sizin faaliyetiniz aracılığıyla görevlerini yürütmeye başlamaları daha kolaydır. Sizler sürekli bir yoğunluk altında bulunduğunuzda, Ortak Yararlılık için devamlı bir çalışma içinde olduğunuzda, bu anda çakralarınız tam güçle açılmakta ve İlahi enerji bedenlerinize akmaktadır, arkasından da İlahi fırsat dünyanızda gerçeğe dönüşebilir.

 

Bu yüzden, girişimlerinize devam edin, hiçbir şeye aldırmadan eylemde bulunun ve çabalarınızın sonucu bilinç seviyenizin yükselmesi şeklinde kendini gösterecektir. Unutmayın ki, karmanız iyi bir amaca yöneltilen ortak eylemler sırasında en başarılı bir şekilde dönüştürülür.

 

Etrafınıza bir bakın ve yapılması gereken ne kadar çok iş olduğunu görün. Bütün işleri düzeltmek için yaşamınız yetmeyecektir. İlahi fırsat akışını yakalayın. Burnunuzun dibinde duran ilk işi yapmaya başlayın. Fiziksel, mental ve duygusal planlardaki ortak eylemleriniz her şeyden önce sizleri dönüştürebilir, bunun beraberinde getireceği bir sonuç da sizi çevreleyen her şeyin dönüşümü olacaktır.

 

Çalışma sürecinde gereksiz olan her şey, ilerleyişinizi engelleyen her şey, her türlü kusur, olumsuz özellikler ve alışkanlıklar uçup gidecektir. Belirlenen hedeflere ulaşmakta ısrarcı olun ve her zaman şunu hatırlayın: fiziksel planda gerçekleştirilen her ortak çalışma o kutsanmış günlerin, Dünya´da Altın Çağın gerçeğe dönüştürülmesinin mümkün olacağı o anın gelişini hızlandıracaktır.

 

Sizleri hareket etmeye çağırıyorum! Ve inanın bana ben ne hakkında konuştuğumu biliyorum. Çünkü çok sayıda insanın ortak eylemlerinden doğacak sonuç fiziksel plana tezahür ettirildiğinde, çevredeki alan, tıpkı sabahtan akşama kadar dua ettiğiniz gibi temizlenmektedir.

 

Çok umut ederim ki, bugünkü konuşmam İlahi bilinç zirvesine yükselişinizin başlayabileceği o yola sizleri teşvik edecektir.

 
BEN Godfre.
 
----------------------------------------

(1) GODFRE.  Yükselmiş Üstat Godfre, Sen Jermen'in bir Elçisi olan Gay Richard Ballard olarak bedenlenmiştir. Büyük Beyaz Kardeşliğin öğretileri, BEN'İM Varlığı Yasası, Dünya'ya O'nun aracılığıyla gelmiştir. 1939'daki yükselişine kadar İsa bilincinin fokusunu gezegen için O korumuştur. Eşi Edna Ballard- şu an Yükselmiş Üstat Lotus’tur. Gay Ballard, Godfre, Ray King takma adı altında yazmıştır.

 

(2) BEN'İM hareketi, son bedenlenmesi esnasında Üstat Godfre tarafından kurulmuştur. (Çev. notu)

 

© Tatyana Mikuşina, 2010


Kurulum Tarihi : 19/07/2013 · 12:37
Son Güncelleme : 19/07/2013 · 12:37
Kategori : Dikte XI
Sayfa Oku 6782 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye