* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1504231 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte X - ....... 20.12.2009

Dünya evrimlerine hizmet etmek için istekliliğinize ihtiyaç duyuyoruz

 

Yüce Tanrısal Yönetici

20 Aralık 2009

 
 
Veliki_Boj_Upravitel.jpgBEN Yüce Tanrısal Yönetici.
 

Bugünkü görünüşüm Karmik Kurulu’nun başlangıcı ile aynı zamana denk geldi. Bu yüzden, onun başlamasından önce kısa bir mesaj vereceğim.

 

Karmik Kurul Toplantısı’nın kapalı kapılar ardında yapılıyor olmasından rahatsızlık duymamalısınız. Bu, her zaman bu şekilde olmuştur ve yükselmemiş insanlığın, yalnızca mesajlarımızda sunduğumuz ölçüde toplantıda olup bitenleri öğrenme imkânı bulunmaktadır.

 

Şunu belirtmeliyim ki; şimdiki toplantı kolay geçmeyecektir. Çünkü insanlığın başarıyla devam eden evrimsel gelişimine dair, bu kâinatın Yüksek Konsey’ine kanıt sunmak bizlere yoğun çabalara mal olacaktır. Doğrusu, her şey tam tersidir. Bizler yaz gündönümü dönemi geçmiş toplantımızdan beri arıyoruz ama hiçbir olumlu değişiklik bulamıyoruz.

 

Karmik Kurulu’na mektuplar yazmanız (1) iyi olurdu, kendiniz veya akrabalarınız için bir şeyler istediğiniz sıradan mektupların aksine, yaşamınızdaki bazı olumlu hadiselerden bahsetmeniz iyi olurdu. Ayrıca önümüzdeki yarıyıl süresince, bir sonraki Karmik Kurul toplantısına kadar gezegendeki durumu dengede tutmak amacıyla, belirli sayıda dua veya Rozari okuma yükümlülüğünü üzerinize alırsanız, ben şahsen sizlere çok minnettar olurum. Dünya gezegeninin evrimlerine yardım etmek için iyi niyetinizi göstermenize ihtiyaç duyuyoruz. Dua okumaya ilişkin çabalarınıza ve Dünya evrimlerine hizmet etmek için istekliliğinize ihtiyaç duyuyoruz

 

Sanki gayet sıradan şeyler istediğimi ve bu, tarafınızdan çok büyük çabaları veya fedakârlıkları gerektirmeyecek gibi görünüyor. Bununla birlikte, pratik ortaya koymuş ve yıldan yıla, mektuplarınız bunu doğrulamıştır ki; Dünya evrimlerinin iyiliği için dua enerjisini çıkarsız bir biçimde feda eden bir mektuba karşılık, kişisel rica ve karmik yükün bir bölümünden kurtulmak istekleri içeren binlerce mektup geliyor.

 

Yalnızca çıkarsız Hizmet’e dayanan olgular insanlığın ulaştığı gelişim düzeyine bir göstergedir. Şunu anlayın ki; insanlığın girmek zorunda olduğu bir sonraki etap, insanlar arasında temel olarak tamamen farklı ilişkilerle bağlantılı olacaktır. Ve ilk sırayı fedakârlık almalıdır, ikinciyi ise Hizmet. Ayrıca, bu farklı niteliklerin her ikisi de yalnızca Koşulsuz Aşk ve Sonsuz İnanç temelleri üzerinde var olabilir.

 

Bu yüzden, etrafınıza bir bakın ve insan ilişkilerinde bir sonraki etap için çevrenizden kimin hazır olduğunu görün.

 

Ve şimdi Karmik Kurul Toplantısı’nın başlamasından önce bu cesaretsizliğimi anlıyorsunuzdur. Özveri ve fedakâr Hizmet olguları nerede? İlahi hizmetiniz çerçevesinde birtakım işleri yapmak adına sizlere gelen duygularla ve büyük bir coşkuyla başlasanız bile,  coşkunuzun ne kadar sürdüğüne bir bakın. Birkaç gün mü? Yarım yıl mı? Birkaç yıl mı?

 

Eğer insanlar arasındaki yeni tip ilişkiler hakkında konuşuyorsak, bu ilişkiler en az şimdiki bedenlenmenizin sonuna kadar devam etmek zorundadır. Etrafınızdaki insanları izlemeyi ve onların yaşamlarından örnekler vermeyi bırakın. İnsanlar arasında şu argüman çok yaygındır: “İşte, onlar hiçbir İlahi Yasa’yı takip etmiyor ve refah içinde yaşıyorlar, oysa ben dua ediyorum, oruç tutuyorum ve karşılığında hiçbir şey almıyorum”.

 

Bugünün insanları için ne kadar da tipik! İnanın bana, sizler Yeni Dünya’ya hep birlikte girmeyecek ve oraya koyunlar gibi güdülmeyeceksinizdir. Sizler yalnızca kişisel liyakatleriniz ve kişisel kazanımlarınız sayesinde, dar kapıdan geçebileceksinizdir. “Refah içinde” yaşayan diğerleriyse dışsal karanlığın içinde kalacaklardır. Onların hiçbir geleceği yoktur. Neden kendinizi onlarla kıyaslıyorsunuz ki?

 

Probleminizin ana sebebi İnanç eksikliğinizdir. Sizler bu yaşamınızın tek yaşamınız olmadığını söyleyen Üstatlar’ın Sözleri’ne tamamıyla inanamıyorsunuz. Pek çoğunuzun önünde başka bir yaşam durduğuna inanamıyorsunuz. Sizler Tanrı’yı kendi insani ölçülerinize göre değerlendiriyorsunuz ve kendi insani mantığınızı İlahi Yasa’ya uygulamaya uğraşıyorsunuz.

 

Oysa ben sizlere İlahi Yasa’yı takip etmeniz ve dış zihninize ait bütün tuzak ve kurnazlıklardan vazgeçmeniz gerektiğini söylüyorum.

 

Üstatlar’ın talimatlarını takip etmeye yönelik kararlılığınız uzun süre devam ediyor mu? Sanırım, bir sonraki televizyon dizisine veya arkadaşlarınızla yapacağınız bir sonraki telefon konuşmasına kadar.

Üstelik önümüzdeki günlerde çok cazibeli Yeni Yıl kutlamaları ve Üstatlar’ın bitmek bilmeyen öğretilerini dinlemek dışında uğraşacak şeyler vardır.

 

Ne yapılabilir ki, bu, sizin seçiminiz ve sizin kararınızdır. Bir insanı diğer hepsinden daha kısa olan yolda yürütmek imkânsızdır. Nedense, insanoğlu daima en zor olan yolu seçmekte ve bunun yanında, bir süre sonra bu zor kader ve başına gelen talihsizlikler için Tanrı’dan şikayet etmeye başlamaktadır.

 

Çabuk olmam isteniyor. Ve bu mesajımı bitirmek zorundayım. Bununla beraber, söylemek istediğim temel şeyi sanırım söyledim.

 

Sonuçta her şeyi, siz kendiniz, kendi seçimlerinizle belirliyorsunuz. Kaderi, Tanrı’yı ve Üstatlar’ı sakın suçlamayın.

 

BEN Yüce Tanrısal Yönetici.

 
 
© Tatyana Mikuşina, 2009
 
 
-------------------------------------------------

(1) Karmik Kurulun’a İlahi fırsatla ilgili bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Karmik Kurulu’nun toplantıları yılda iki defa yaz gündönümünden ve kış dönümünden itibaren iki hafta boyunca sürmektedir.


Kurulum Tarihi : 27/07/2013 · 23:03
Son Güncelleme : 27/07/2013 · 23:03
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 427 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye